Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ti lahko povem prakso že po nekaj dneh. V četrtek sem bil na deloviscu na Štajerskem. Blizu gostilna, da gremo na malico. Pridemo tja v gostilni mogoče dve mizi frej, sami delavci pa za vsako z druge firme. Smo potem za sabo naročil pa v avtu pojedli ker tudi pice pečejo.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Jah nič bomo pa jedli in pili po črki zakona.
Ceneje mi je odpret S.P. in jesti notri v gostilni kot pa se zunaj skrivat kot kakšen narkoman, ki išče fix. Mimogrede kazen za narkomana je nižja kot pa za nekoga, ki malica zunaj (kazni za rogljiček in burek verjetno še nismo pozabili?).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne bi vedel kdo je plačal ker nisem čakal in gledal. Kolikor imam izkušenj z gradbišč ponavadi sami plačujemo edino če niso kakšne večje firme. Je pa res da jaz dobim za malico verjetno več kot tile delavci tako da mi je bolj vseeno kot pa njim.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Jah nič bomo pa jedli in pili po črki zakona.
Ceneje mi je odpret S.P. in jesti notri v gostilni kot pa se zunaj skrivat kot kakšen narkoman, ki išče fix. Mimogrede kazen za narkomana je nižja kot pa za nekoga, ki malica zunaj (kazni za rogljiček in burek verjetno še nismo pozabili?).
Včasih je mularija na skrivaj na klopcah kadila travo, sedaj se odrasli skrivajo, ko jedo sendvič.
Dafuq
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in bertoncl

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Kot sem že pisal, do maja/junija



O 'napovedih' IJS na alterju
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ena Alter anketa.
Je verjetno že nekaj primerov, tako da vzorec počasi postaja reprezentativen.
Če ji je bil vzgojitelj/ica v vrtcu pozitiven/a, kakšna je bila situacjia potem pri otrocih. A so se otroci okužili ali sploh ne.
Kakšna je situacija v šoli? Učitelj/ica v razredu pozitiven/a, kakšna je bila situacjia potem pri šolarjih.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

U našem istraživanju je podatak da je oko 40 posto ljudi bilo u kontaktu s virusom. Zagreb je blizu prosjeku Hrvatske.

Mi imamo 42% vec mrtvih proporcionalno s Hrvasko. Torej, 40% (prebolelih Hrvatov) * 1.42 (faktor vec mrtvih pri nas) = 57% prebolelih pri nas.

Prosim, naj mi se kdo citira stevilke nasih strokovnjakov in smesnega IJS-ja, ki iz ure v uro spreminja napoved.

A ni zanimivo, da se pri nas od oktobra ne dela vec nacionalna raziskava koliko jih je prebolelih?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Nacionalna raziskava POTRJUJE moj model in stevike, ki jih na tem forumu navajam že nekaj časa in sicer - podatki iz članka na rtvslo:





Poglej priponko 39589

1. Na 3. oktober imamo oceno prekuženosti 4,40% (iz članka o podatkih nacionalne raziskave), to je 88.000 ljudi.
2. Na 3 oktober smo imeli 156 umrlih (glej zgornjo sliko iz Covid sledilnika).

3.Faktor smrtnosti (IFR) pri teh dveh stevilkah je 0.177%.

4. Če faktor smrtnosti (IFR = 0.177%) prenesemo na današnjih 2000+ umrlih, dobimo koliko je že prekuženih danes.

5. 2000 mrtvih * (100%/0.177%) = 1.130.000 prekuženih! To je več kot polovica prebivalstva! To je 56% prebivalstva!

Evo sem ti poiskal. 12.12.2020 si pisal o 56%
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Ena Alter anketa.
Je verjetno že nekaj primerov, tako da vzorec počasi postaja reprezentativen.
Če ji je bil vzgojitelj/ica v vrtcu pozitiven/a, kakšna je bila situacjia potem pri otrocih. A so se otroci okužili ali sploh ne.
Kakšna je situacija v šoli? Učitelj/ica v razredu pozitiven/a, kakšna je bila situacjia potem pri šolarjih.


10 dnevna karantena za mulce. Prvič smo ga šli še celo testirati, potem pa se nam drugič, tretjič ... ni več dalo s tem zezat, samo starih staršev smo se izogibali.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kot sem že pisal, do maja/junija



O 'napovedih' IJS na alterju
Če je kdo pričakoval, da bo kar padlo na nulo, je milo rečeno naiven.
Druga stvar: v vsakem trenutku je cca. 1% ljudi okuženih - ki tega niti ne vejo. Včeraj so naredili 35.000 HAT, to nanese cca. 350 detektiranih in naknadno potrjenih primerov na PCR.
Če to upoštevamo pri odstotku pozitivnih (samo) na PCR, je ta cca. 12,5 %
Glede na to, da se je kar nekaj zadev odprlo (predvsem p šole), nam gre za1x kar ok. Letal pa še nekaj časa ne bo.