Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Vsekakor bo trajalo do pomladi. Ali bo trajalo "po septembrsko" ali pa "po novembrsko" je pa v naših rokah.
Če potegnemo staro modrost Spearansa na plano. : "Sreče človeku ne more dati niti država niti sistem niti politična stranka. Srečo si lahko človek ustvari samo sam."

99.9% ljudi je bolj srečnih če je lokalni merkur odprt kot pa zaprt, pa teh istih 99.9% ljudi ni nesrečnih če umre dnevno 46 ljudi. Sedaj pa potegni logiko dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ali bo trajalo "po septembrsko" ali pa "po novembrsko" je pa v naših rokah.

Ni v naših rokah. Ni niti v rokah pravih strokovnjakov (Eržen, Fafangel (je kdo opazil, kako je utihnil po njegovem komentarju, da je zapiranje v občine nesmiselno?),..).
Je pa v rokah primarija JJ, Kacina, Kreka, Beovičke in Logarjeve, od katerih nihče ni epidemiolog.

Kako lahko ukineš javni promet, zaposlene stlačiš v en avto, da se z njim vozijo v službo, potem jih pa kriviš, da so se okužili ko skupaj malicajo in kofetkajo?
Kako je, da ti vzamejo javni promet in te stlačijo v osebni avto s tremi ostalimi, V NAŠIH ROKAH?

Zato pa je tko, kot je.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hoče rečt, če bomo pridni, bo šlo hitro mimo, če pa ne bomo pridni, se bo pa vleklo.

samo pridni moramo biti.

kimati in brezglavo slediti.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Vsekakor bo trajalo do pomladi. Ali bo trajalo "po septembrsko" ali pa "po novembrsko" je pa v naših rokah.
Če potegnemo staro modrost Spearansa na plano. : "Sreče človeku ne more dati niti država niti sistem niti politična stranka. Srečo si lahko človek ustvari samo sam."

Zate in za vse podobno misleče....

A resno mislite, da se v ostalih državah držijo ukrepov (za sedaj večinoma blažjih), toliko bolje od nas, da imajo toliko boljšo zdravstveno sliko?

Ukrepi takšni kot so trenutno, empirično dokazano nimajo nekega hudo resnega učinka na potek epidemije.

Aja, lahko pa si govorimo, da bi bilo brez njih bistveno slabše, in to z tolikšno gotovostjo, kot jaz trdim, da z njimi ni nič boljše.....
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A če bi pa vladal Šarec z ekipo bi bilo pa drugač ? Sej hrvatje so še prejšnji teden govorli da ni problemov , ta teden pa bolnice ne folgajo ?
Ali je po vaše rešitev da se vse odpre in bi bile bolnišnice polne čakajočim rečt ja počakajte da se mesto sprosti ?
Predlagajte konkretne predloge ?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Konkretni predlog je, da namesto zadnje miljarde, ki smo jo včeraj vrgli skozi okno, nameniš za zdravstvo. Sem enkrat že napisal, da če bi ponudili n-krat večjo plačo, kot jo prejemajo sedaj bolniške sestre in zdravniki, bi se pred UKCjem tepli za delovna mesta, pa noben nebi niti hotel skafandrov nosit med delom.
A ti sploh veš koliko je milarda za točno določeno dejavnost? Pa namesto tazadnje, bi lahko že predzadnjo dali za DSOje. Čez poletje bi lahko zgradili xy število DSOjev z vsemi mogočimi barvnimi conami, pa zaposleni bi lahko bivali tam za 14 dni, pol bi se pa zamenjal, z drugo ekipo isto kot nuklearka, eles, itd..., pa....predlogov je zadosti, samo dokler je taka garnitura na čelu države, ste (smo) krivi sami.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Trigger in mosseero

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
A če bi pa vladal Šarec z ekipo bi bilo pa drugač ? Sej hrvatje so še prejšnji teden govorli da ni problemov , ta teden pa bolnice ne folgajo ?
Ali je po vaše rešitev da se vse odpre in bi bile bolnišnice polne čakajočim rečt ja počakajte da se mesto sprosti ?
Predlagajte konkretne predloge ?
Ja, lahko bi bilo drugače.
Lahko bi bili bolje pripravljeni na jesen, samo je vlada raje afne guncala čez poletje.
Lahko bi veliko bolj uredili sistem obveščanja, karantene(totalni debilizmi, ko je okuženi doma, ostali pa so lahko hodili delat), uredili dejansko delujočo aplikacijo(ne da dobivajo kodo 1 teden po diagnozi).
Lahko bi zadevo vodili dejanski strokovnjaki, ne pa nastavljeni kimavčki.
Lahko bi bolje preučili ukrepe.
Lahko bi imeli enega sposobnega govorca, ne pa 5+ idiotov, ki vsak pove malo drugače.
Lahko bi nehali obtoževati ljudstvo in opozicijo, ter priznali, da delajo napake.
In še en kup drugih zadev..

