Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Razlog je ta, ker se takoj najde nekaj balkanskih gumbcev, ki študirajo, kako bodo telefone pustili doma in spet nategnili sistem. "Mene ne bo noben jebal, četudi okužim 30 ljudi!!!"

Tako kot levičarska zalega od mojih znancev, ki so se nekaj minut nazaj drli za mano iz gostilne, zakaj nosim nagobčnik za v trgovino.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ne, ker je edini način, da se tvoje številke razkrije, preko tvojega zdravnika (ali drugega pooblaščenega delavca, nimajo vse države enake organizacije).
Praviš NE.
Potem pa aplikacija zelo slabo deluje. Ti si se okužil, okužbo širiš naprej, tvoji stiki pa kot praviš ne dobivajo opozorila pred tabo.
Pravzaprav je to še slabše kot nič, ljudje se pred tabo počutijo varne, ( ker mislijo da si čist ne upoštevajo razdalje....) ker ne dobivajo obvestila, da si kužen, v resnici pa trosiš viruse.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Kako veš, da si se okužil? Preko testa. In takrat lahko kvalificirano deliš z drugimi. Vse ostalo je zganjanje panike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Razlog je ta, ker se takoj najde nekaj balkanskih gumbcev, ki študirajo, kako bodo telefone pustili doma in spet nategnili sistem. "Mene ne bo noben jebal, četudi okužim 30 ljudi!!!"

Tako kot levičarska zalega od mojih znancev, ki so se nekaj minut nazaj drli za mano iz gostilne, zakaj nosim nagobčnik za v trgovino.
Levičarska zalega.... Ti nisi normalen. Šlo je sam za klasične idiote.
Kle pr nas je en, bolj desen beri Janšev si skor težko, pa je eden redkih, ki paradira brez maske po trgovin.
Tko da ne seri z levičarsko zalego.
 
  • Ljubezen
Reactions: Runo

Airpower

Pripravnik
11. jul 2020
54
23
8
Če prav razumem bo aplikacija obvezna za ljudi v izolaciji in tiste potrjeno okužene. Kaj pa okuženi brez simptomov, ki niso prešli meje in niso imeli stika s potrjeno okuženimi? Kdo bo pa njih nadziral?
Kako je pa s prekuženostjo in z izsledki nacionalne raziskave in testiranja iz začetka maja? Niso takrat obljubljali več testiranj in redno objavo rezultatov?
Je bilo premalo okuženih in ni več zanimiva?
Sicer pa naj vlada najprej sama pošlihta zadeve. Tisto, ko smo imeli državne meje na stežaj odprte malodane pred občinskimi, je bila ena izmed cvetk. Pa kontradiktorni ukrep in navodila.
Vedo kaj bi radi?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Aplikacija brez, da jo uporabljajo vsi ali pa večina je brez smisla. Tisti, ki so bolani morajo tako biti doma. Ostali pa verjetno v večini ne bodo uporabljali aplikacije, če ni obvezna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Kako je pa s prekuženostjo in z izsledki nacionalne raziskave in testiranja iz začetka maja?

Na temo prekuženosti je v bistvu bolj na mestu vprašanje ali je čimvečja prekuženost sploh smiselna glede na to, da še vedno ni potrjene imunosti na covi-19 po tistem, ko jo enkrat preboliš. Poanta čimhitrejše in čimvečje prekuženosti naroda bazira na predivdevanju, da po tem, ko se da to skozi, ni več opcije za množično obolevanje, množične bolniške in posledično tudi ni nevarnosti za gospodarstvo. Če sem pa kaj falil pa prosim za popravek.
 

Airpower

Pripravnik
11. jul 2020
54
23
8
Skozi prekuženost verjetno lahko tudi slediš potek epidemije, se pravi koliko je okuženih, koliko od okuženih blago zboli, koliko jih sploh nima simptomov, in koliko jih potrebuje zdravniško pomoč.
Dobro bi bilo tudi vedeti kakšen procent umrljivosti bo med okuženimi v DSO zdaj, ko so obolele iz Vipave prepeljali na infekcijsko. Ker to, da so paciente zadrževali v domovih, kjer niti nimajo opreme, osebja in znanja za njihovo oskrbo, bolnišnice so bile pa prazne, je bila tudi nenavadna odločitev, ki je zagotovo po nepotrebnem povečala smrtnost ob prvem valu pri nas.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Skozi klasično prekuženost ja, jaz pa sem ciljal na tisto namerno čimhitejšo prekuženost z razlogom, da bo scena čimhitreje mimo in da imamo potem bojda mir.

#ŠvedskiScenarij
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Skozi klasično prekuženost ja, jaz pa sem ciljal na tisto namerno čimhitejšo prekuženost z razlogom, da bo scena čimhitreje mimo in da imamo potem bojda mir.

#ŠvedskiScenarij

Sem jaz že dva meseca nazaj postavljal “prekuženosto” pod vprašaj - ker ne takrat, kot tudi sedaj sploh ni bilo podatkov o imunosti. Oziroma vedno bolj postaja jasno, da “prekuženosti” enostavno ne bo.
Torej upati na zdravilo (ki “zdravi” simptome) in dodatno upati, da ne bo kake še bolj kužne mutacije.
Bojim se pa, da se bomo morali navaditi na “lokalne lockdowne” ozr. regijske karantene ob posameznih izbruhih. Kako bo to vplivalo na gospodarstvo je pa drugo vprašanje - je svetovna ekonomija preveč povezana in lahko ima tak lokalni lockdown vseeno globalne posledice.
Torej bo potrebna še večja razpršenost dobaviteljev - kar pa vodi v poslabšanje kvalitete ozr. višanju cen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Bi se kar strinjal ja. Sploh glede na razsikave, ki potrjujejo izjemno hitro mutiranje virusa kar postavi marsikaj na glavo vključno s prekuežnostjo ter cepljenjem.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
mutacije so naravni del virusov in mogoče bo imelo človeštvo srečo, da bo mutiral v manj nevarnega. Seveda je enaka možnost da mutira v še bolj smrtonosnega.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Seveda. In ravno zaradi tega pa še česa drugega je malce naivno (e ne rečem kaj drugega) računati, da bo mir po tistem, ko se vsi enkrat okužijo zaradi česar bi nekateri radi, da damo vsi ti čez kar se le da hitro. Prej ali slej bo zadeva res šla vse naokoli ampak čemu hitet? Nima smisla.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sedaj strokovnjakinja še za ekonomijo IN zdravstvo, poleg vsega ostalega. :valjamse:

drugače pa jaz sem dobil povišnico :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Ne bo nas fental virus, ampak ukrepi zoper njega. Me zanima koliko časa bomo odplačevali kredite na račun pomoči. Gospodarstvo je pa tako ali tako na kolenih.

Ukrepi zoper virus nas pač ne bodo fental. Koliko časa bomo to odplačevali? Manj kot za vse ostale neumnosti do sedaj, ki gredo prav tako na naš davkoplačevalski račun s tem, da ni bilo niti 5% toliko jokanja glede tega odplačevanja kot ga je sedaj, ko vsaj nekaj od tega denarja dobi tudi raja. Kot vedno do sedaj pa žal tudi pri temu podeljevanju ni vse tako kot bi lahko bilo oz. so spet eni vlečejo "ta kratko".