Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Pa meje naj se cim prej odprejo, ker njihovo zaprtje nicemur vec ne sluzi in delajo samo skodo. Tako pa je zapiranje meja postalo politicno predriblavanje ene drzave z drugo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Seveda vse takoj odpret da bodo leteli rekordi.
Bravo ljubljančani odlično vam gre.
Zajeta slika.PNG
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
AndY1 Daj nehaj no že enkrat s prekuževanjem. Ni niti enega najmanjšega dokaza, da bi/bo prekuževanje kaj pomagalo. Bo treba prvo dejansko uspeti določiti / dokazati imunost in trajanje le-te.

Drugače pa edino pravilno - treba se bo naučiti živeti s Covid-19 okoli nas in predvsem ravnati samozaščitno (ne - ne način “samo jaz”) in storiti vse, da se okužba čimmanj širi med najbolj ogroženimi.

Med pa res zanima ali in če sploh bo kdo od politikov in WHO upal javno spregovoriti od sedanji situaciji - število okužb vs umrli zaradi ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
AndY1 Daj nehaj no že enkrat s prekuževanjem. Ni niti enega najmanjšega dokaza, da bi/bo prekuževanje kaj pomagalo. Bo treba prvo dejansko uspeti določiti / dokazati imunost in trajanje le-te.

Drugače pa edino pravilno - treba se bo naučiti živeti s Covid-19 okoli nas in predvsem ravnati samozaščitno (ne - ne način “samo jaz”) in storiti vse, da se okužba čimmanj širi med najbolj ogroženimi.

Med pa res zanima ali in če sploh bo kdo od politikov in WHO upal javno spregovoriti od sedanji situaciji - število okužb vs umrli zaradi ...
Seveda je dokazano. Na cem pa mislis, da temelji cepljenje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
"Začelo se je leta 1847, ko je na Madžarskem rojeni Semmelweis delal na Dunaju in izvajal raziskavo, katere rezultat je bila uvedba obveznega umivanja rok v bolnišnicah. Njegova prvotna raziskava je bila osredinjena na boj proti detomoru, ki je bil tedaj običajna praksa številnih prostitutk, pozneje pa se je preusmeril v raziskavo poporodne vročice v porodnišnicah.
Semmelweis je prišel do pionirskega odkritja, ko je ugotovil, da je stopnja smrtnosti opazno višja na porodnem oddelku, kjer delujejo zdravniki in študentje, za razliko od bližnjega porodnega oddelka, kjer so delale le babice.
Po temeljiti preiskavi prakse na obeh oddelkih je smrti porodnic povezal s študenti, ki so opravljali obdukcije, tik preden so materam pomagali pri porodu. Potem ko je uvedel strogo umivanje rok med obdukcijami in obiski na porodnem oddelku, se je smrtnost v treh mesecih znižala kar za deset- do dvajsetkrat, s čimer je Semmelweis dokazal, da je s to preprosto navado mogoče drastično omejiti prenos okužbe.
Človek bi pričakoval, da je bilo Semmelweisovo pionirsko odkritje sprejeto s hvalo in odobravanjem, vendar žal ni bilo tako. Mnogi njegovi kolegi se z njegovimi ugotovitvami niso strinjali in so odločno zavračali, da bi nekdo njihovo delo postavljal v določene okvirje. Semmelweisovo delo so kritično ocenjevali kot neznanstveno in so trdili, da je za “vraževerje” glede umivanja rok kriva njegova katoliška vera. Bolnišnice so se pritoževale zaradi stroškov, ki jih je od njih zahtevala ureditev higienskega okolja, in Semmelweisa so v strokovnih krogih kmalu izobčili.
Čas je mineval in bolnišnice, v katerih je uvedel spremembe, so se vrnile k starim nehigienskim navadam. Semmelweisa je vnovično naraščanje smrtnosti med porodnicami tako razburilo, da je po zatrjevanju nekaterih izgubil razum. Njegovi kolegi pa so ga raje do konca utišali in ga zaprli v umobolnico, kot da bi pozorno preučili njegove ugotovitve in znova uvedli obvezno umivanje rok. "
Že pred 170 leti je bilo nevarno biti proti večini.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko je nevaren je videti prav med njegovimi oz. med vsemi poslanci. Vsi brez maske, ce se le da. Še upirajo se. Ce bi bil res toliko nevaren, bi se vsi poskrili v bunkerje, kjer koli jih ze imajo, ker, ko gre zares, jih ni nikjer.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda je dokazano. Na cem pa mislis, da temelji cepljenje?

Govoril sem o Covid-19 in naravnem prekuževanju, ki ga tako vehementno zagovarjaš. Tega enostavno ne bo (ozr. je malo verjetno), ker vprašanje kako dolgo in ali sploh ostane kaj imunosti po okužbi.

In ja - cepljenje bo pomagalo, a verjetno enako “dobro”, kot cepljenje proti gripi. Če bomo imeli srečo bodo zadeli sev, če ne bo pač kot letos januarja.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Govoril sem o Covid-19 in naravnem prekuževanju, ki ga tako vehementno zagovarjaš. Tega enostavno ne bo (ozr. je malo verjetno), ker ke vprašanje kako dolgo in ali sploh ostane kaj imunosti po okužbi.

In ja - cepljenje bo pomagalo, a verjetno enako “dobro”, kot cepljenje proti gripi. Če bomo imeli srečo bodo zadeli sev, če ne bo pač kot letos januarja.
Tudi to je ze dokazano.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Tudi belgijskim je treba vzeti licenco:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113