Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne vem katero aplikacijo imaš ti naloženo ampak pri meni ko izklopim gps ali bluetooth napiše obvestilo , da obveščanje o izpostavljenosti ni aktivno. Je treba kakšno stvar prebrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Ali ima GPS izklopljen ali pa bluettoth. Obvestilo bi moralo priti takoj ob prvi posodobitvi se pravi naslednji dan.
Vse vklopljeno ker drugače začne težit sama aplikacija. Tako da s te strani ni problema.
Meni se pa recimo nonstop sesuva premalo pomnilnika pa imam 1,5 Gb prostega.
Nekaj so morali spreminjat ker v štartu je delal tipitop
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Poglej v nastavitve dvomim da bi porabila toliko prostora ali spomina. Moja matka ima telefon 5 let star telefon za drobiž pa ji normalno dela. Naloži še enkrat če ne gre drugače.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Meni in mojim bližnjim aplikacija dela brez težav. Doslej sem bil obveščen o treh stikih z okuženo osebo, od katerih ni bil noben kritičen.
Jasno je, da je tehnika izkoriščena precej manj, kot bi lahko bila. Lahko bi bilo testiranje izvedeno tako, da se uporabi identifikacija aplikacije in bi uporabnik rezultat testa dobil v aplikaciji, ko se v laboratoriju rezultat vzorca vpiše. Kdor tega ne želi, pa klic ali pošta. Če bi se odrekli delu zasebnosti, bi nas lahko aplikacija obvestila, kje in kdaj smo bili blizu osebe, ki je bila pozneje potrjeno okužena, zdravstvo pa bi dobilo daleč najboljšo statistiko, na katerih lokacijah v resnici prihaja do okužb.
Ampak priznajmo, splošna klima je bila, da aplikacija ne sme delati nič resnega in uporabnega. To je bilo politično mnenje opozicije, glavni mediji pa so to izdatno sponzorirali. Če bi to stališče zagovarjali pri aplikacijah za navigacijo, ne bi noben vedel, kje je kak zastoj. Zdravje je stvar posameznika. Ja, dokler ne ogroža ostalih. GDPR take izjeme v celoti podpira in daje prednost javnemu zdravju pred zasebnostjo. Ampak, če ni združene politične volje, potem se kaj veliko ne da narediti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Meni in mojim bližnjim aplikacija dela brez težav. Doslej sem bil obveščen o treh stikih z okuženo osebo, od katerih ni bil noben kritičen.
Jasno je, da je tehnika izkoriščena precej manj, kot bi lahko bila. Lahko bi bilo testiranje izvedeno tako, da se uporabi identifikacija aplikacije in bi uporabnik rezultat testa dobil v aplikaciji, ko se v laboratoriju rezultat vzorca vpiše. Kdor tega ne želi, pa klic ali pošta. Če bi se odrekli delu zasebnosti, bi nas lahko aplikacija obvestila, kje in kdaj smo bili blizu osebe, ki je bila pozneje potrjeno okužena, zdravstvo pa bi dobilo daleč najboljšo statistiko, na katerih lokacijah v resnici prihaja do okužb.
Ampak priznajmo, splošna klima je bila, da aplikacija ne sme delati nič resnega in uporabnega. To je bilo politično mnenje opozicije, glavni mediji pa so to izdatno sponzorirali. Če bi to stališče zagovarjali pri aplikacijah za navigacijo, ne bi noben vedel, kje je kak zastoj. Zdravje je stvar posameznika. Ja, dokler ne ogroža ostalih. GDPR take izjeme v celoti podpira in daje prednost javnemu zdravju pred zasebnostjo. Ampak, če ni združene politične volje, potem se kaj veliko ne da narediti.

To je neizvedljivo ker google v svojih zahtevah za odobritev aplikacije prepoveduje kakršnokoli možnost sledenja in anonimnost. To bi bilo možno ampak ne preko aplikacije v google play ali apple store.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
.... Če bi se odrekli delu zasebnosti, bi nas lahko aplikacija obvestila, ....

Ti nisi diht, jebemu mast da ne.

Saj je jasno obema nama, da niti približno nisva na isti valovni dolžini (kar je čisto v redu, drugače bil dolgčas) in se trudim iti mimo ampak ....; oglašam se samo zato, ker nekdo nekje očitno bere tudi tole mlakužo, pa da ne bo izpadlo, da se vsi strinjamo s takimi nebulozami, ki jih produciraš.

