Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Načeloma bi se cepljenja morala zapisati v eRCO (el. register cepljenih oseb). In pred ponovnim cepljenjem ali klicanjem na cepljenje bi morali preveriti tvoj status v eRCO. V prvi točki pade, ker se zna zgodit, da kdo ne pošilja podatkov v eRCO (ker zakaj bi mi zdaj neke podatke gor dol pa se povezovali na neke sisteme pa bla bla bomo raje kar Excel uporabljali). V drugi točki pade, ker kdo ima pa čas preverjat podatke.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Imamo kje podatka, koliko novih PCR pozitivnih in umrlih je bilo že cepljenih?
To ne boš nikoli izvedel.
Ker za mrtve (tudi če umrejo par ur po cepljenju) napišejo, da so umrli zaradi zastoja srca ali kaj drugega, za razliko tistih, ki umrejo mesec dni po okužbi - in jih štejejo kot žrtve kovida.
Za pozitivne po cepljenju je pa tako kot s tistimi hat testi. So trdili da lažno pozitivnih ni, še takrat, ko so v skupinah obolevali prvi šolniki, so trdili, da pozitiven na hat pač pomeni pozitiven (kranj). Dokler so primeri pozitivnih, ki se ne poznajo med sabo lahko vedno rečejo, da spadajo med tistig 5%, pri katerih cepivo ni prijelo. Ko se bodo pa tudi cepljeni okuževali v zaključenih skupinah (npr. trbovlje), potem zalavfajo mantro, da jih ščiti pred težjim potekom bolezni.....potem imajo pred priznanjem, da je cepivo zanič še na lagerju kot vzrok nove seve, napačno hrambo cepiv....
Skratka, prirejanje statistike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Aplikacija za prijavo bi morala avtomatsko preveriti v eRCO, če je bil prijavljenec že cepljen. Jaz imam verjetno rekord, ker so me kot cepljenega še štirikrat klicali, preden me je blagovolila neka teta poklicati, zakaj se ne želim cepiti. :evil:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če niti nimajo prave evidence, kdo je sploh že bil cepljen. :bonk:
Zdej se lahko vprašamo, če nimajo podatka, kdo je cepljen in kličejo ljudi na ceplenje, ko so tam že bili, koliko je pa takih, ki niso tam bili, pa mislijo da so že cepljeni, ali pa so jih v evidencah preprosto izgubili?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej jih je tudi en kup 3x cepljenih, pa celo z različnimi kombinacijami cepiv. Pa preboleli + 2x cepljeni ipd. kombinacije. Nekaj kar bi sistem na nivoju excel tabele moral takoj preprečit, samo kljub temu da se od cepljenja sedaj govori eno leto smo dobili včeraj šele BETA verzijo aplikacije, ki bo tole reševala.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Načeloma bi se cepljenja morala zapisati v eRCO (el. register cepljenih oseb). In pred ponovnim cepljenjem ali klicanjem na cepljenje bi morali preveriti tvoj status v eRCO. V prvi točki pade, ker se zna zgodit, da kdo ne pošilja podatkov v eRCO (ker zakaj bi mi zdaj neke podatke gor dol pa se povezovali na neke sisteme pa bla bla bomo raje kar Excel uporabljali). V drugi točki pade, ker kdo ima pa čas preverjat podatke.
Mene so klicali pa se sploh nisem prijavil. Moj zdravnik tudi pravi, da me ni prijavil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če koga zanima fun fact. Danes bo najbrž v Sloveniji uradno število 100% cepljenih (z dvema dozama cepiva) preseglo uradno številko potrjeno okuženih. Oz. po domače, "umetna" precepljenost bo prehitela zaenkrat vodilno naravno "imunost".
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
A poštar tukaj ne bo tolkel čez zokija tako kot je pri otrocih?

1620444623069.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in zaseka

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Nekateri podatki iz Avstrije kažejo, da je kljub dvema dozama Pfizerja za covidom-19 zbolelo 60 ljudi, od tega naj bi jih šest umrlo. "Resna oblika kljub dvema odmerkoma je res izjemno redka. Treba bi bilo pogledati, koliko ljudi je bilo cepljenih in kakšen delež teh nekaj bolnikov je umrlo," je dejala in dodala, da bi bilo treba raziskati tudi vzrok smrti, saj nekateri ljudje umrejo iz drugih razlogov, medtem ko so sočasno okuženi s covid-19.
Lepa dvojna merila ima g. Beovic. Torej, ce nekdo umre do 28 dni po pozitivnem PCR testu, se avtomaticno steje pod Covid smrt. Ce pa je bil ob tem ze precepljen, bi pa ona rada, da se razisce pravi vzrok smrti, ker ni nujno Covid vzrok smrti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A poštar tukaj ne bo tolkel čez zokija tako kot je pri otrocih?
Sej tud v hofer in mercator, zmagovalc je leclerc v lj kjer smo se vceraj drenjali kot v štali. Gres pa na prevzem o mesto mimovrste, t2... pa dovoljena ena oseba na 100kv m poslovalnico. Prenos sv maše iz stajerske katedrale zupnik sam z masko na 2000kv m. Urgenca, big bang, merkur, pol jih nima mask 30% pod nosom, otroc pod 10 let noben. S tem da otroc vse prešlatajo tla, avtomate za kavo, stole ni da ni starsi pa samo na telefon gledajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Načeloma bi se cepljenja morala zapisati v eRCO (el. register cepljenih oseb). In pred ponovnim cepljenjem ali klicanjem na cepljenje bi morali preveriti tvoj status v eRCO. V prvi točki pade, ker se zna zgodit, da kdo ne pošilja podatkov v eRCO (ker zakaj bi mi zdaj neke podatke gor dol pa se povezovali na neke sisteme pa bla bla bomo raje kar Excel uporabljali). V drugi točki pade, ker kdo ima pa čas preverjat podatke.
Podatki o cepljenju so zapisani in se jih lahko vpogleda tudi preko https://zvem.ezdrav.si .

Če sem prav razumel zadnjič pogovor, gre za strogo varovan osebni podatek, do katerega cepilni centri nimajo dostopa.

Upam, da bodo zdaj, ko je tudi prijava preko istega naslova, podatke smeli preveriti / povezati in da IP ne bo preveč komplicirala.
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Moral bi bit ... javi to na podporo e Zvem ! (drgač pa to traja pribl. 24 ur da je gor komplet z digitalnim podpisom NIJZ )
 
  • Haha
Reactions: Pbutec

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Moral bi bit ... javi to na podporo e Zvem ! (drgač pa to traja pribl. 24 ur da je gor komplet z digitalnim podpisom NIJZ )
Cepljenje proti / Vaccination against
SARS-CoV-2 (SNOMED CT 840534001)
Cepivo / Vaccine Serija / Lot number Odmerek / Dose
Datum cepljenja / Date of vaccination (yyyy-mm-dd) Ustanova cepljenja / Vaccination center
Podatki izpisani iz eRCO (Elektronski register cepljenih oseb): / Data extracted from eRCO (Electronic Immunization Registry) on: 2021-05-08

Takole mi piše spodaj pod mojimi podatki.