Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pri nas je tako, da so ure matematike, slovenščine, spoznavanje okolja in angleščina polne šolske ure in se razlaga snov in dela naloge. Plus dobijo se še naloge za popoldne. Likovni, glazbena pa večinoma poteka, da dobijo nalogo in potem naredijo do določenega datuma. Tako, da na dan je pravilo tam 3 ure preko zooma. Je pa 3 razred.
Kako se pa snov razlaga? Pri nas ni nobene video povezave. Učiteljica pošlje navodila na email, kaj je treba delati, to je to. Noben tudi ne pregleduje, če je OK (razen seveda starš). Bo baje takrat pregledala zvezke, ko bodo spet v šoli.
 
  • Haha
Reactions: Car

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Berem o pripravah Avstrijcev na množična testiranja. Vse točno določeno, jasno, cene, cilji, datumi. Jasno jim je, da je vsak dan, ko ni odprto malo gospodarstvo in šole izgubljen in katastrofa, zato so pozno šli v zapiranje in že gledajo proti odpiranju. S splošnim testiranjem bodo najprej pokrili pedagoški kader. Seveda zdravstveni in DSO kader testirajo v celoti tedensko že dolgo časa.
Nobenih obtoževanj ljudi, kavic, zabav in podobno.

Pri nas je kaos. Čisto jim ustreza, da smo zaprti kot opice, malo gospodarstvo je na psu, šole zaprte, ker so rezultati porazni, tudi ocenjevanj ne upajo imeti. Otroci dobijo za 1 uro dela na dan, predavanj preko Zooma ni, napredovanja snovi ni, še vedno se izvajajo neumnosti kot je kulturni dan in podobno.

Res poraz na celi črti in čakanje, da bo jutri pa bolje in ker ni....jah kavice in zabave.

Ob vsem tem pa je že velik del državljanov tako apatičnih, da se jim zdi čisto ok, saj okoli bajte pa še sme stopit pa domačega šnopčka cuzat.

Razlika je v tem, da imajo avstrijci danes pol manj okužb kot so jih imeli na začetku lockdowna, pri nas pa so cifre zgolj nekoliko zanihale navzdol in šle spet gor. Dokler so bolnice polne ne bo sproščanja ukrepov če ne želimo, da ljudje umirajo v čakalnih vrstah kot v Bolgariji...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Razlika je v tem, da imajo avstrijci danes pol manj okužb kot so jih imeli na začetku lockdowna, pri nas pa so cifre zgolj nekoliko zanihale navzdol in šle spet gor.
Razlika se bo pokazala v tretjem valu. Pri nas bo virus samo bežno pomahal, pri njih pa naredil, kar ima za naredit. Ne vem, kako ne razumete, da bo to trajalo toliko časa, dokler virusu po naravni poti ne zmanjka še ne okuženih.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pepe in Trigger

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kako se pa snov razlaga? Pri nas ni nobene video povezave. Učiteljica pošlje navodila na email, kaj je treba delati, to je to. Noben tudi ne pregleduje, če je OK (razen seveda starš). Bo baje takrat pregledala zvezke, ko bodo spet v šoli.

V teamsih dobijo nalogo.
Flow je približno takole:
  • Imajo video klic kjer gredo skoz neko snov. Tu običajno kaj prepisujejo v zvezek, ona jim pa zravn razlaga.
  • Potem imajo za popoldan kaj rešit v delovnem zvezki na to temo.
  • Proti koncu tedna prileti naloga v teamse. Običajno kaj v stilu. Reši tole stran v DZ slikaj in pošlji rezultat.
  • Učitlca pregleda in da feedback.
............

To je sicer tema o ukrepih vlade. Imamo tud posebej šolsko temo. Mogoče bi se s šolskimi zadevami prestavli tja: Zmedeni starši šolarji in učitelji
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Razlika je v tem, da imajo avstrijci danes pol manj okužb kot so jih imeli na začetku lockdowna, pri nas pa so cifre zgolj nekoliko zanihale navzdol in šle spet gor. Dokler so bolnice polne ne bo sproščanja ukrepov če ne želimo, da ljudje umirajo v čakalnih vrstah kot v Bolgariji...
V soboto sem bil v Avstriji. Avto sem šel prat, tak za info, tam ga lahko. Nato pa še s kolesom 2h malo rekreacije.
Avstrijci vsaj tu pri meji, so 10x slabši poslušalci vlade kot mi. Imajo prepoved izhodov iz hiše oz. lahko samo za rekreacijo in to osebe iz istega gospodinjstva.
Ne upoštevajo, se družijo, nabirajo D vitamin v skupinah na klopcah....

