Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ne vem, zakaj rabimo eno svojo aplikacijo za 200 000€. Na Google play sta vsaj 2. Brezplačni.

Kako gre z to prijavo pooblaščenki? Želim prijaviti SPAR, ker zahteva rojstni datum, če želim koristiti upokojeniški popust.

Še tole. Študentr NE moti preverjanja statusa študenta ob iskanju študentskega dela.

IJJ. Citat: Aplikacija mora delovati po standardih EU-ja.
Zahteve Špara niso enako, kot zahteve države.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Končno Bizi objasnil:
"Informacijska pooblaščenka dela samo to, kar predpisuje zakonodaja."

ČE imamo "čudno" ali drugačno zakonodajo (ja imamo jo in ja, neumna je) za to ni kriva informacijska pooblaščenka, ampak tisti ki zakonodajo sprejemajo. To je pa v Sloveniji še vedno parlament in ti isti poslanci bi lahko to zakonodajo tudi spremenili.
Seveda jo morajo pa najprej poznati, kar pa v tem sklicu ni ravno primer.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Končno Bizi objasnil:
"Informacijska pooblaščenka dela samo to, kar predpisuje zakonodaja."

ČE imamo "čudno" ali drugačno zakonodajo (ja imamo jo in ja, neumna je) za to ni kriva informacijska pooblaščenka, ampak tisti ki zakonodajo sprejemajo. To je pa v Sloveniji še vedno parlament in ti isti poslanci bi lahko to zakonodajo tudi spremenili.
Seveda jo morajo pa najprej poznati, kar pa v tem sklicu ni ravno primer.
Nimamo prav nič čudno zakonodajo glede tega, in prav nič jo ni treba spreminjat, je prav da ne brska nek varnostnik na vratih po naših osebnih podatkih, ki bi jih prav lahko tudi zlorabil.

PCT bi morali pa ukinit, prvič, ker je diskriminatoren in drugič, ker na zagotavlja nobene zaščite pred virusom ampak prav nasprotno, okuženi cepljeni virus pri PCT pogojih nemoteno lahko širijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
No nakonc bomo prišli do tega, da teli tvoji ultra sposobneži, namest da bi stvari uredili, spet delajo pogrom s twiter vojsko, tokrat je na tnalu informacijska pooblaščenka.
Ja madona, reč že tvojmu idolu, da s takimi kot si ti pač ne gre. Sej veš taki kot si ti so mel včas u JLA kartoteki napisan...u slučaju rata streljati....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jest5

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vsi, ki ste taki zagovorniki skeniranja osebnih podatkov. Lahko prosim objavite kopijo svoje kreditne kartice? Zakaj so nas še pred časom opozarjali, da nikakor ne smemo dovoliti kopiranja osebnega dokumenta, ker nam lahko ukradejo identiteto? Zakaj bi moral sedaj jaz dovoliti, da si neznanci skenirajo mojo QR kodo s kar nekaj mojimi osebnimi podatki, če vemo da jo lahko zlorabijo, si jo namestijo na svojo napravo in se z njo identificirajo okoli?
Zakaj NIJZ niti v sms-u ne upa napisati mojega imena in priimka, ampak samo inicialke?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Niso zahtevali umika imena in priimka, temveč samo zdravstveni status.
Zdravstveni status je ...?

STA novice
''Informacijski pooblaščenec z nobeno od verzij aplikacije NIJZ za preverjanje pogojev PCT ni seznanjen''
kako pa potem ve, da je problem z osebnimi podatki. Kolikor vemo(!) je začela delo na predlog/prijavo. Se ni nič pozanimala?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsi, ki ste taki zagovorniki skeniranja osebnih podatkov. Lahko prosim objavite kopijo svoje kreditne kartice? Zakaj so nas še pred časom opozarjali, da nikakor ne smemo dovoliti kopiranja osebnega dokumenta, ker nam lahko ukradejo identiteto? Zakaj bi moral sedaj jaz dovoliti, da si neznanci skenirajo mojo QR kodo s kar nekaj mojimi osebnimi podatki, če vemo da jo lahko zlorabijo, si jo namestijo na svojo napravo in se z njo identificirajo okoli?
Zakaj NIJZ niti v sms-u ne upa napisati mojega imena in priimka, ampak samo inicialke?
In le ti se upaš prestaviti s svojim pravim imenom :valjamse:

takoj, ko mi argumentiraš mojo plačilno kartico s PTC, ti jo dam.
Veš, tvojih osebnih podatkov iz QR kode ne bo zlorabljal noben ALTER-aš.
In ne, nikoli nas niso svarili pred kopiranimi osebnimi podatki, ampak podatki, s katerim nas 'oberejo'.