Ja placa za boljše vodenje je dosti. Kaj bi od tega naredil Šarec se ne ve. Ma zihr ne bi zmerjal prebivalstva in visel na tvitterju
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
to zmerjanje prebivalstva in valjenje krivde vse povprek ljudje ne bodo kar tako pozabili teh njihovih "14 dni je ključnih", pa sami ne vedo zakaj 14 dni :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
To sem dobil danes na mail:

Krivo je bilo smučanje v Italiji, krivi so bili športni dogodki, krivo je bilo druženje, krivi so bili tisti, ki so se iz notranjosti države vozili na obalo, krivi so bili surferji na morju, krivi so bili nočni klubi, potem gostilne, pa poroke, pa pikniki, pa DSOji, dopustovanje na hrvaškem, frizerji, kozmetiki, krive so bile tehnične trgovine, krivi vsi ki ne nosijo mask, krivo je bilo martinovanje, kriv je bil javni prevoz, zdaj so kriva podjetja, kamor hodijo delat tisti, ki še imajo to srečo, ampak so krivi, ker se družijo na malici ali čiku.... Draga gospoda, s stroko vred, mogoče bi bil pa že čas, da nam nehate žugat in kazat s prstom le na nas državljane in ga morda, samo morda, malo obrnit tudi proti sebi? Ker se mi zdi, da vam bo počasi zmanjkalo krivcev. Samo povem
Vlada je super, narod bi bilo potrebno menjati!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Potem bi bil boljši kitajski model. Zašvasat vrata in pe nasipat pesek. In rečt se vidimo čez 14 dni ?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Potem bi bil boljši kitajski model. Zašvasat vrata in pe nasipat pesek. In rečt se vidimo čez 14 dni ?

Ostalim brez "švasanja" nekak uspeva... Pa ne mi sedaj z tem, da se slovenci slabo držimo ukrepov. Smo glede tega čist v povprečju.

Virus je in bo,kakor so bili virusi prisotni že od pamtiveka.... Kdor je mislil, da bomo z sterilizacijo uspeli na dolgi rok, se je motil da je veselje.

Edino upanje, katero nam ostaja, je cepivo oz da dosežemo prekuženost kritičnega dela populacije (zdravniki, med. sestre, trgovci, delavci v DSO, policija, delavci, šolniki,....), kjer se dejansko virus tudi najbolj širi.

Zaprte občine, šole in vse storitvene dejavnosti trenutno bore malo pripomorejo k zmanjševanju številk.

Sam trdim, osnovna higiena kašlja, maske ter zmerno razkuževanje v povezavi z primerno distanco je maksimum kar resno omejuje širjenje virusa. Vse ostalo vpliva krepko več na vse ostalo, kot na samo širjenje virusa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Ja, lahko bi bilo drugače.
Lahko bi bili bolje pripravljeni na jesen, samo je vlada raje afne guncala čez poletje.
Lahko bi veliko bolj uredili sistem obveščanja, karantene(totalni debilizmi, ko je okuženi doma, ostali pa so lahko hodili delat), uredili dejansko delujočo aplikacijo(ne da dobivajo kodo 1 teden po diagnozi).
Lahko bi zadevo vodili dejanski strokovnjaki, ne pa nastavljeni kimavčki.
Lahko bi bolje preučili ukrepe.
Lahko bi imeli enega sposobnega govorca, ne pa 5+ idiotov, ki vsak pove malo drugače.
Lahko bi nehali obtoževati ljudstvo in opozicijo, ter priznali, da delajo napake.
In še en kup drugih zadev..

