Covid-19 Covid-19 Razkuzila

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
A ni razkužilo praktično samo alkohol v dovolj velikih procentih. Slovenci imamo po moje največ alkohola na zalogi, tako da ne vidim da bi ga zmanjkalo za razkužila.

Kolikor berem bi naj bila koncentracija alkohola v dezinfekciji 70-75%.
Več je neučinkovito
Manj kot 60% pa popolnoma neuporabno.

Najbolj pa je uporabno milo pa voda.
Dezinfekcija je samo za tam ko ni možnosti vode in mila.
Alkohol izsuši kožo zaradi tega dodajajo druga sredstva.

Who ima 2 recepta:



Tule pa še video, ki razloži kaj katera sestavina dela:


Ona sicer pravi da rabiš vsaj 60%.
Po malo več branja pa večina meni da vsaj 70%.

Spodaj ima tudi link do Excela, ki ti računa vsebnost alkohola glede na sestavine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in kajpace

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Baubau je zaprt. V takih situacijah je potrebno prilagodit razmišljanje.

Osebno prisegam na temeljito umivanje rok s milom in dobro spiranje z vodo.
Tudi na terenu se da to dobro izvesti, 5-10 L kantica, milo, s čistilnim robčkom brez direktnega dotika odpreš/zapreš vodo.

/offtopic
smo se v službi pogovarjal s pacifisti zakaj je v takih razmerah edino vojska sposobna kaj narediti - ker je samozadostna, ima lastne komunikacije, lastne zaloge, celotno logistiko povsem neodvisno, ...

Ameriški vojska ima 1 pisarniškega delavca na 50 vojakov.
Vojak lahko pride na lokacijo brez gat in ga bo tam vse čakalo.

Slovenska vojska ima 50 pisarniških delavcev na 1 vojaka.
Če vojak doma pozabi robčke bo brez njih.

Še kakšna glasbena ?


1l 99% alkohola je nemogoče dobit.

5l po drugi strani je bolj enostavno
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Mal mešate tele % kar se tiče vsebnosti alkohola...

Za učinkovitost proti Covid-19 mora biti vsebnost etanola (etilni alkohol) vsaj 60%, oziroma vsaj 70% izopropanola (2-propanol). Zdaj pa odvisno katero od teh dveh sestavin vsebuje razkužilo...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po mojem znanju, naj bi naraven alkohol take vrednosti bil metilni in ne etilni. Kaj je z njim? V kleti ga nekaj od dedka...

Ne zezajte se z metilnim alkoholom, ker je smrtno strupen. Oslepiš in vrag te vzame. V želodcu ti oksidira v mravljično kislino itd .. o_O
Metanol je prva frakcija pri kuhanju žganja, to je tisti "Cvet". Bog varuj to piti! Za zunanje razkužilo je super, toda nikar ga piti!
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naslednji je etanol, ki ima pa par stopinj višjo izparilno temperaturo. Zato se pri žganjekuhi vedno malce počaka, da najprej izpari "cvet". Etanol dobiš tehnično do okoli 96%, če hočeš še bolj koncentriranega, ga je treba sušiti.

Etanol ni strupen. Metanol pa je. Zato ne kupovati šnopca pri neznanih tipih na tržnici. Kwa pa veš, kaj ti nalijejo. o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in kajpace

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Dečko etanol je ravno tako strupen. Samo kritična količina je višja kot pri metanolu
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, nič ni tko strupen.

Če na splošno gledaš, je tudi voda strupena. Če bi bila voda zdrava, bi bile žabe velike kot psi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Glede na to kako so nekateri psi majhni, se bo to kmalu zgodilo.
Sicer pa kdo je rekel da bo cvet pil.
Včasih so se mazali z njim. Dedek je včasih v njega namočil zmečkan pelin in tisto pil. Tudi jaz nekajkrat probal, vendar "omejene" količine. Pelin (Toulon) in cvet
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, Hanzi, nikar !
Cvet je metilni alkohol. Poguglaj malo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Cvet je odlično razkužilo - toda samo za zunanjo uporabo. Ko ga popiješ, se v želodcu oksidira v mravljično kislino. Etanol npr. pa v ocetno.
Razumeš sedaj?

(Sej .. zato so pa znoreli tisti pariški umetniki. :bonk: Delali so si absint in to z metilnim alkoholom. :obesise: Da je še bolj zadel. )
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Glede na to kako so nekateri psi majhni, se bo to kmalu zgodilo.
Sicer pa kdo je rekel da bo cvet pil.
Včasih so se mazali z njim. Dedek je včasih v njega namočil zmečkan pelin in tisto pil. Tudi jaz nekajkrat probal, vendar "omejene" količine. Pelin (Toulon) in cvet

Francozi so temu rekli "Absinthe", pri nas doma pa "dedijev šnops"...