Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Regnum

Pripravnik
24. jun 2021
81
25
8
Vse povsod pa res ne. Ta sistem imata Nemčija in Avstrija, po katerih mi kopiramo ideje.
Dvomom, da bi tam KUL srečanje laufalo.


Ti spadaš v skupino tistih ovc, ko vse blejijo isto in ker gledajo druga drugo.
Sva enkrat bila s kolegom ravno prave volje in sva se ustavila ene 100m pred stolpnico in začela brez besed nepremičmo gledat v vrh stolpnice. On pokaže s prstom proti vrhu, potem pa še jaz. Ljudje kateri so hodili mimo so se začeli ustavljati in gledati, ni jim bilo sicer nič jasno, samo nekateri so začeli kazat s prstom gor. Eni so spraševali kaj je, pa sem jim rekel, lej tam gor proti vrhu. Ko se je nabralo dovolj veliko ovc sva planila v smeh in odšla. :valjamse:
Vsaka podobnost z našo politiko je zgolj naključna namerna:aplauz:

Preverjeno cca 1 leto nazaj.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
106 jih je trenutno.


Italija
PCT v praksi na OI
22.7... 106 potrjenih primerov
28.7... 2848 potrjenih primerov


Vir za številko
Zanimivo je predvsem dejstvo, da je bil posnetek objavljen prav na dan, kot so na prizorišču OI potrdili 2848 novih okužb s koronavirusom


povezano

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Nimam navade replicirat in vlečt neke stare izjave v temo. Ampak ker sem se spomnil situacije sem poiskal nazaj, 5. maja je mossero dal Gibraltar kot primer dobre prakse cepljenja (tudi če sem ugovarjal da so zaradi specifike statistična anomalija):
Če potegnemo črt, Gibraltar nima okužb zaradi precepljenosti. Cepljeni lahko širijo naprej minimalne količine virusa, ki pa se slabo množijo v novih gostiteljih, če do tam sploh pridejo, zato pride praktično do izkoreninjenja virusa v tej populaciji. V primeru, da virus nekdo prinese v tako družbo od zunaj, bo morda (ne nujno) prišlo do lokalnega izbruha, ki pa bo zaradi mehanizma iz prejšnjega odstavka praktično v enem ciklu širjenja končan.

Če dodamo sem uradno še številke in dejstva, Gibraltar je pocepil "celo" prebivalstvo (že aprila 90% precepljenost "državljanov") in vse dnevne migrante (Španci), torej v statistiki so imeli maja okoli 120% precepljenost (ker so všteti dnevni migranti). Prav tako so pri turizmu (od katerega živijo kar jih pač ni "rojenih" bogatašev tam) ubrali že od začetka striktno pot "PCT". Dejansko ker so še padli ven iz EU in imajo še dodatne "rojalistične" ukrepe na meji in se ne moreš špilat "maturantov". Skratka ni da ni, smetana od covid mehurčka.

Gibraltar zadnje tri tedne ... ima enega največjih deležov okuženih na prebivalca v evropi. Včeraj recimo 35 novo okuženih, kar normirano na slovenijo pomeni 2000 novo okuženih na dan.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Nimam navade replicirat in vlečt neke stare izjave v temo. Ampak ker sem se spomnil situacije sem poiskal nazaj, 5. maja je mossero dal Gibraltar kot primer dobre prakse cepljenja (tudi če sem ugovarjal da so zaradi specifike statistična anomalija):


Če dodamo sem uradno še številke in dejstva, Gibraltar je pocepil "celo" prebivalstvo (že aprila 90% precepljenost "državljanov") in vse dnevne migrante (Španci), torej v statistiki so imeli maja okoli 120% precepljenost (ker so všteti dnevni migranti). Prav tako so pri turizmu (od katerega živijo kar jih pač ni "rojenih" bogatašev tam) ubrali že od začetka striktno pot "PCT". Dejansko ker so še padli ven iz EU in imajo še dodatne "rojalistične" ukrepe na meji in se ne moreš špilat "maturantov". Skratka ni da ni, smetana od covid mehurčka.

Gibraltar zadnje tri tedne ... ima enega največjih deležov okuženih na prebivalca v evropi. Včeraj recimo 35 novo okuženih, kar normirano na slovenijo pomeni 2000 novo okuženih na dan.
To ti bo mossero seveda zdej našel en kup stvari, katere v tvoji trditvi ne držijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
+ ucinkovitost cepiv se fajn šlepa na racun prebolevnikov, ki se tudi morajo cepiti.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Učinkoviti ukrepi se nadaljujejo
From Monday, residents of San Mateo County will be required to wear masks indoors despite 89 percent of the population being fully vaccinated.