Zdaj ali so naši dohtarji nesposobni da nam starce pobira ali pa je kaj drugega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Elita se najbolj boji zaprtja smučišč:
Tako kot tebe prizadene zaprtje gostiln, mene smučišč. Pa sploh ni samo smučišče v igri ampak cela struktura turizma okoli tega - cca 5-7 delovnih mest na vsakega v žičničarstvu, kup hotelov, penzionov, apartmajev,...
Vsi se obešajo na Ishgl, kjer je kup pijanih bebcev pokasiralo korono od butla za šankom, ampak gledano ozko smučarsko je možnost okužbe na smučanju približno taka kot na pohodu na Pohorje, Rožnik, Šmartno goro,...
Ups, sem se spomnil v kateri temi smo - pohodi na ..... od ponedeljka strogo prepovedani, kazen 10+T€, zaradi dokazanih zarišč okužbe! :bonk:
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Razlika se bo pokazala v tretjem valu. Pri nas bo virus samo bežno pomahal, pri njih pa naredil, kar ima za naredit. Ne vem, kako ne razumete, da bo to trajalo toliko časa, dokler virusu po naravni poti ne zmanjka še ne okuženih.
Realno je pričakovati, da bo tudi cepivo presekalo vse skupaj ko bomo imeli naravno prekužene + cepljene na + 60% (jaz sicer ocenjujem, da bo cifra morala biti nad 70 %). Tudi zgodovina nalezljivih bolezni uči, da so takšna pričakovanja realna, da s cepljenjem uspešno zamejimo bolezni.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Si predstavljate kakšno zmagoslavje bodo razglasili Ivan in njegovi ko bo končno prišlo cepivo.

Že vidim naslovnice:
"Janez Veliki je z nadčloveškimi napori, lastnoročno iztrebil virus, kljub temu da mu je rdeča komunajzarska zalega ves čas metala polena pod noge"
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
slabo vidiš.
24ur bo imela naslovnico: ali je janša v cepivo dodal čip da sledi vsem slovencem?!
rtv pa sploh ne bo imela članka, "pozabili".
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Kako se pa snov razlaga? Pri nas ni nobene video povezave. Učiteljica pošlje navodila na email, kaj je treba delati, to je to. Noben tudi ne pregleduje, če je OK (razen seveda starš). Bo baje takrat pregledala zvezke, ko bodo spet v šoli.

Načeloma prejšnji dan zvečet ali pa zjutraj kako uro preden se začne video konferenca (vsak dan ob 8:20) pošlje kaj se bo tisti dan delalo. Ali pa, če imajo pred poukom še kaj za prebrati, da so pripravljeni potem. Potem pa tam od 8:20 do 9h eno uro. Pol neki pavze. Potem pa drugo uro. Pol kake 30min pavze za malco. Potem pa naprej še. S pavzami in delanjem nalog samostojno vmes imajo najdlje v tednu tam do 13h (kak dan tudi do 11h).
Drugače pa delajo po delovnih zveskih. Grejo čez. Berejo izmenično. Isto pri matematiki delajo naloge itd po delovnem zvesku. Isto drugi predmeti. Potem pa še naloge za popoldne za samostojno delo.

Ps: Ocene so dobili pa samo pri spoznavanju okolja, ko imajo plakate za predstavljati.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tako kot tebe prizadene zaprtje gostiln, mene smučišč. Pa sploh ni samo smučišče v igri ampak cela struktura turizma okoli tega - cca 5-7 delovnih mest na vsakega v žičničarstvu, kup hotelov, penzionov, apartmajev,...
Vsi se obešajo na Ishgl, kjer je kup pijanih bebcev pokasiralo korono od butla za šankom, ampak gledano ozko smučarsko je možnost okužbe na smučanju približno taka kot na pohodu na Pohorje, Rožnik, Šmartno goro,...
Ups, sem se spomnil v kateri temi smo - pohodi na ..... od ponedeljka strogo prepovedani, kazen 10+T€, zaradi dokazanih zarišč okužbe! :bonk:

