Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Dej pridi že enkrat ven z risanke v realnost
Važno je, da se, ane, delamo norca iz 70-letnika. Ker je (mogoče?) najstarejši forumaš na tem forumu.

Medtem pa:

https://sorendreier.com/reiner-fuellmich-on-nuremberg-2-in-2-to-3-weeks-big-lawsuits-will-start/

Kdor se zadnji smeje, se ponavadi NAJSLAJŠE smeje.
Ampak vi itak veste, da iz vsega skupaj ne bo nič... Super.

Potem pa boste od oktobra letos spet pili kofe iz plastičnih šalčk in spet NE BOSTE SMELI na obisk niti 50 km stran od vašega doma.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Norca se delamo iz vsakega, ki bluzi, kot to počneš ti. Starost je popolnoma nepomembna.
Če se pa že tako mečeš ven s svojo starostjo... Pa naj bo. Si star in neumen.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Vsi tisti ki ste že šli na Hrvaško..
Ali ste izpolnili obrazec na strani Entercroatia?
Mene ne spusti skozi pri datumu cepljenja, ker sem imel 2. dozo pred kratkim...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kdor se zadnji smeje, se ponavadi NAJSLAJŠE smeje.
Ampak vi itak veste, da iz vsega skupaj ne bo nič... Super.
Itak da iz tega ne bo nič. Pa ne zato, ker si nebi zaslužili kazni, ampak ker je sodstvo skorumpirano in pod kontrolo vlade.

Če bi bili prvi nurnberški proces l. 1943 ali 1944 bi tudi bili vsi oproščeni, misliš da ne?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Itak da iz tega ne bo nič. Pa ne zato, ker si nebi zaslužili kazni, ampak ker je sodstvo skorumpirano in pod kontrolo vlade.

Če bi bili prvi nurnberški proces l. 1943 ali 1944 bi tudi bili vsi oproščeni, misliš da ne?
Nič ne mislim, nič ne pričakujem. Nisem vedeževalec.

Sem pa govoril z upokojenim sodnikom, Slovencem. Noben sodnik ne more mimo zakonov, ki veljajo tisti trenutek. Če jih ne upošteva popolnoma (100%), tisti, ki je vložil tožbe, zahteva revizijo, ponovno sojenje. In najvišji organ to MORA odobriti.

Ne more neko EU ali recimo slovensko sodišče reči: nekatere člene iz KZ pa ne bomo upoštevali.

In pri ponovljenem procesu je večkrat sodba dosti drugačna od prve.

Vse bo jasno recimo decembra. Ne mislit, da kakšen Fauci ali Drosden ne moreta dobiti po 15 let čuze. Ali 25.... In Beovićka 10.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Norca se delamo iz vsakega, ki bluzi, kot to počneš ti. Starost je popolnoma nepomembna.
Če se pa že tako mečeš ven s svojo starostjo... Pa naj bo. Si star in neumen.
Iz članka: Kako je biti star(ejši) v Sloveniji:

Mogoče je res pri 80-letniku za malenkost bolj upočasnjena možganska funkcija kot pri 60-letnici, a ne nujno. Zlasti pa taka blaga upočasnjenost ne pomeni otopelosti ali nižje inteligence. Študije kažejo, da ima 70-letnik približno 25-odstotno možnost, da se na kognitivnih testih lahko kosa z 20-letnikom. Vsak četrti 75-letnik je lahko torej tako uspešen kot 20-letnik.

https://www.rtvslo.si/mmcpodrobno/kako-je-biti-star-ejsi-v-sloveniji/583627


Sam zagotovo spadam med tistih četrt 75 letnikov, ki ne samo da se lahko kosajo z VSAKIM 20-letnikom, ampak ga z veliko verjetnostjo - peljejo scat. V marsičem.

Sem star in (po tvojem) neumen, ti pa si mlajši in (po mojem) nesramen bedak! Kar kažeš praktično z vsakim tvojim tekstom in z vsem tem tvojim sovraštvom do mene, ter do starejših.

Inšitucija (te) kliče... Na zdravljenje.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Nič ne mislim, nič ne pričakujem. Nisem vedeževalec.

Sem pa govoril z upokojenim sodnikom, Slovencem. Noben sodnik ne more mimo zakonov, ki veljajo tisti trenutek. Če jih ne upošteva popolnoma (100%), tisti, ki je vložil tožbe, zahteva revizijo, ponovno sojenje. In najvišji organ to MORA odobriti.

Ne more neko EU ali recimo slovensko sodišče reči: nekatere člene iz KZ pa ne bomo upoštevali.

