Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ajd, potem pa razloži še vedno padajoče številke kljub sproščanju ukrepov?

Mimogrede, nekdo je februrarja trdil, da bomo imeli sredi marca tretji val zaradi angleškega seva? Ne vem, ali je bil to Krek, IJS ali jest5, kakšen drug strokovnjak ali pa kar vsi od naštetih?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ajd, potem pa razloži še vedno padajoče številke kljub sproščanju ukrepov?

Mimogrede, nekdo je februrarja trdil, da bomo imeli sredi marca tretji val zaradi angleškega seva? Ne vem, ali je bil to Krek, IJS ali jest5 ali kakšen drug strokovnjak?
Še sedem (osem) dni je do sredine marca. Ne bit tako črnogled no, saj bomo dosegli začrtane cilje - še vedno smo jih! ;)
 
  • Haha
Reactions: AndY1

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Mimogrede, nekdo je februrarja trdil, da bomo imeli sredi marca tretji val zaradi angleškega seva? Ne vem, ali je bil to Krek, IJS ali jest5, kakšen drug strokovnjak ali pa kar vsi od naštetih
Tako mimogrede, v enem mesecu nisi uspel dojeti, kaj sem takrat napisal.

Sicer pa kot sem rekel jaz, IJS in še kdo, angleški sev se razširja(se spomneš, kako si se temu smejal in nabijal, kako da se pri 1% angleža okužbe ne dvigajo?), in bo slej kot prej dovolj razširjen, da se bo njegov učinek začel poznati na številu okužb. Zaradi negotovosti pri prvih določitvah njegove pojavnosti to zgleda na bo sredi, ampak bolj proti koncu marca.

Sedaj pa znova tista važna zadeva, ki si se je nisi uspel zapomniti. Če bo zaradi večje kužnosti angleža(pa zdej mamo za bonus še afrikance) ob njegovi razširitvi faktor R zlezel nad 1 (jeba je, ker se še vedno vrtimo okoli te enke in nam ni problema skočiti preko nje. Če bi šli pod recimo 0,6 bi se lahko oddahnili), bomo imeli 3 val.
(Dej tole ene 10x preberi, da ne boš pol spet 2 meseca neprestano nabijal, ker nisi razumel napisanega)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Da se vam po enem letu še vedno da prepucavat, kot na fuzbal tekmi, kaj bi bilo, če bi bilo in če bi tako, pol bi bilo lahko tako...
Vsaka kuga je v človeški zgodovini sama izpuhtela in bo tale koronca tudi. Morda ne tako hitro, ker jo človek bremza z "ukrepi", ampak bo. Rezultat na koncu bo pa enak z ali pa brez x številom valov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tako mimogrede, v enem mesecu nisi uspel dojeti, kaj sem takrat napisal.

Sicer pa kot sem rekel jaz, IJS in še kdo, angleški sev se razširja(se spomneš, kako si se temu smejal in nabijal, kako da se pri 1% angleža okužbe ne dvigajo?), in bo slej kot prej dovolj razširjen, da se bo njegov učinek začel poznati na številu okužb. Zaradi negotovosti pri prvih določitvah njegove pojavnosti to zgleda na bo sredi, ampak bolj proti koncu marca.

Sedaj pa znova tista važna zadeva, ki si se je nisi uspel zapomniti. Če bo zaradi večje kužnosti angleža(pa zdej mamo za bonus še afrikance) ob njegovi razširitvi faktor R zlezel nad 1 (jeba je, ker se še vedno vrtimo okoli te enke in nam ni problema skočiti preko nje. Če bi šli pod recimo 0,6 bi se lahko oddahnili), bomo imeli 3 val.
(Dej tole ene 10x preberi, da ne boš pol spet 2 meseca neprestano nabijal, ker nisi razumel napisanega)
Ze novembra sem trdil, da tretjega vala pri nas NE BO.

