Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Kaj takšnega lahko narediš v mestih. Na vasi bolj težko, ker boš to prvič zelo težko nadziral, drugič pa ima v radiju 1 km le redkokdo trgovino, potem pa so že same izjeme.
Res pa je, da smo v naših krajih od nekdaj navajeni neumnih zakonov, ki jih oblast ne more nadzirati. Pomagajo si tako, da potem vžgejo take kazni, da če enega dobijo, ta plača za 1000 drugih.
Če so naši mediji prav pisali in sem si to zapomnil, so nekaj takega imeli v več državah v Evropi (in Azijci seveda) že spomladi. Denimo Španija. Mi nismo imeli.
Pa vi res prav prosite to.
Nekaterim so trenutni ukrepi pač premalo ostri :evil: .
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Prejle po telefonu kolegica iz Lyona....

Gibanje do 30min na dan v rangu 1km od svojega doma.....in samo nujne zadeve (hrana)
Zaprti vrtci....zdravnik samo če imaš napotnico drugače ne.....frizerji....tehnične trgovine itd.

Žandermarija tam to resno jemle.....v prvem valu vem da mi je razlagala da so meli kontrolne točke po ulicah križiščih in so preverjali papirje itd

Rekla pejt še vn na sprehod dokler lahko.....ker čez 3-4dni pride sigurno to tudi k vam :(
Taki kretenski ukrepi ne doprinesejo popolna nič. Spomladi so to lahko potreniral, pa so ugotovili, da ni pričakovanih rezultatov. To je samo predstava za ljudstvo, da vladniki ne prevzamejo odgovornosti. Sem že eneparkrat natipkal, pa bom še enkrat: Dokler narava ne naredi svoje, ne bo mir, pa se lahko še tako zapiramo. Lahko tudi ponavljamo v nedogled.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Earlier this month, Paris and other major French cities went into an overnight curfew from 9pm to 6am in a bid to stem the spread of the virus. But on Wednesday, Macron admitted the overnight curfew failed to slow down the second wave, which has sent the death toll in France to nearly 35,000.





Maske zunaj imajo obvezne že 2 meseca.
Na diagramu "Daily New Cases in France" se lepo vidi, da je efekt tega enak 0 .


povzetek ukrepov:
Insanity Is Doing the Same Thing Over and Over Again and Expecting Different Results
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Prejle po telefonu kolegica iz Lyona....

Gibanje do 30min na dan v rangu 1km od svojega doma.....in samo nujne zadeve (hrana)
Zaprti vrtci....zdravnik samo če imaš napotnico drugače ne.....frizerji....tehnične trgovine itd.

Žandermarija tam to resno jemle.....v prvem valu vem da mi je razlagala da so meli kontrolne točke po ulicah križiščih in so preverjali papirje itd

Rekla pejt še vn na sprehod dokler lahko.....ker čez 3-4dni pride sigurno to tudi k vam :(

Upam da bodo pri nas bolj sposobni pri nadzoru kot ta žandamerija, težko da so pri vseh ukrepih potem spregledali teroriste z lovskimi noži pa ženice ki so ostale brez glave pred cerkvijo v Nici!

Aja BTW, a je že kdo moral kazat kakšnemu organu bilokakšno dokazilo odkar smo v lockdownu regij in dalje? Ker jasno če se 3 tedne voziš prestrašen naokoli (legalno, recimo v službo) pa se nič ne zgodi, potem malo drugače jemlješ ta pravila.

Enako recimo z merjenjem temperature. Zdr. delavci si morajo pred odhodom v službo doma izmerit temperaturo, podpisat 10 izjav da so zdravi, na kapiji jim merijo temperaturo .... ampak vseeno ko jih tesitrajo po naključju dobijo v enem oddelku 10 pozitivnih (ker jasno so asimptomatski, tako kot 80% obolelih). Potem se vprašaš malo o teh ukrepih in dejanskem zdravstvenem stanju tistih ki jih sprejemajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113