Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Je bla kr zanimiva tiskovka. Ena novinarka je ful vrtala okol tega. 2x je vprašala Bergantovo, ki ni dala jasnega odgovora. Na koncu še Kacina, ki je pa tud rekel. Da če si że tak grozno lačen da te bo konc pojdi v park in tam sam jej na klopci. Glede na dogodke zgoraj to še vedno ni garancija da ne boš fasal kazni.

Odgoovora na konkretn primer. Se pravi (samo družinica, rogljič in daleč okol nobenga) nismo slišali.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Inšpektorji in redarji...meni je grozil s 10000€ kazni za firmo in 2500€ za odgovorno osebo ker na koših nisem imel nalepk s številkami. Ni melo veze da so ločene smeti po predpisih ampak morajo biti oštevilčene...

Pri nas zakoni in predpisi niso orodje, ki bi ga pristojni uporabili takrat, ko bi bilo treba, ampak takrat, ko imajo priliko.
Tko nekak kot če imaš glih v roki kladivo in greš mimo žeblja pa ga pač zabiješ. Zdej a to ma smisel al ne sploh ni važno.

V takih primerih se vedno spomnim na Ko to tamo peva in tisto: Propisi su propisi.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Je bla kr zanimiva tiskovka. Ena novinarka je ful vrtala okol tega. 2x je vprašala Bergantovo, ki ni dala jasnega odgovora. Na koncu še Kacina, ki je pa tud rekel. Da če si że tak grozno lačen da te bo konc pojdi v park in tam sam jej na klopci. Glede na dogodke zgoraj to še vedno ni garancija da ne boš fasal kazni.

Odgoovora na konkretn primer. Se pravi (samo družinica, rogljič in daleč okol nobenga) nismo slišali.
In po tej logiki neki diabetik bo potencialno lahko umrl ker ne bo jedel takrat ko bi mogel.
Fajn.
Kadim pa lahko brez problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Belgija uvedla totalno blokado.

Mi nimamo totalne mar ne?
Nimamo (še)
Receiving visitors at home is no longer allowed, with the exception of one ‘cuddle contact’. People who live alone are allowed to have two cuddle contacts.
Imamo (6)
Outdoors, gatherings can still take place with a maximum of four people, while respecting the social distance and wearing face masks.
Imamo
Non-essential shops will be closed. Picking up products remains possible.
Imeli smo, pa smo, ker vlada rabi kozmetične salone, spet odprli
Non-medical professions requiring close contact, such as hairdressers and estheticians, will be shut down.
Imamo, samo ne vemo če bo do 15.
For education, the autumn holidays will be extended even further: schools will remain closed until 15 November.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
V park na klopco ne moreš ker se ljudje mimo sprehajajo.
Lahko greš pa sred Kranja, kjer ni nikjer žive duše(baje), no enih 6 jih je bilo v bližini v vsakem primeru.
Morda sem zloben...ampak danes kiflc, jutri slanac, čips(to mularijo videvam, se bašejo kot bi imeli zadnjo večerjo)....cez 2-3T bi pa vsi po SLo, okrog hodili s pecivom v roki,....in z masko bod brado .....ker jest se pa ja ne da z masko na frisu.
Balkanci smo pač lukavi za popizdit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zlatorog87

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Zdaj, ko je en inšpektor močno pretiraval in namesto, da bi mu lepo rekli, naj zaključi postopek z opozorilom in naj se v bodoče nauči na zakone gledat življenjsko, so pa spet sami izgovori, modrovanja in žuganje. Kaco je celo izustil.... za življenja gre... , ko je bil Krek utrujen pa ni nobenga ogrožal, smo bli pa Slovenci res dlakocepski, da se na reveža, ki dela spravljamo. Res, tole gre čez vsako še razumno mejo, Kaco je totalno zgubu kompas.
Zadnjič ste se mi smejali, ko sem opozarjal na take situacije.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Lahko greš pa sred Kranja, kjer ni nikjer žive duše(baje), no enih 6 jih je bilo v bližini v vsakem primeru.
Morda sem zloben...ampak danes kiflc, jutri slanac, čips(to mularijo videvam, se bašejo kot bi imeli zadnjo večerjo)....cez 2-3T bi pa vsi po SLo, okrog hodili s pecivom v roki,....in z masko bod brado .....ker jest se pa ja ne da z masko na frisu.
Balkanci smo pač lukavi za popizdit.
Oprosti, ampak ti si zmešan. Resno. To gre čez vse meje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Prav bi bilo da vse paciente v bolnicah oglobijo. Vsaj tiste brez mask, rorčki za kisik niso zadosten ukrep.
Zaprt javni prostor, ni zadostne razdalje, ..... minimalno 800€.
Propisi su propisi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Vidim, da gre stvar tako daleč, da bodo ob prihodu pacienta v bolnišnico najprej spisali globo, češ nisi se držal ukrepov in si fasal korono, šele potem bo pacient sprejet. Tale opcija ni več daleč, glede na to, kako dobro dela vlada.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Jaz bi rada sicer cel posnetek videla. res je kruta fora, ampak imam vseeno občutek, da je usta odpiral še za kaj drugega kot rogljiček. Na posnetku je take velike učene besede uporabljal. In krasen zgled svojemu 9letnemu sinu - z inšpektorji/policaji/ipd itn se pregovarjaš...
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77