Ja placa za boljše vodenje je dosti. Kaj bi od tega naredil Šarec se ne ve. Ma zihr ne bi zmerjal prebivalstva in visel na tvitterju


Poleti smo dobili aplikacijo, pa je nočemo ker se bojimo, da Janša vohuni za nami. Ko smo se pogovarjali z epidemiologi smo zamolčali stike, ni fer da bi oni zaradi nas morali biti 2 tedna doma. Ko nam ni všeč Kacin rečemo, da bolj zaupamo strokovnjakom. Ko dobijo več besede tudi strokovnjakov ne maramo več, je Potrč bolj razumen, postavlja prava vprašanja čeprav ne ponuja odgovorov. Stroko pa raje napadamo in obtožujemo globalnih zarot.
Ukrepi so ok če nas ne omejujo, če nas omejujejo pa niso ok. OK tudi niso zato ker ne delujejo, čeprav jih v celoti nikoli ne upoštevamo. Zato so napačni, kriva je pa vlada. Če bi bolje komunicirala bi bolj spoštovali ukrepe s katerimi želimo zmanjšati število obolelih in mrtvih.

Zdravstvo in vlada delata napake, nekatere tudi večje in hujše. A enako počnejo vse vlade v EU, vsepovsod so ljudje nezadovoljni in v celoti ne spoštujejo ukrepov in vsepovsod so bolnišnice polne in ljudje umirajo. Kaj lahko nardimo kot posamezniki je verjetno bolj pomembno vprašanje kot pa kaj naj namesto nas nardi vlada. Na koncu ne na*ebe vlada ampak na*ebemo sami ali pa del nas. Ukrepi povzročajo gospodarsko škodo in dokler so potrebni strogi ukrepi zaradi okužb bodo ostali strogi in škoda bo čedalje večja. Na žalost tega ne razumemo ali pa nočemo razumeti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ne govori o aplikaciji. Moja, ki sem jo pridno naložil pred kakim mesecem, mi že nekaj dni javlja, da "exposure logging is not possible". Ja, je v angleščini, ker odlični razvijalci oz. prevajalci niso omogočili izbire jezika. :nigladek: To bom gledal še nekaj dni, potem jo bom vrgel dol.
Ukrepi vlade so pa butasti. Kar z desno roko postavijo, z levo zrušijo. Potem so pa vsi krivi, samo oni ne. :evil:
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Ta aplikacija #ostani doma je pa tudi nedelujoča. Od prijatelja žena dobila korono... vnese tan kodo in ja takoj jo je v tistem časovnem okvirju... in mož že 3 dan čaka, da bo pokazalo, da se naj gre testirat pa ni nič.
Njej so pa v službi rekli, da če ni v bolnici naj kar pride v službo jo bodo že neko delo dobil.
Potem pa se čudimo, da je toliko okužb.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Ne govori o aplikaciji. Moja, ki sem jo pridno naložil pred kakim mesecem, mi že nekaj dni javlja, da "exposure logging is not possible". Ja, je v angleščini, ker odlični razvijalci oz. prevajalci niso omogočili izbire jezika. :nigladek: To bom gledal še nekaj dni, potem jo bom vrgel dol.
Ukrepi vlade so pa butasti. Kar z desno roko postavijo, z levo zrušijo. Potem so pa vsi krivi, samo oni ne. :evil:
A bluetooth na telefonu imaš vklopljen?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kodo bi moral dobit naslednji dan, drugače očitno nekaj nima vklopljeno, ali on ali pa ona.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ta aplikacija #ostani doma je pa tudi nedelujoča. Od prijatelja žena dobila korono... vnese tan kodo in ja takoj jo je v tistem časovnem okvirju... in mož že 3 dan čaka, da bo pokazalo, da se naj gre testirat pa ni nič.
Njej so pa v službi rekli, da če ni v bolnici naj kar pride v službo jo bodo že neko delo dobil.
Potem pa se čudimo, da je toliko okužb.

Ne govori o aplikaciji. Moja, ki sem jo pridno naložil pred kakim mesecem, mi že nekaj dni javlja, da "exposure logging is not possible". Ja, je v angleščini, ker odlični razvijalci oz. prevajalci niso omogočili izbire jezika. :nigladek: To bom gledal še nekaj dni, potem jo bom vrgel dol.
Ukrepi vlade so pa butasti. Kar z desno roko postavijo, z levo zrušijo. Potem so pa vsi krivi, samo oni ne. :evil:


Ali ima GPS izklopljen ali pa bluettoth. Obvestilo bi moralo priti takoj ob prvi posodobitvi se pravi naslednji dan.