Gužvanje na postajah in gondolah ter zaprtih sedežnicah ni ravno sinonim za male možnosti prenosa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Načeloma prejšnji dan zvečet ali pa zjutraj kako uro preden se začne video konferenca (vsak dan ob 8:20) pošlje kaj se bo tisti dan delalo. Ali pa, če imajo pred poukom še kaj za prebrati, da so pripravljeni potem. Potem pa tam od 8:20 do 9h eno uro. Pol neki pavze. Potem pa drugo uro. Pol kake 30min pavze za malco. Potem pa naprej še. S pavzami in delanjem nalog samostojno vmes imajo najdlje v tednu tam do 13h (kak dan tudi do 11h).
Drugače pa delajo po delovnih zveskih. Grejo čez. Berejo izmenično. Isto pri matematiki delajo naloge itd po delovnem zvesku. Isto drugi predmeti. Potem pa še naloge za popoldne za samostojno delo.

Ps: Ocene so dobili pa samo pri spoznavanju okolja, ko imajo plakate za predstavljati.
Lepo se tole sliši. Pri nas tega ni, še Zoom (efektive malo) imajo popoldan namesto, da bi takrat s šolo zaključili in šli ven s starši lahko. Ocene so dobili in sicer že 3, vse s spraševanjem in to tako, da je poslala liste z vprašanji, na koncu pa več kot polovico spraševala druge stvari izven listov. Otroci seveda niso pojma imeli, ker tudi niso vedeli kaj se učit. Spraševanje je potekalo z vsemi naenkrat preko Zooma.

Ko sem povprašal o možnostih sprememb, sem dobil nazaj, da je tak dogovor šole in ona kao nič ne more. Mhm.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Lepo se tole sliši. Pri nas tega ni, še Zoom (efektive malo) imajo popoldan namesto, da bi takrat s šolo zaključili in šli ven s starši lahko. Ocene so dobili in sicer že 3, vse s spraševanjem in to tako, da je poslala liste z vprašanji, na koncu pa več kot polovico spraševala druge stvari izven listov. Otroci seveda niso pojma imeli, ker tudi niso vedeli kaj se učit. Spraševanje je potekalo z vsemi naenkrat preko Zooma.

Ko sem povprašal o možnostih sprememb, sem dobil nazaj, da je tak dogovor šole in ona kao nič ne more. Mhm.
Fora je, da tako usmerjeno delo od doma celo dopušča možnost, da mlajši otroci, ki bi sicer potrebovali varstvo staršev lahko ostanejo večji del dneva sami in delajo. Starši pa tudi delajo (v službah ali doma). Ker veš, da je otrok nekako voden in prisoten, torej ne gleda v luft in ne ve kaj bi sam s sabo. Ampak to je za šolstvo že višja matematika. Tale kriza je čudovito razgalila, kako sta dva tako čislana poklica v državi (medicina in šolstvo) dejansko katastrofalno nazadnjaška, sektaška in popolnoma nepripravljena na prilagoditve. Kader pa žal v veliki večini slab.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
/SARCASM ON

Pa kaj tako jamrate? Za življenja gre. Kako ste sebični, ne morete malo potrpeti? Imate vsi sončke doma?

/SARCASM OFF

No, take sem poslušal prejšnji teden, pa me je malokdo podprl. Ne vem, kaj zdej jamrate. Pripravite se, da bo tole trajalo do konca pomladi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
19. jul 2007
2.756
1.479
113
/SARCASM ON

Pa kaj tako jamrate? Za življenja gre. Kako ste sebični, ne morete malo potrpeti? Imate vsi sončke doma?

/SARCASM OFF

No, take sem poslušal prejšnji teden, pa me je malokdo podprl. Ne vem, kaj zdej jamrate. Pripravite se, da bo tole trajalo do konca pomladi.
Vsekakor bo trajalo do pomladi. Ali bo trajalo "po septembrsko" ali pa "po novembrsko" je pa v naših rokah.
Če potegnemo staro modrost Spearansa na plano. : "Sreče človeku ne more dati niti država niti sistem niti politična stranka. Srečo si lahko človek ustvari samo sam."