Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Tole je nekdo napisal na 24ur....
Citiram:
ALI STE SI PREBRALI PREDLOG NOVEGA ZAKONA O ZDRAVSTVU?" Če še niste, vas prosim, da storite to čimprej, ker časa ni več veliko. Ko bo predlog šel v parlamentarno proceduro, je zelo verjetno, DA BO SPREJET! Zato bom večino tistih, za katere vem, da se ne bodo kljub moji prošnji, odločili za branje tega predloga, poskušal informirati v skrajšani verziji, o čem zakon govori. Zakon govori o tem, da bo skupina vladnih ritoliznikov iz NIJZ odločala o BITI ali NE BITI slehernega državljana R Slovenije. V predlogu se jim namreč omogoča brez kakršnegakoli naloga ali razloga, da : - vstopijo v vaše stanovanje brez naloga - da pod izgovorom grožnje z okužbo deložirajo vas ali kateregakoli vašega člana, kar pomeni tudi otroka, če bi v stanovanju bilo "preveč" ljudi - da vam zasežejo avtomobil in verjamem tudi katerokoli imetje, za katerega ste garali vse življenje - da vam kljub rednemu plačevanju zavarovanja zaračunajo stroške zdravljenja za virusom, ČE SE NE BOSTE CEPILI, (dodatek OPS, kriv bo virus, čeprav boste bolni zaradi česa drugega.) - da vas pustijo umreti brez zdr. pomoči, kar počenjajo že zdaj - DA VAM IMAJO PRAVICO KRŠITI VSE USTAVNE PRAVICE ZAPISANE V USTAVI R Slovenije
Imaš kak link, ga ne najdem.

 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ytbnd, sem tudi jaz nekaj brskal po predlogih, pa nisem nasel...zato sem prilepil semle
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V štartu bi morali omejiti gibanje na 50m predvsem tistim, ki so se cepili s prvo dozo cepiva. Vsaj dokler niso razvidni učinki cepiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in nacek

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mojem kolegu so začele nenormalno rast kocine okoli vratu. Pol k sem dal očala gor sem šele vidu da nosi bundo z umetnim krznom okoli ovratnika ....
Ne vem kaj ima to veze z učinkovitostjo cepiva. Gre za to, da so ti predvsem najbolj rizični. Sedaj imamo končno sezname najbolj ranljivih in čas bi bil, da tudi za njih nekaj ukrenejo.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Ne vem kaj ima to veze z učinkovitostjo cepiva. Gre za to, da so ti predvsem najbolj rizični. Sedaj imamo končno sezname najbolj ranljivih in čas bi bil, da tudi za njih nekaj ukrenejo.

Velik večina do sedaj cepljenih rizičnih je bolj pogojno mobilna. Ostalo so zdravstveni delavci in VIP .
Kakšne sezname, saj vidiš da so prisiljeni klicat prjatle in sorodnike da ne gre cepivo v smeti ?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Sicer vem, da je fino razkriti afere, vendar lai alhko prej kako kotrolo ali je citat, ki ga lepimo sem, sploh resničen.

Trenutno se ve 36 člen Ustave RS - nedotakljivost stanovanja.
Zakon ne more mimo ustave.
Zato je tudi omejitev gibanja samo z odlokom, brez izrednega stanja, trenutno na meji. samo še en sodnik US se premisli, pa pade (tako pravijo)

Za pofl linkat imamo 123 in 8888.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nisem imel namena zavajati. Prilepil sem zaradi tega, da se predeskutira ali je resnicno ali ne. Tudi 2 leti nazaj bi se smejali cloveku, ki bi ti rekel, da bomo ze 80 dni zaprti...svet je postal nor!
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Predvidevam, da je komentar letel na novi (popravljen) zakon o nalezljivih boleznih, ki so ga sprejemali enkrat jeseni. Takrat so sprejeli, da necepljeni otroci ne smejo v javne vrtce (razen, ce imajo medicinske razloge za opustitev cepljenja). Nekaj se je govorilo tudi o vecjih pooblastilih v primeru epidemij, ampak se ne spomnim kako se je zadeva razpletla.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pri Avstrijci do nadaljnjega za trgovine in javni prevoz samo še FFP2 maske. Kako bi se to pri nas izvedlo. Noben več v trgovino.?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Včeraj 270 pozitivnih na PCR testu, kar je najnižja številka za nedelje za daleč časa nazaj.

Noben 'strokovnjak' pa noče priznati, da smo šli čez točko kolektnivne imunosti :valjamse:

V bistvu nas bo treba zapreti na 50m od doma, ker smo bili tako pridni :bonk:
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Včeraj 270 pozitivnih na PCR testu, kar je najnižja številka za nedelje za daleč časa nazaj.

Noben 'strokovnjak' pa noče priznati, da smo šli čez točko kolektnivne imunosti :valjamse:

V bistvu nas bo treba zapreti na 50m od doma, ker smo bili tako pridni :bonk:

Spet te tvoje blodnje o kolektivni imunosti..

Nedeljskih 270 pozitivnih pri borih 1400 PCR. cca 20% delez.

Ce bi bila kolektivna imunost dosezena bi imel pozivnih 3%, pa se to ne. Ampak kaj bomo tebi alter epidemiologu razlagali.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Število testiranj za včeraj ne odstopa bistveno od števila testiranj na nedelje. Tudi teh 20% je padec, če pogledaš za nedelje za nazaj.

Mimogrede, kolektivna imunost se šteje, ko se pride čez vrh krivulje.