Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
"V rdečih regijah pa bo po novem dovoljena prodaja spodnjega perila in nogavic "
Končno si bom lahko gate kupil!!! :D

A se norca delajo spet iz ljudi al kaj jim špila??? Res bi blo treba uvest obvezno testiranje članov vlade na droge!

Bo pa v celotni državi v prodajalnah z živili znova možno kupiti nogavice in perilo, so sporočili po seji vlade.
Glede na prilagojen načrt sproščanja protikoronskih ukrepov, ki ga je v začetku meseca določila vlada, so slovenske regije v različnih fazah sproščanja ukrepov. V zadnjem tednu so bile v črni fazi z najstrožjim režimom ukrepov jugovzhodna, goriška in posavska regija, po novem bosta med njimi še obalno-kraška in zasavska, izhaja iz sporočila po seji vlade.
Ali bodo v slednjih dveh šole znova zaprle vrata, sicer še ni jasno, odločitev o tem bo vlada sprejela v četrtek. Je pa že jasno, da se bodo v teh dveh regijah zaprle galerije in muzeji, knjižnice pa bodo prešle na brezstično izposojo.
Prav tako se bodo zaprle specializirane prodajalne z otroškim programom, vulkanizerske, avtomehanične, avtoličarske ali avtokleparske delavnice ter delavnice za popravilo koles, ki obratujejo v ostalih sedmih statističnih regijah.

Tudi smučišča obratujejo le v rdečih regijah. Je pa vlada določila, da bo po novem v trgovinah, ki prodajajo pretežno živila, blago za osebno nego in čiščenje, dovoljena tudi prodaja nogavic in perila.


:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Seveda se delajo norca :mad:.
Trenutno bi nekoga za nekaj obesil. Primer šole vožnje se odpirajo pod pogoji da učitelj nima testa starejšega od 72 ur, kandidati pa ne starejšega od 24ur. Mislim, da se bo kandidatov kar trlo pod temi pogoji in ker je dejavnost sproščena adijo pomoč...
Kako drvimo v propad vsi, sam eni bomo mal prej tam kot drugi....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
A se norca delajo spet iz ljudi al kaj jim špila??? Res bi blo treba uvest obvezno testiranje članov vlade na droge!
Ne bo šlo.
So že l.2017 ugotovili, da testiranje funkcionarjev na droge pretiran poseg v zasebnost in kot tak nedopusten.

Zakaj test poslancev na droge ne, test učiteljev na virus pa obvezen, mi pa ni jasno
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

corsol

Guru
11. mar 2010
2.664
821
113
Ne bo šlo.
So že l.2017 ugotovili, da testiranje funkcionarjev na droge pretiran poseg v zasebnost in kot tak nedopusten.

Zakaj test poslancev na droge ne, test učiteljev na virus pa obvezen, mi pa ni jasno

.....čis lepo bi bilo da jih testirajo na droge.....je pa res da đanki ne more okužit ne-đankita
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
Ne vem ali je bilo v tej temi ali katere sorodni, da imajo nekatere probleme pri jemanju vzorca iz nosa.
Mogoče jim bo bolj všeč nov kitajski način:
;-)
Khmm, le zakaj kitajci jemljejo analne brise, ali niso s tistimi njihovimi drastičnimi ukrepi in švasanji vhodnih vrat, pa karantenami, pa kamerami... virus iztrebili?
Al se samo izživljajo nad prebivalstvom, al njihovi ukrepi niso delovali?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
evo, sveža iz prve roke iz ponedeljkovega testiranja vzgojiteljev. Dve vzgojiteljici, ki sta že prej bili v enotah v okviru nujnega varstva sta bili v ponedeljek na hitrih testih pozitivni. Seveda se je takoj obvestilo starše (9 otrok) in se jim odredilo karanteno vključno z vzgojiteljico. Včeraj sta obe opravili PCR test, ki je bil negativen. Danes po posvetu s strokovnjaki NIJZ, se vsem otrokom in vzgojiteljicam prekliče karantena.

Verjetno to ni osamljen primer, bolj me zanima, kako je sedaj s statistiko, od ponedeljkovih testov jih niso odštevali...
Super! Laznivi hitri testi, ki nam zvisujejo stevilke :bonk:

Od teh testiranj uciteljev bi lahko zelo hitro dobili statistiko, koliko hitrih testov je laznivih.

Ampak ne, stevilke je treba sestevati in navijati. Janez ze ve zakaj.

Zraven nas je pa se fajn prodal. Nemcem odstopil 600.000 doz Moderninga cepiva, od AstraZenice pa ne bo nic od nic.

Ocitno se bomo se vedno prekuzevali. Tudi za najstarejse ne bo dosti cepiva, kaj sele za ostale. V dveh mesecih bomo imeli cepljenih dobrih 2% prebivalstva. Trenutne posiljke so namenjeni drugi dozi ze cepljenih in do srede februarja se ne bo cepilo nikogar na novo.

Kaksen fakin polom te vlade in njenega glavnega epidemiologa obramboslovca.

Cepilne passporte pa naj EU kar pozabi, drugace bo potovalo lahko le 10% EU prebivalstva. Aja, pa vsi srbi :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Seveda se delajo norca :mad:.
Trenutno bi nekoga za nekaj obesil. Primer šole vožnje se odpirajo pod pogoji da učitelj nima testa starejšega od 72 ur, kandidati pa ne starejšega od 24ur. Mislim, da se bo kandidatov kar trlo pod temi pogoji in ker je dejavnost sproščena adijo pomoč...
Kako drvimo v propad vsi, sam eni bomo mal prej tam kot drugi....
Dobro preberi odlok! Mislim da to velja samo za agencijo za varnost prometa (4. - zadnji odstavek) pri izvajanju usposabljanj,izobraženj,edukacijskih delavnic itd. Dejavnosti kandidatov za usposabljanje so v 1. - prvem odstavku ki pa še naprej ostaja zaprto! https://www.gov.si/novice/2021-01-27-52-redna-seja-vlade-republike-slovenije/
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.499
260
113
imaš na bolhi firme ki vozijo iz ikee robo.

pokliči jih, če je sploh ikea odprta in kako... verjetno je podobno kot pri nas - za pravne osebe odprto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
IKEA.hr sem gledal.. dela.. 1150 ljudi v trgovini.. samo tja pa nazaj ne vem kako se spravim? priznam da ne spremljam vednosespreminjajočih prepovedi
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Jaz sem najdo na fb in mi je pripelal robo. Placal sem majn kot bi dal za ben in cestnine ce bi sam šel :) Dnar oni založli, tak da nobenega rizika, da bi te nategnili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam