Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Še vedno ne vem, kaj bi tile, ki pravijo, kako do kurca nam gre radi? Vsi so proti ukrepom, ker baje ne delujejo, nobenega predloga, vse je prestrogo pa še vseeno nam gre do kurca. Na eni strani je to gripa, na drugi se skoz opleta s tem koliko smrti imamo na milijon. Dajte se že počasi odločit kaj da fak bi radi (razen tega, da Janša odstopi in se potem spet začneta cediti med in mleko).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Še vedno ne vem, kaj bi tile, ki pravijo, kako do kurca nam gre radi? Vsi so proti ukrepom, ker baje ne delujejo, nobenega predloga, vse je prestrogo pa še vseeno nam gre do kurca. Na eni strani je to gripa, na drugi se skoz opleta s tem koliko smrti imamo na milijon. Dajte se že počasi odločit kaj da fak bi radi (razen tega, da Janša odstopi in se potem spet začneta cediti med in mleko).

Lažje je jamrati, kot pa podati konstruktiven predlog rešitve. Želijo si manj ukrepov, obenem pa si želijo tudi manj korone.

Pozabil si še na "Nočemo mask v šoli. Pa nočemo otrok doma! Ker jih imamo poln kufer".
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in sad

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Saj je msenjur lepo napisal, kaj hočejo: ravno krivuljo in življenje kot lani. :valjamse: :valjamse: :valjamse:
ja saj zato mu pa nisem potem nič več odgovoril ker pač nekateri živijo v oblakih.
isti ljudje ki so čivkali kako vse skupaj ni nič sedaj čivkajo kakšne hude cifre imamo.

zato pa žal večine uporabnikov tukaj ni ravno preveč resno za jemat. da ne govorim o tistih ki ratajo družbeno aktivni le kadar je janša gor, ti so mi pravcati fenomen.
sedaj jih moti vse, dobesedno vse. prej pa leta nič.
nekaterim še smreka katero smo poslali v vatikan ni všeč morajo zgodaj zjutraj to povedat. ko bi še kdaj zgodaj zjutraj vstali za delo. to je bil resničen primer, jamranje za smreko navsezgodaj a leta delovne dobe do skoraj 40 leta. od korone pa itak dnevno budalaštine.

korona je resno začela vplivat na psiho ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ma sama smreka je bedarija, sploh pa letos ko bo bolj malo ljudi okrog. drugače pa pač neka promocija države. al je pametno al ne težko sodim ker ne poznam drugih projektov kreatorjev te ideje.

lahko pa rečem da so pri nas v občini za cca 65k€ naredili "tematsko pot". kako to zgleda? par betonskih tabl oblečenih v kovino kjer so gor narisane/opisane živali ter rastlinje.
zato neko čivkanje kako je 100k konec sveta pač ni ravno resno ker potem se lahko spustimo dobesedno povsod kjer se nekaj "dela".

sem pa konkretno skrenil iz teme, dajmo nazaj na švede.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Maš prav, 100k ni konec sveta. Bojim se pa, da je teh "samo" 100k še veliko, pa se fino nabere.
Recimo, lahko bi se nabralo za šnelkurs in plače vsaj za določen čas za dodatne okrepitve na NIJZ, ki bi iskali stike.
Mogoče bi si potem lahko privoščili, pogovorno rečeno, "švedski model".
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tale slika lepo povzame, zakaj del Slovencev (levih) ne spoštuje ukrepov in priporočil.

Can be made only in Slovenia.
viber_image_2020-12-01_08-30-46.jpg
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Ljudje, ki nimajo app-a niso levi, so predvsem neodgovorni in egoisti. Še posebej to veIja za tiste , ki poudarjajo svojo svobodno voljo, hkrati pa imajo 3fb appe, instagram in ostale pogruntavšcine ameriškega velikega brata s katerimi korporacije o njih vedo ne samo kdaj in kaj jedo za kosilo ampak tudi kaj si zaželijo med malo in veliko potrebo.
Enak app za Covid imajo nemci, švedi, finci in ostala EU, podlaga so pa google protokoli in ne Hojs, Janša , Črnčec, Šarec in ostala slo falanga politikov.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Ljudje, ki nimajo app-a niso levi, so predvsem neodgovorni in egoisti. Še posebej to veIja za tiste , ki poudarjajo svojo svobodno voljo, hkrati pa imajo 3fb appe, instagram in ostale pogruntavšcine ameriškega velikega brata s katerimi korporacije o njih vedo ne samo kdaj in kaj jedo za kosilo ampak tudi kaj si zaželijo med malo in veliko potrebo.
Enak app za Covid imajo nemci, švedi, finci in ostala EU, podlaga so pa google protokoli in ne Hojs, Janša , Črnčec, Šarec in ostala slo falanga politikov.

Sem imel app od samega začetka. Sedaj ga nekaj tednov nimam več iz enostavnega razloga, ker ne deluje in ni smiseln. Tudi če bi ga vsi imeli, ne bi deloval. Veliko več naredim s tem, da se držim vseh ostalih ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in bizi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Kakšen ponos je to: Jaz pa aplikacije NE uporbljam. To pa je danes nekaj super.
Toliko, kolikor nas je bilo za osamosvojitev, nas ne bo nikoli več.
VSI si želijo, da bi stopili skupaj. Vendar le, če bo po 'moje'!
Ne bodite presenečeni bojkota, ko se politične strani zamenjajo.

Kaj, kako, naj bi app delovala?
Kodo moraš sam vnesti! Če jo ne vneseš ni kriva APP.
Podatki se ne ažurirajo!. Če nispi priključen, ni od kje pobirat.
Ni beleženja stikov. Če nisi priključen, ni podatkov!
JJ ve vse o meni! Za JJ niste zanimivi!
Bom ignoriral, ker je od JJ. Ja ni čudno, da stvar ne deluje. Če jo da Merklova/Mesec je pa v redu?

Takle bojkot, ki je s strani od nas plačane RTV objavljen, ne pripomore k umiritve situacije.

Levičar: Ne bom nosil maske. Naj jo desničarji in bom zaščiten!
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
v petek....čefurjad dejansko ne nosi mask in se fura iz občine v občino, torej nobenga držanja ..."ja grem do koŁega, pa bom pri njem danes, bomo mal žural . Kaj to maska spŁjoh."

s prve roke ta vikend... pa to ni mularija...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
app je bil obsojen na propad že od začetka. žal.

pa ga mam gor.
ampak ob vseh zapletih že pri razpisu in prevajanju, slabega PRa, opozicija kjer so vodje skupinsko zavrnile namestitev (vsaj nekje so skp pršli poleg antijj hehe) ter na koncu še prepočasno izdajanje tistih cifer za vnos... tole je bolš da se čimprej pozabi in uvrsti pod neuspešne ukrepe.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
App "ne deluje" ker si ga ne namesti/uporablja dovolj ljudi. Če bi kako varianto app-a npr. FB uvrstil med svoje produkte bi bila pa penetracija app-a naenkrat 80%.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
App "ne deluje" ker si ga ne namesti/uporablja dovolj ljudi. Če bi kako varianto app-a npr. FB uvrstil med svoje produkte bi bila pa penetracija app-a naenkrat 80%.
App že tako ne deluje, ker se kode izdajajo z večdnevnim zamikom. Če bi imel več uporabnikov, bi bilo še slabše.
Če si se slučajno okužil, boš prej bolan, kot pa ti bo app javil tvegan stik
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in bertoncl