In kljub vsem groznjam IJSja, Kreka in vseh ostalih, ki ste trdili, da bo po novem letu tretji val oz. samo sto nije, se to NI zgodilo.
In trdim, da se tudi vnaprej ne bo.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Da se vam po enem letu še vedno da prepucavat, kot na fuzbal tekmi, kaj bi bilo, če bi bilo in če bi tako, pol bi bilo lahko tako...
Vsaka kuga je v človeški zgodovini sama izpuhtela in bo tale koronca tudi. Morda ne tako hitro, ker jo človek bremza z "ukrepi", ampak bo. Rezultat na koncu bo pa enak z ali pa brez x številom valov.
Si ziher? Bom dal ta tvoj post v opomnik in ti odgovoril čez 1 leto.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Stevilo hospitalizacij in ICU je padlo. Umrlo jih je 7.
Mogoce kdo ve starost umrlih? Niso se vsi starostniki pocepljeni?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Stevilo hospitalizacij in ICU je padlo. Umrlo jih je 7.
Mogoce kdo ve starost umrlih? Niso se vsi starostniki pocepljeni?

Od Kacina zdele:
Screenshot 2021-03-09 at 11.54.04.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.852
3.869
113
Pa če bi dal zraven namesto brezveznega podatka cepljenih/100k še delež (%) ki predstavlja cepljenje v tej populaciji tudi nebi škodilo. Včasih res ne veš a so to taki idioti v službah za komuniciranje ali samo zanalašč otežujejo jasno predstavitev podatkov, ki je potem javnosti uporabna.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.852
3.869
113
A ok, sem narobe razumel. Vseeno se temu podatku reče delež ali odstotek ne pa neka nelogična postavka za katero ni na prvi pogled jasno kaj pomeni! ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Slabe so te cifre poteka cepljenja. Dejansko so komaj 1/3 starejših od 80 let pocepili, pa recimo le 1/50 v starosti 70-80 let. :bonk:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Če si brez zadostne dobave cepiv bo težko šlo hitreje
Nismo mi Srbija, ki nima težav z dobavami.
krek po 15 febr dovolj cepiva.JPG

Torej se tisto pisanje, da je vlada odstopila 600.000 cepiv kaže kot resnično.
Ker Krek je še januarja izjavljal, da bo cepiva po 15-febr. dovolj za vse, ki bi se želeli cepit,
 
19. jul 2007
2.764
1.493
113
Nismo mi Srbija, ki nima težav z dobavami. Poglej priponko 43415
Torej se tisto pisanje, da je vlada odstopila 600.000 cepiv kaže kot resnično.
Ker Krek je še januarja izjavljal, da bo cepiva po 15-febr. dovolj za vse, ki bi se želeli cepit,
Veleum mirsi spet na delu: Torej se tisto pisanje, da je vlada odstopila 600.000 cepiv kaže kot resnično.
Govorice (napačne) so bile, da je se Slovenija odpovedala cepivu (in da bo šlo to cepivo Nemčiji).

Potem imamo spet neko (nepomembno) malenkost, ki se ji reče dejstva. Niso bila omenjena cepiva kot taka, ampak, da naj bi se Slovenija odpovedala Moderninim cepivom.
Se pravi, mirsi -ju ne bo težko argumentirat dejstva, s podatki, da Sloveniji primankuje Moderninih cepiv, v Nemčiji pa jih je v izobilju.

Realnost pa je taka:
- v celi EU Modernina cepiva zelo zaostajajo s predvidenimi dobavami
- v USA se porabi večina Moderninih cepiv (kot posledica dejstva, da je pač Moderna USA firma in da je USA sofinancirala razvoj cepiva*, kot zanimivost Pfizer se ni vključil v shemo financiranja)
(pa qurc gleda realnost in dejstva)

*The United States government provided $1 billion in support for the design and testing of the Moderna vaccine. Researchers at the National Institutes of Health oversaw much of the research, including the clinical trials. Moderna also received an additional $1.5 billion in exchange for 100 million doses if the vaccine proved to be safe and effective.