Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Zakaj? Zdaj lepo vidiš kako zgleda uravnotežen medij...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hmnja. Če ti vladajo Janša, Bratušek, Cerar, Šarec,.. si zelo zelo težko objektiven, ne glede na to na kateri strani korita (trenutno) se nahajaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113

zanc je en ravnatelj govoril, da bojo v naslednjih pocitnicah tale teden not prinesli... ampak a ne ve, da bo prisel 3 val, ko bo spet potreben lockdown, in zihr bo ravno med pocitnicami.... zmanjkal bo pocitnic za not prinasat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
E bejž no?
A se bo pojavil nov obraz?

A bejž no, na zadnjih volitvah je bilo čez 20 stank, pa katero si volil tisto ki je 30 let serje v parlamentu. Ne pol jamrat da je skos vse isto. Vsak bi sral če bi vedel da je narod tako glup da tudi če 4 leta samo kradejo pa potem na volilnem soočenju oblubja isto kot pred 4 leti, slovenceljni imate pa spomin za 2 dni nazaj.
NE jamrat če volite vedno ene in iste.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Kamele0N in SamSvoj

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Si mi stal za hrbtom da veš koga sem volil? Ali samo misliš da veš?
Glede na tvoj odgovor sklepam da nekoga ki je že bil na oblasti, razen č nisi šel volit. Pa ne gre tu zate ampak celoten narod. jamra se in jamra, kao vsi kradejo, lažejo, zavajajo in nič ne delajo, na naslednjih volitvah jih pa ponovno volijo. Kaj boš pa dugega ičakoval od njih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mogoče prehitro sklepaš. Za ostalo se strinjam.
Politiko imamo tako kot si jo "zaslužimo" - kolektivno, kot večina, kot povprečni Janezi in Micke. Politika je bolj ali manj samo ogledalo družbe v kateri živimo.
Če se pujski odločijo za demokracijo in imajo volitve, bodo za preCednika izvolili - pujsa.
Če Butalci volijo župana, bojo za župana izvolili Butalca.
Tako da v resnici kake pametne izbire na volitvah zaenkrat ni.
Pod črto: nismo najbolj zahojena država kar jih je, druga Švica pa tudi ne. Nekje vmes.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Problem zdravstvenega kadra ni nastal meseca marca ampak je že vsaj 10 let problem. Če hočeš danes kader dobit ga boš imel v najboljšem primeru čez 3-5 let za zdravnike pa 10.
se strinjam, da to ni ukrep, ki bi se rešil v enem letu.
se pa ta problem lahko začne reševati tako, da vlada 1× letno naredi pregled deficitarnih poklicev v javnem sektorju ter tistim poklicem za XX let ustrezno dvigne plačni razred. na ta način se predvem prepreči uhajanje šolanega kadra čez severno mejo, kjer so boljše plače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Ampak tole novico o šoli so zdej spremenil v zadnjih 15 minutah vsaj dvakrat..... Pa sej to ne morš verjet. Amaterji birokratski. Pa v soboto tud ne bodo hodil v šolo.

Smili se mi pa policaj ali pa inšpektor, ki bo danes na poti domov iz Pediatrične od mene zahteval tisto izjavo, kljub temu da bo prej dobil na vpogled vabilo na preiskavo in izvid. Me bo moral seznanit z vsem tistim, kar piše v izjavi in jaz podpisujem, da sem seznanjen, on se bo pa podpisal, da me je seznanil.... Si bom vzel čas.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Ampak tole novico o šoli so zdej spremenil v zadnjih 15 minutah vsaj dvakrat..... Pa sej to ne morš verjet. Amaterji birokratski. Pa v soboto tud ne bodo hodil v šolo.

Smili se mi pa policaj ali pa inšpektor, ki bo danes na poti domov iz Pediatrične od mene zahteval tisto izjavo, kljub temu da bo prej dobil na vpogled vabilo na preiskavo in izvid. Me bo moral seznanit z vsem tistim, kar piše v izjavi in jaz podpisujem, da sem seznanjen, on se bo pa podpisal, da me je seznanil.... Si bom vzel čas.

Da te bo ustavil je približno takšna verjetnost kot da na loteriji sedmico zadaneš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.972
113
Kaj je pa sedaj s starši, 1,2,3,4 razredov? Spet fehtajo delodajalca za čakanje na domu?
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Kaj je pa sedaj s starši, 1,2,3,4 razredov? Spet fehtajo delodajalca za čakanje na domu?

Lahko uveljavljajo višjo silo zaradi varstva otroka, kar je za delodajalca celo bolj ugodno; nadomestilo za čakanje na delo je namreč s strani države povrnjeno 80%, nadomestilo zaradi višje sile pa 100%
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
Lahko uveljavljajo višjo silo zaradi varstva otroka, kar je za delodajalca celo bolj ugodno; nadomestilo za čakanje na delo je namreč s strani države povrnjeno 80%, nadomestilo zaradi višje sile pa 100%
Ja, delodajalci kar ploskajo z ušesi za take ugodnosti, sploh ker delavca nimajo. Realnost je pa taka, da delodajalec direktno ali med vrsticami pričakuje, da prideš delat. Starši so vedno znova nategnjeni kot čigumi.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Malenkost. Še to - mogoče sem zgoraj malo nerodno napisal - 100% povračilo nadomestila zaradi višje sile/karantene velja za vse delodajalce, medtem ko 80% povračila nadomestila za čakanje na delo velja za tiste, ki izpolnjujejo določene pogoje (upad prometa 20% glede na preteklo leto...itd).