According to the official figures, San Mateo recorded 13 new COVID-19 cases on June 15 as the state lifted restrictions. By July 15, the number of cases had risen to 74, a trend the country describes as "troublesome."
San Mateo County = 767 423 prebivalcev
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Nimam navade replicirat in vlečt neke stare izjave v temo. Ampak ker sem se spomnil situacije sem poiskal nazaj, 5. maja je mossero dal Gibraltar kot primer dobre prakse cepljenja (tudi če sem ugovarjal da so zaradi specifike statistična anomalija):


Če dodamo sem uradno še številke in dejstva, Gibraltar je pocepil "celo" prebivalstvo (že aprila 90% precepljenost "državljanov") in vse dnevne migrante (Španci), torej v statistiki so imeli maja okoli 120% precepljenost (ker so všteti dnevni migranti). Prav tako so pri turizmu (od katerega živijo kar jih pač ni "rojenih" bogatašev tam) ubrali že od začetka striktno pot "PCT". Dejansko ker so še padli ven iz EU in imajo še dodatne "rojalistične" ukrepe na meji in se ne moreš špilat "maturantov". Skratka ni da ni, smetana od covid mehurčka.

Gibraltar zadnje tri tedne ... ima enega največjih deležov okuženih na prebivalca v evropi. Včeraj recimo 35 novo okuženih, kar normirano na slovenijo pomeni 2000 novo okuženih na dan.
Nisem preverjal tvojih informacij, ampak že nekako od vsega začetka govorimo o tem, da cepljenje preprečuje hud potek bolezni. Ok, zmanjša verjetnost za okužbo, ampak predvsem pa olajša potek bolezni. Tako da je smiselno preveriti, koliko od teh 35 bo pristalo v bolnišnici in koliko jih bo umrlo.

Ko gledam krivulje držav z visoko precepljenostjo, lahko opazim trend rasti števila okužb in primerjalno zelo nizek delež smrti visavis 2020.

Strinjam se, da je PCT zgolj neka dodatna motivacija za spodbudo cepljenja, ampak če se bo zaradi tega še kdo dodatno cepil, bo uspešna.

Tisti, ki so dosegli visoko precepljenost, se bodo tudi ob cepivu letos še malo naravno prekuževali z veliko manjšim vplivom na zdravstvo in posledično družbo. Trenutno znanje pravi, da kombinacija prebolelosti in cepljenja dajeta dolgoročen močen imunski odziv na novo okužbo. Če bo odziv podoben tudi v obratni smeri, bo covid ostal med njimi na nižjem od nivoju gripe.

Pri nas, ki smo iz inata proti cepljenju, pa bomo imeli uničeno še eno ali dve šolski leti. Nasankali bodo učenci, gospodarstvo in družba kot celota. Na koncu bomo na precej slabši način prišli do istega rezultata kot v državah, kjer so znali (tako kot že večkrat pred nami) izkoristiti znanstvene dosežke za lastno korist.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Sej moj namen ni bil dokazovat da cepljenje ne deluje, cepljenje deluje. Kako dobro deluje se bo videlo lahko šele pozimi, sedaj niti ni sezona za primerjave. Problem je ker so naši ukrepi in naša življenja podvrženi štetju pozitivnih in trenutno rešitev št.1 = cepljenje očitno ni rešitev (ne glede na slabo precepljenost pri nas, vzorec visoke pojavnosti covida ob visoki precepljenosti se kaže itak v tujini, pri nas še ni problema in brezveze debatirat o tem kje smo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Niti te nisem imel namena kakorkoli izpodbijati ali demantirati. Tvoj post je bil najbližja iztočnica temu, kar sem želel povedati.
Ja, rezultate cepljenja bomo videli naslednjo pomlad. Sam pa verjamem, da bodo države, ki so dosegle visoko stopnjo precepljenosti iz krize izšle bolje.

Imamo generacijsko priložnost, da svojim potomcem pokažemo, da smo boljši od naših starih staršev, ki so se pred 75 leti razdelili in začrtali razvoj države, za katerega danes vidimo, da ni bil najboljši. Jaz jih razumem, z znanjem, ki so ga imeli, so se odločili, kakor so se. Mi imamo višjo stopnjo izobrazbe in neprimerno lažji in cenejši dostop do znanja. Ga bomo kolektivno izkoristili?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ted in jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Nisem preverjal tvojih informacij, ampak že nekako od vsega začetka govorimo o tem, da cepljenje preprečuje hud potek bolezni. Ok, zmanjša verjetnost za okužbo, ampak predvsem pa olajša potek bolezni. Tako da je smiselno preveriti, koliko od teh 35 bo pristalo v bolnišnici in koliko jih bo umrlo.

