Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tvoje pisanje zadnje mesece je dokaz da tebi niti približno ne visi dol za potrdilo.
To je bilo dokler so Hrvati imeli omejitev vstopa na Hrvaško le za prebolele (potrdilo) in tiste s PCR testom (do 1. aprila), bi mi potrdilo prišlo prav.

Odkar so pa Hrvati odprli meje, da greš lahko čez s hitrim testom in da se lahko v Slovenijo vrnem v 72 urah, mi je pa to čist zadosti.

Ti je sedaj jasno zakaj mi za potrdilo dol visi ali še vedno živiš v marcu?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
S Phizerjem bi se ti cepil, po tvojih besedah, izključno zaradi potrdila, to je blo pa v maju, torej živim v maju, definitivno pa nisem pozabil marca, tako kot ti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
S Phizerjem bi se ti cepil, po tvojih besedah, izključno zaradi potrdila, to je blo pa v maju, torej živim v maju, definitivno pa nisem pozabil marca, tako kot ti.
Res? Kje sem to napisal?

Sem pa napisal, da sem se še marca imel namen cepiti in sem se prijavil in pri delodajalcu in v ZD-ju, ampak sem se kasneje premislil - še preden se mi je odprla možnost za cepljenje. To sem tudi tukaj napisal.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Eden izmed razlogov. Drugi so pa famozni strdki in dejstvo, da bi ob možnosti izbire cepiva, ki bo moralo biti slej kot prej ponujeno, AZ izpadla iz povpraševanja.
Vprašanje kaj vse je v zakulisju. Pomoje vse drugo, kot pa dobavni roki in strdki.
Strdki so tudi pri pfizerju, pa če jih je manj kot pri KT tudi niso problem... Razen če se ne lažejo.

Pomoje so samo nekomu premalo podmazali. ali pa so prepoceni, pa so provizije za posrednike manjše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Res? Kje sem to napisal?

Sem pa napisal, da sem se še marca imel namen cepiti in sem se prijavil in pri delodajalcu in v ZD-ju, ampak sem se kasneje premislil - še preden se mi je odprla možnost za cepljenje. To sem tudi tukaj napisal.
Direktno res nisi napisal, sam med vrsticami si tok očiten, da niti nisi rabil.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Je pa Ybtnd tole objavil in se mi zdi dober povzetek trenutnega stanja cepiv:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

Tudi cepljeni lahko širijo okužbo​

Ob tem pa vodja svetovalne skupine za cepljenje poudarja še, da se lahko ljudje okužijo tudi po cepljenju ter da tudi lahko razširijo okužbo. "Zato še vedno svetujemo nošenje mask, še posebej, če smo z nekom, ki je posebno ranljiv glede obolenja."
So končno ta podatek stisnili ven.

Kako potem lahko še zagovarjajo netestiranje cepljenih? :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sem napisal, da že prej. Med prijavo in dejanskim cepljenjem. Tja sem šel, da se odjavim osebno.
In si s tem nekomu, možno da tudi meni, odžrl mesto. Zakaj nisi rekel prejšnje popoldne po telefonu, da se ne misliš cepit? Očitno gledaš izključno nase in svoje potrebe, al pa nakladaš. Upam da drugo.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113


So končno ta podatek stisnili ven.

Kako potem lahko še zagovarjajo netestiranje cepljenih? :bonk:
Zakaj pa? Da bi varovali necepljene misliš? Cepljeni tudi, če širijo okužbo, bo za njih bolezen mila oz. res navaden prehlad. Še to je poudarek na če. Vsaj tako bi moralo biti, če cepivo deluje. Vsi se bodo imeli možnost cepiti in s tem zaščititi. A zdaj bi ti odgovorne, ki se bodo cepili jebal z non stop testiranjem, da bi ščitil tiste, ki se nočejo cepit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113


So končno ta podatek stisnili ven.

Kako potem lahko še zagovarjajo netestiranje cepljenih? :bonk:
Ta podatek je že nekaj časa zunaj, sam tebi manjka nekaj bistvenega, in sicer, da je možnost da širiš okužbbo zelo majhna. Seveda imaš ti v glavi samo enko pa nulo, vmesne mavrice so ti tuje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Zakaj pa? Da bi varovali necepljene misliš? Cepljeni tudi, če širijo okužbo, bo za njih bolezen mila oz. res navaden prehlad. Še to je poudarek na če. Vsaj tako bi moralo biti, če cepivo deluje. Vsi se bodo imeli možnost cepiti in s tem zaščititi. A zdaj bi ti odgovorne, ki se bodo cepili jebal z non stop testiranjem, da bi ščitil tiste, ki se nočejo cepit?
A necepljeni se pa morajo testirat da bi varovali druge necepljene miši?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Ta podatek je že nekaj časa zunaj, sam tebi manjka nekaj bistvenega, in sicer, da je možnost da širiš okužbbo zelo majhna. Seveda imaš ti v glavi samo enko pa nulo, vmesne mavrice so ti tuje.
Misliš rečt da okuženi in cepljeni manj pljuvajo okol sebe?
No v trbovljah se je virus med cepljenimi kar hitro širil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Sedaj bodo ustavili AZ, potem bodo cepivo popravili (beri=podražili) in čez par mesecev bo spet dobro za nas.
Mi veseli, posredniki veseli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77