In pri ponovljenem procesu je večkrat sodba dosti drugačna od prve.

Vse bo jasno recimo decembra. Ne mislit, da kakšen Fauci ali Drosden ne moreta dobiti po 15 let čuze. Ali 25.... In Beovićka 10.
Praviš da ne more sodnik mimo zakonov. Ponovljeni procesi z diametralno različnimi sodbami (in istimi zakoni) govorijo da se motiš.

V diktaturi, kamor gremo z velikimi koraki je vse možno, tudi to, da vlada in parlament čisto zavestno kršita ustavo, zakone.... In sodišča niso nobena izjema.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Iz članka: Kako je biti star(ejši) v Sloveniji:
Študije kažejo, da ima 70-letnik približno 25-odstotno možnost, da se na kognitivnih testih lahko kosa z 20-letnikom. Vsak četrti 75-letnik je lahko torej tako uspešen kot 20-letnik.

Sam zagotovo spadam med tistih četrt 75 letnikov, ki ne samo da se lahko kosajo z VSAKIM 20-letnikom, ampak ga z veliko verjetnostjo - peljejo scat. V marsičem.
Samo komentar: tale dva sestavka si temeljito preberi, sploh tisto, kar je označeno v rdečem. Očitno ti že razumevanje prebranega dela težave (kosati se z nekom =/= peljati scat), hkrati imaš pa enormno visoko mnenje o samem sebi.
No, jaz sem daleč od tvojih let, pa pri sebi vidim, kako je z mojimi možgani. Pri 20ih sem določene stvari iz glave potegnil/izračunal, sedaj se moram pa malo potruditi. Ampak ja, jaz nisem super Johaness.
Itak pa vsi vemo: vsak Slovenec je najboljši voznik, in seveda ima najboljšo pamet na svetu. Čudno le, da smo še vedno na Balkanu, zdej bi morali biti že 3x boljši od Švice, če bi to bilo res. Itak je pa škoda časa zate. Žalostno.
Imam precej stikov z različnimi starejšimi ljudmi in moram reči, da so večinoma zreli in modri in se zavedajo svojih omejitev, se pa med njimi najdejo ljudje, ki so enostavno žleht in seveda taki so najpametnejši na tem svetu. Imajo veliko za povedat čez druge, ko pa sami to isto delajo je pa vse ok. Žal modrost ne pride s starostjo pri vseh. Žalostno res.

Še to: spremljam kar nekaj starejših ljudi že več let. In sem opazil, da pri nekaterih kognitivne sposobnosti izredno hitro (v recimo enem letu) bistveno upadejo. Nekaterim pri 70ih, nekaterim se je to zgodilo pri 90ih. Upam, da se to ne bo tebi, ampak samo v opozorilo. Tudi super ultra sposoben in nadvse pameten Johaness žal ni nadčlovek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

A tole jaz prav berem, da je vlada zaostrila vstop v Slovenijo iz drzav na oranznem seznamu (Jadranska Hrvaska):

Oseba, ki prihaja z območja na oranžnem seznamu, lahko vstopi v Slovenijo brez napotitve v karanteno na domu, če predloži negativni test PCR ali test HAG, potrdilo o prebolelosti, potrdilo o cepljenju ali potrdilo o cepljenju za prebolevnike.

Do danes si lahko iz Hrvaskega Jadrana, ker je bil oranzen, prisel brez testa.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18

A tole jaz prav berem, da je vlada zaostrila vstop v Slovenijo iz drzav na oranznem seznamu (Jadranska Hrvaska):



Do danes si lahko iz Hrvaskega Jadrana, ker je bil oranzen, prisel brez testa.
Enako si jaz razlagam.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
A so zmesani? Kaj pa folk, ki je danes sel na morje pod pogoji, ki so bili v veljavi do danes in so mislili, da se bodo lahko vracali brez testa?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Ja krasno, jaz grem jutri nazaj, testa nisem delal, ker doslej ni bil potreben. In glede na to, da se ga mora plačati na TRR (vsaj tukaj v Makarski je tako) ga v soboto niti plačati ne moreš. Zmešani politiki.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Gledam objavo v UL. Piše:

4. člen
V 9. členu se v prvem odstavku napovedni stavek spre-
meni tako, da se glasi:
»(1) Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v
karanteno na domu dovoli tudi naslednjim kategorijam oseb,
ki prihajajo z območja na oranžnem, rdečem ali temno rdečem
seznamu, če predložijo negativni rezultat testa PCR ali testa
HAG na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od sedem dni od
dneva odvzema brisa:«.
Zdaj gledam, kaj je bilo prej v 9. clenu.