Ko gledam krivulje držav z visoko precepljenostjo, lahko opazim trend rasti števila okužb in primerjalno zelo nizek delež smrti visavis 2020.

Strinjam se, da je PCT zgolj neka dodatna motivacija za spodbudo cepljenja, ampak če se bo zaradi tega še kdo dodatno cepil, bo uspešna.

Tisti, ki so dosegli visoko precepljenost, se bodo tudi ob cepivu letos še malo naravno prekuževali z veliko manjšim vplivom na zdravstvo in posledično družbo. Trenutno znanje pravi, da kombinacija prebolelosti in cepljenja dajeta dolgoročen močen imunski odziv na novo okužbo. Če bo odziv podoben tudi v obratni smeri, bo covid ostal med njimi na nižjem od nivoju gripe.

Pri nas, ki smo iz inata proti cepljenju, pa bomo imeli uničeno še eno ali dve šolski leti. Nasankali bodo učenci, gospodarstvo in družba kot celota. Na koncu bomo na precej slabši način prišli do istega rezultata kot v državah, kjer so znali (tako kot že večkrat pred nami) izkoristiti znanstvene dosežke za lastno korist.

edit: typo

no, nismo samo pri nas iz inata proti cepljenju.

pac na silo in z groznjami ne gre. clovek takoj cudno pogleda, ce ga nekdo v nekaj sili in mu grozi.

jest pravim, kdor se zeli naj se, komu ne pase, se pac ni treba. cepljeni so zasciteni, necepljeni pac tvegajo. kaj je res, bo pokazala zima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
no, nismo samo pri nas iz inata proti cepljenju.

pac na silo in z groznjami ne gre. clovek takoj cudno pogleda, ce ga nekdo v nekaj sili in mu grozi.

jest pravim, kdor se zeli naj se, komu ne pase, se pac ni treba. cepljeni so zasciteni, necepljeni pac tvegajo. kaj je res, bo pokazala zima.
Problem takega razmišljanja je le v tem, da bomo zaradi povišanih številk okuženih in posledično hospitaliziranih spet vsi družno zaprti doma. Enako otroci, ki bi morali biti v šolah. Manj bo cepljenih (sploh starejših), več jih bo v bolnicah, bolj bomo zaprti.

Cepljeni so se odločili, da tega nočejo več. In tu pride do problema med cepljenimi in necepljenimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Naši majstri vejo več.


Director of the U.S. Centers for Disease Control and Prevention Dr. Rochelle Walensky expressed concern over new data that shows that vaccinated and unvaccinated people infected by the delta variant of the novel coronavirus carry viral loads that "are actually quite similar."
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
no, nismo samo pri nas iz inata proti cepljenju.

pac na silo in z groznjami ne gre. clovek takoj cudno pogleda, ce ga nekdo v nekaj sili in mu grozi.

jest pravim, kdor se zeli naj se, komu ne pase, se pac ni treba. cepljeni so zasciteni, necepljeni pac tvegajo. kaj je res, bo pokazala zima.
Nočem biti nek agitator. Strinjam se, da je slovenska retorika neprimerna. Hojsovo cepetanje, Janševe grožnje, Krekovo momljanje ... Če bi včeraj utihnili, bi bilo prepozno.
Razumem te, taka komunikacija ni primerna! Ampak ne cepiš se zaradi Janše, Hojsa, Kreka ... Cepiš se zase, ker ti ne želiš biti eno leto ali več brez voha, brez kondicije, imeti aritmije ...

In na koncu covid ni slovenska kriza. Pa poglej retoriko Islandije, Nizozemske, Danske, Irske, če se že cepiš zaradi političnega pristopa.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in kalbo

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Ker po dveh dneh Alter potuhnjena smetana covid znalcev ne zna odgovorit zakaj v UK od dneva sproščenih vseh ukrepov številke padajo v prostem padu, sprašujem še enkrat, mogoče bodo pa neznalci vedeli odgovor.


Ker so vsi spizdili na dopuste v tujino in tam lepo furajo dalje...

Sploh pa kdaj bo komu kapnilo, da število okuženih sploh ni več relevantno. BTK koliko jih šmrkla, važno je da bolnice niso polne. Zahvaljujoč cepljenju, da me kdo v antivax grupo ne porine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen