Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Evo pa je Beovičeva razkrila, kako naj bi delovala tista aplikacija.
Rekla je, da če se kdo okuži, da je težko s poizvedovanjem ugotovit, s kom je bil okuženi v stiku, pa bi bila nova tehnologija v pomoč.

Torej bo tista aplikacija beležila vse stike, tudi zdravih, ki pa ne bodo anonimni, sicer stikov nebi bilo moć poiskat, pa vsi ti stiki se bodo shranjevali, ker jih bodo iskali za nazaj.

Kot pravim, gre za vohunjenje za državljani, kje in kdaj je kdo bil, s kom se je družil, podatki pa se bodi shranjevali.
Janša je pa tudi čivknil, da aplikacija ne bo prostovoljna ampak obvezna.
in grozi - Ali lockdown ali aplikacija. Kot da bi aplikacija virus uničila.

In kot bo virus vedno ostal, bo tudi vohunjenje vedno ostalo.

Mene pa zanima, če so v državah, kjer aplikacijo že uporabljajo, virus izkoreninili?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Am moj ta star in ta stara sploh nimata pametnega telefona. Kaj pa zdej?
Aja, pa brat mi je reku, da mi senka vaucer, ampak ga ne morem koristit, ker je debilna vlada to izkljucila. In tako bo sel njegov vaucer u 3pm
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
seveda ni, ce je zakonsko vse ok... ja, mi vsi jo placujemo. tko da je vseeno kaj ti mislis.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
Ma dej nehi. Kar lahko spravi skoz, spravi. Ostalo blokira opozicija!


aplikacija je v prvi rundi pomagala koalicija rušit, drugače bi gladko šla skozi...

itak mi ni jasno, način delovanja aplikacije in predvsem njena učinkovitost, brez da nekomu slediš. Plus, da bi aplikacijo morala imeti nameščena določena kritična masa ljudi (60~70%), kar pa je nemogoče, saj takšen zakon hitro pade, če ne prej na US ali evropskem sodišču. Ker bi to bil zelo tvegan precedens, če te lahko država prisili z zakonom v neko aplikacijo, je naslednja stvar, da te lahko prisili še v kaj drugega, kar pomeni, da smo že bliže prejšnjemu(totalitarnemu) režimu.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
aplikacija je v prvi rundi pomagala koalicija rušit, drugače bi gladko šla skozi...

itak mi ni jasno, način delovanja aplikacije in predvsem njena učinkovitost, brez da nekomu slediš. Plus, da bi aplikacijo morala imeti nameščena določena kritična masa ljudi (60~70%), kar pa je nemogoče, saj takšen zakon hitro pade, če ne prej na US ali evropskem sodišču. Ker bi to bil zelo tvegan precedens, če te lahko država prisili z zakonom v neko aplikacijo, je naslednja stvar, da te lahko prisili še v kaj drugega, kar pomeni, da smo že bliže prejšnjemu(totalitarnemu) režimu.

Zaenkrat so govorili samo o proximity trackingu. Se pravi z bluetoothom naj bi tvoj telefon zaznal da je bil na neki točki dovolj dolgo v bližini drugega telefona in če je ta "okužen", bi konec dneva dobill neko obvestilo.

Največja težava je, da tejle odkrito fašistični vladi nihče ne bo verjel in odpor do namestitve/uporabe takšne aplikacije bo gromozanski. Tudi če nekako pridejo čez zakonodajo in okužene prisilijo v uporabo, je ne bo imel nihče drug nameščene. s čimer je dejansko popolni nesmisel kakršnakoli investicija v to smer.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
aplikacija je v prvi rundi pomagala koalicija rušit, drugače bi gladko šla skozi...

itak mi ni jasno, način delovanja aplikacije in predvsem njena učinkovitost, brez da nekomu slediš. Plus, da bi aplikacijo morala imeti nameščena določena kritična masa ljudi (60~70%), kar pa je nemogoče, saj takšen zakon hitro pade, če ne prej na US ali evropskem sodišču. Ker bi to bil zelo tvegan precedens, če te lahko država prisili z zakonom v neko aplikacijo, je naslednja stvar, da te lahko prisili še v kaj drugega, kar pomeni, da smo že bliže prejšnjemu(totalitarnemu) režimu.
In kaj misliš zakaj ti ni jasno, kako aplikacija deluje? Ker prikrivajo. Ker ne povedo.
Ker, če bi povedali, kaj se s to aplikacijo vse da delat, bolje rečeno vohunit, pa katere module se da dodatno na daljavo kasneje vključit, pa kako se bo aplikacija nadgrajevala.... Potem bi bil odpor do nje še večji. Tako pa raje ne povedo. Čeprav to dobro vedo.

Sicer pa največ se jih je okužilo ravno tam, kjer so vsi kontakti, vsa gibanja vse komunikacije znane tudi brez aplikacije. Pa prenosov okužb niso uspeli preprečit.
Točno se ve, da Franc iz DSO-ja ob 8:15 gre v jedilnico, se vsede za xx mizo, je tam v stiku s točno določenimi osebamu, nato gre v sobo in balkon, da je tam debatiral z Janetom iz sosednjega balkona........ in to vsak dan isto.