Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Razlozi v cem je razlika.

Cele dneve prezdis pred YT pa se nisi osvojil niti osnov imunologije Andy? Pa tako suvereno blebetas po forumu pa razglabljas o cepivih. Znanost ni RT news.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Na kitajsko ne moreš brez negativnega testa in v nekatere predele tudi brez 14 dnevne karantene (velja tudi za kitajce). In to ne doma ampak na izbranih lokacijah za katero plačaš sam.
Na kitajskem imajo šše izbruhe kar si lahko prebereš, ampak tam območja zaprejo za 14 dni (ni nobenega izstopa razen odhoda v bolnico), testirajo vse po vrsti in ne tako kot pri nas kjer velja diktatura da se vsak zgovarja ali bo ali ne in človekove pravice. Kdor je pozitiven ne ostane mora ampak ga osamijo na izbranih lokacijah...kjer seveda 14 dnevno izolacijo plačaš sam.

p.s : aja za take kot so Jenul in Zlatko ki štrajkata je na kitajskem 15 let zapora in ne samo jurja kazni. Za tiste ki bi jih dobili da so okuženi in niso v izolaciji pa je zagrožena tudi smrtna kazen. Pa kamere na vsakem vogalu, ki te prepoznajo.
A to si ti strokovnjak za kitajsko kazensko pravo, ali tako malo iz lufta po občutku vlečeš te podatke, ker je od brata prjatu to slišal?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Tole ne razumem, ajd kitajci so zaprli vse živo, izkoreninili virus, potem so pa odprli sedaj se pol leta že ljudje družijo, žurajo, potujejo pa noben ne zboli.
A v teh pol leta ni noben kitajc al kater drug tja okužen priletel iz evrope ali ostalega sveta, pa bi okužil tiste, ki so ušli v prvem valu? A nazaj iz Evrope na kitajsko se virus ne širi?
Strokovnjak kot si, bi pa lahko poznal odgovore na SVOJA vprašanja!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Zanimivo, nisem vedel, da imamo v domih za starostnike toliko ljudi, da se jih vsak dan 2000 okuži. Ta laž se je že tolikokrat zapisala na forumu, da se je spremenila v “resnico”
Vpraš Beovičevo pa Kacina, pa JJ. Zadnjič je ona govorila po TV da je glavnina okužb ( kar celik procent) v domovih, potem so za njimi bolnice, zadnje čase pa kar nekaj okužb iz delovnih okolij.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
In kako naj vlada spremeni ukrepe, da bo stopilo v betico teh, ki zdaj sirijo virus na tak nacin? Al kar recemo vlada je kriva, pa bo lazje povzeti.
A tvoja betica ve, da lahko tudi ti širiš virus, pa tega še ne veš? Aja, ti imaš masko gor med tem ko ješ in piješ. Ja, vlada je kriva, ker ne prepove malice.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mimogrede z danasnjim dnem smo prehiteli Svedsko po umrlih na milijon prebivalcev.

Mi jih imamo 1384 (x5 (Svedov je 5x vec = 6920 proporcinalno Svedski), Svedi pa do tega trenutka 6681.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Od tega, kar sem prebral, je edina razlika v tem, da so pri cepljenju posledice 'okuzbe' manjse, kot pri dejanski okuzbi, v obeh primerih pa se generira spominski imunski sistem, to so T in B celice.
Je se kaj drugega?
Odvisno kako močno se aktivira imunski sistem. Lahko se manj, bolj, lahko se pri enem bolj B celice, pri drugem bolj T itd.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Malico lahko ješ sam ali v skupini. V skupini lahko sediš/stojiš tesno skupaj, lahko pa 2 m narazen. Za kaj od tega je kriva vlada?
Zgleda, da kakšne proizvodnje še nisi videl od blizu. Imajo menzo, garderobo wc in jasno proizvodnjo. Po tvoje naj zdaj ljudje jedo za mašinami? Aja, sej so najbrž zadosti narazen, a ne? Ti tudi najbrž stoje župo ješ? V proizvodnji kjer je hrana še plastenke z vodo ne smeš nest sabo v proizvodnjo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi