Čriček, ko das gas, bremzo ali čez ležečega

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tole pa še nisem videl. Ženi sem dva dni težil, da nehat dajat stvari v predal v armaturi, ker me moti ker slisim da se neki kotali v predalu.

in ker me je motilo sem dal ven iz predalov vse in vseh vrat. In se je še slišalo. Ko dam mocneje gas ali mocneje bremzo, slisim mehanicno, kot bi imel en kos plastike v predalu pri sovozniku in ta kos plastike butnil ob predal. Tak moteče. Butne pa ob enakih razmerah kot bi imel npr flaso vina pod zicom in ko das gas, se skotali in butne, zabremzas skotali na drugo stran in butne.

Ampak kaj je se bolj cudno. Jaz kot voznik to definitivno slisim, da prihaja iz desnih vrat nekje, desno spredaj. Moja pa pravi kontra. Da se slisi levo spredaj iz mojih vrat. Ker sem si mislil svoje o njenem dojemanju lokacije zvoka, sem rekel naj ona vozi pa zamenjava sedeze. Zdaj sem pa na sovoznikovem sedezu jaz ta isti zvok slisal iz smeri voznika, ona pa tako kot jaz prej iz smeri sovoznikovega zica. :valjamse:

sej bom peljal do skoda servisa na garancijo na check, ampak vseeno kaj za vraga naj bi to bilo?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
To sem imel jaz problem pred leti. Občasno je ropotalo tam nekje iz sredinjske konzole. Kot neki konektor da tolče ob plastiko. Vse iz predalov ven, Radijo 10x ven, vse konektorje na trdno zvezal, oblebil...in nič. In tam nekje po pol leta ugotovil, da ropotajo očala v stropnem predalu :)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Sem imel podobne težave v službenem avtomobilu v prejšnji firmi.
Gasilski aparat pod sedežem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čisto tako po zvoku, če šofer sliši desno in sovoznik levo je vzrok v sredinski konzoli oz. pod njo. Kak pozabljen plastični štift, vijak,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
To sem imel jaz problem pred leti. Občasno je ropotalo tam nekje iz sredinjske konzole. Kot neki konektor da tolče ob plastiko. Vse iz predalov ven, Radijo 10x ven, vse konektorje na trdno zvezal, oblebil...in nič. In tam nekje po pol leta ugotovil, da ropotajo očala v stropnem predalu :)

Hvala lepa. Vse sem preiskal se enkrat. Vkljucno s predalom za spegle, ceprav speglov nisem imel not.

nasel sem kapljice za oci, ki sem jih enkrat dal gor po dolgi nocni voznji. :D :bonk: Sem ziher da je bilo to! Ko sem odprl predal ze vceraj se jih sploh videlo ni. Si moral iti z roko not in pobrskati.
9E490022-A4C6-4F47-97F0-77606562AB72.jpeg
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Meni je 1x nekaj cingljalo, kot bilo v podvozju ali vratih ,...... počen feder (spodnje 1/4 ovoja)pri prednjem amortizerju.....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Off-topic: če gre za umetne solze in imajo kapljice konzervanse, priporočam preizkus takšnih, ki jih nimajo (npr. Visol S, ki jih prav tako dobiš v flaški - in ne samo v enoodmernih dozah), ker se zdi, da jih kar velikokrat rabiš ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Tole pa še nisem videl. Ženi sem dva dni težil, da nehat dajat stvari v predal v armaturi, ker me moti ker slisim da se neki kotali v predalu.

in ker me je motilo sem dal ven iz predalov vse in vseh vrat. In se je še slišalo. Ko dam mocneje gas ali mocneje bremzo, slisim mehanicno, kot bi imel en kos plastike v predalu pri sovozniku in ta kos plastike butnil ob predal. Tak moteče. Butne pa ob enakih razmerah kot bi imel npr flaso vina pod zicom in ko das gas, se skotali in butne, zabremzas skotali na drugo stran in butne.

Ampak kaj je se bolj cudno. Jaz kot voznik to definitivno slisim, da prihaja iz desnih vrat nekje, desno spredaj. Moja pa pravi kontra. Da se slisi levo spredaj iz mojih vrat. Ker sem si mislil svoje o njenem dojemanju lokacije zvoka, sem rekel naj ona vozi pa zamenjava sedeze. Zdaj sem pa na sovoznikovem sedezu jaz ta isti zvok slisal iz smeri voznika, ona pa tako kot jaz prej iz smeri sovoznikovega zica. :valjamse:

sej bom peljal do skoda servisa na garancijo na check, ampak vseeno kaj za vraga naj bi to bilo?

Zvok prihaja iz sredine in zato ti kot voznik sliši zadevo z desne, žena pa z leve. Verjetno ti menjalnik razpada :p

P.s. Goddamn, prehitro komentiral in še nisem prebral, da ste flašo že našli :D No samo da je rešeno.
 
  • Haha
Reactions: Garfildd