Pod črto; s svojimi svoboščinami ti operiraj in se jim odpoveduj kolikor hočeš; svoboščine ostalih pa prosim pusti pri miru. COVID 1984 (ne, ni typo) je namenjen tudi temu, da naplavi take neumnosti. Še jaz ugotavljam, da je narod pripravljen požreti marsikaj samo zato, da bo imel a) občutek "varnosti" in b) da je nekaj "pametnega" pa prispeval....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
SamSvoj : upam, da nikoli v avtu ne uporabljaš navigacije in da nimaš mobilnega telefona. Kaj šele, da bi na mobilnem telefonu uporabljal kako aplikacijo, ki dela z lokacijo. Aja, pozabi tudi na pametne ure. Ne uporabljal spletnih brskalnikov, ker preko piškotkov lahko sestavijo tvoj profil in konec koncev google lahko spari, da je SamSvoj na alterju dejansko ta in ta oseba.
Midva se predvsem razlikujeva v tem, da en tehnično precej dobro ve, kaj je zadaj in kdaj pa kdaj naredi tudi kako aplikacijo, drugi pa misli, da zadaj delajo mali črnčki kot se je učil v kmetijski šoli o poljih bombaža v Ameriki.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in SamSvoj

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pepe tako je.
razen če je nekako izven google (ali apple) ekosistema vejo tudi kdaj greš ponoči scat oziroma lahko z dovolj veliko natančnostjo sklepajo.

sedaj pa SamSvoj razloži nam malo kako si ti vsemu temu ušel? fb maš? gmail? android/apple fon? malo nas poduči no.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
To je neizvedljivo ker google v svojih zahtevah za odobritev aplikacije prepoveduje kakršnokoli možnost sledenja in anonimnost. To bi bilo možno ampak ne preko aplikacije v google play ali apple store.
Ne dovoljuje z uporabo tega konkretnega API-ja za covid, ki so ga oni naredili. Aplikacije za rekreacijo denimo sledijo lokaciji in pošiljajo to na strežnike. Tako, da take aplikacije ravno niso prepovedane v store.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
predvsem je fora v prostovoljni namestitvi.

FB, gmail, sport trackerji itn - vse to uporabnik namestni prostovoljno, seznanjen z vsemi "obveznostmi" ki jih izdelek prinaša. In uporabnik očitno raje zaupa Google koncernu nekje v USA, kot pa naši vladi tukaj. Zakaj je tako, je pa za v drugo temo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Ne dovoljuje z uporabo tega konkretnega API-ja za covid, ki so ga oni naredili. Aplikacije za rekreacijo denimo sledijo lokaciji in pošiljajo to na strežnike. Tako, da take aplikacije ravno niso prepovedane v store.
Aplikacija dejansko ni problematična, ker res uporablja samo covid API s katerim naši bebci nimajo ničesar. Vsaj na Ios je tako, kjer so ta dovoljenja pod kontrolo.
Revolt do aplikacije so sproducirali kar sami "govorci", ker so še preden je bila ta na vidiku vsak po svoje srali take bedarije, da sem vsakič spraševal kje bodo dobili ekipo stotih ljudi, ki se bo pripravljena leto ali dve ubadat s tem čudesom in koliko bo sploh še koristna ko bo gotova.

Na koncu smo dobili nemško open source rešitev, ki je še lokalizirali niso. samo logo zamenjali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne dovoljuje z uporabo tega konkretnega API-ja za covid, ki so ga oni naredili. Aplikacije za rekreacijo denimo sledijo lokaciji in pošiljajo to na strežnike. Tako, da take aplikacije ravno niso prepovedane v store.

Ja seveda, pogojuje z uporabo njihove tehnologije. Lahko bi seveda sami naredili aplikacijo kre z uporabe api, potem bi jo lahko dal.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Tisti, ki živite v večstanovanjskih skupnostih... Ali imate pri vas tudi v vsaki etaži pred dvigalom razkuževalnik?

Mi nismo imeli, prišel inšpektor in zahteval, da v vseh etažah mora biti namontiran razkuževalnik rok o_O
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Stavim, da imaš vmesnik telefona (android?) tudi v angleščini in ne v slovenščini in aplikacija se (pohvalno pravzaprav) tega drži.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
msenjur : aplikacije #ostanizdrav v Sloveniji ni obvezno namestiti. Samo v informacijo, če ne veš.

vem ja. je bilo pa takrat v začetku tudi govora o obvezni namestitvi.

o prostovoljni namestitivi sem govoril v smislu, da nekdo, ki si naloži FB "se strinja" z vsem. Covid appa pa noče naložiti ker ne zaupa izdajatelju, da ne bo zlorabljal njihovih podatkov.

če bi ponudili 50€ za namestitev, bi jo imeli vsi v sloveniji.