Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Če bo res tako, se bodo sami ustrelili v nogo.
Se spomniš lani, ko so Nemci v sezoni kar naenkrat pobrali šila in kopita in spokali domov, ker je Nemčija uvedla dodatne ukrepe za vrnitev iz Hrvaške zaradi Zrč in ostalega (so mediji poročali o tem).
No, če bodo na meji samo mahali, sem precej prepričan, da bo to kakšen medij izpostavil, potem bodo pa tudi Nemčija in ostale države reagirale.
Jeb... ga, niso to balkanci, ki sprejmejo nekaj, zato da je na zunaj vse ok, v praksi pa vse po starem. Morda so se Hrvati to naučili lani, morda se bodo letos, ali pa nikoli.
Podrobno sem poslušal poročila v zvezi tega na HRT1 in Nova HR.
Povedali so, da je HR mejo prečkalo že precejšnje število turistov z multipasom, ki je samo dodaten dokument ki omogoča (citiram) " veče otvaranje za ljude sa kovid potvrdama".
Če v Zrčah zahtevajo PCT, lahko pokažeš multipas in bo OK za žuriranje. Multipas pa ni ultimativni pogoj za prehod meje, kako nekateri po Hojsovo razlagajo.
Johanes je imel prav. Na meji lahko pokažeš multipas, vendar nič ne pomaga, ker ne zahtevajo nič za pokazat razen potnega lista, pa še to ne....
Minister za turizem se je pohvalil, da to leto pričakujejo 65% zaslužka od turizma, ki so ga imeli leta 2019.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.281
1.937
113
johannes A v tako fašistično državo greš:
Se mi zdi, da greš iz dežja pod kap. Dej nam poročaj malo iz Hrvaške, če so tam vstaje in upori proti ablasti.
AndY1 : zate tudi vprašanje: Slovenija je bila po tvojem doktoratu izpred pol leta oh in sploh slaba, Hrvaška pa vzor prave države za človeka. Kak te zaj to? Ni cepljenja, ni cvenka. Nekak se mi to zdi kar malo hudo. Kaj te pravi tvoj doktorat iz tega tedna?
Počakaj da zbere misli. A ti misliš da je tako lahko vsak dan menjat mnenje
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Počakaj da zbere misli. A ti misliš da je tako lahko vsak dan menjat mnenje
Vsak dan, ali vsak teden menjajo mnenje Hrvati! In si debelo pljuvajo v njihov prihodek od turizma. Neka, neka... Bomo videli, koliko časa še.

Pred nekaj meseci so Lošinj, Cres, Krk in Opatija z okolico vložili relativno velika sredstva v LASTNO turistično propagando.
Že mogoče, da so "popušili".

Ampak hrvaška "provinca" zna jebat Zagreb, in je že nekajkrat pokazala, da se da...
Neka neka... Bomo potegnili črto 1. septembra....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.548
9.230
113
Podrobno sem poslušal poročila v zvezi tega na HRT1 in Nova HR.
Povedali so, da je HR mejo prečkalo že precejšnje število turistov z multipasom, ki je samo dodaten dokument ki omogoča (citiram) " veče otvaranje za ljude sa kovid potvrdama".
Če v Zrčah zahtevajo PCT, lahko pokažeš multipas in bo OK za žuriranje. Multipas pa ni ultimativni pogoj za prehod meje, kako nekateri po Hojsovo razlagajo.
Johanes je imel prav. Na meji lahko pokažeš multipas, vendar nič ne pomaga, ker ne zahtevajo nič za pokazat razen potnega lista, pa še to ne....
Minister za turizem se je pohvalil, da to leto pričakujejo 65% zaslužka od turizma, ki so ga imeli leta 2019.
Jaz ne vem, kaj hrvaški mediji poročajo in to niti ni pomembno.
Uradno, če prav razumem, potrebuješ papir, da te pustijo čez mejo. Če v praksi mahajo, se bo verjetno zgodilo tisto, kar sem zgoraj zapisal. Slej ko prej.
Vsak dan, ali vsak teden menjajo mnenje Hrvati! In si debelo pljuvajo v njihov prihodek od turizma. Neka, neka... Bomo videli, koliko časa še.

Pred nekaj meseci so Lošinj, Cres, Krk in Opatija z okolico vložili relativno velika sredstva v LASTNO turistično propagando.
Že mogoče, da so "popušili".

Ampak hrvaška "provinca" zna jebat Zagreb, in je že nekajkrat pokazala, da se da...
Neka neka... Bomo potegnili črto 1. septembra....
A sedaj tudi Hrvati spreminjajo mnenje vsak dan? To ziher hočejo namerno je… turiste, da bi jim ti le denar poslali, pa kar doma ostali, jel?
No, za razliko od tebe, jaz mislim, da bi red (pa ne samo na papirju) pripeljal več turistov, kot pa samo pridite, boli nas k… za Covid. Pridite vsi, tudi tisti s Covidom. Samo keš, keš, keš.
Ti, pa a je Hrvaška s temi ukrepi že tak huda kot Italija med okupacijo Slovenije?
Dej malo povprašaj tvoje na visokih položajih, kak se bo še spreminjalo naprej. Pa javi nam, če so že kolesarji po cestah dol.
PS: si že dol ali še zbiraš tistih par eur za test?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.391
3.487
113
Saj za dol mu Slovenija časti test, potrdilo pa si lahko sam natisne, če pa je bolj levi pa lahko gre v lekarno da mu natisnejo.
200 kun pa hrvati računajo za test, ki zaenkrat ni potreben za vstop v Slovenijo.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Saj za dol mu Slovenija časti test, potrdilo pa si lahko sam natisne, če pa je bolj levi pa lahko gre v lekarno da mu natisnejo.
200 kun pa hrvati računajo za test, ki zaenkrat ni potreben za vstop v Slovenijo.
Test lahko dobiš že za 100 kun (13,32 €), uredba o "zeleni hrvaški" stopi v veljavo v soboto, predvčerjašnjim in tudi včeraj zvečer so na meji slovenski policisti kar lepo povpraševali po potrdilih.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Kaj pa je danes? Od jutra se na gruškovju čaka že 2+ ure, s tem da je na ac od Šentilja proti gruškovju minimalno prometa
Hrvati od včeraj na polno preverjajo potrdila. S koncem junija pri njih ne velja več izjema, če prihajaš z zelene države, da ne potrebuješ potrdil. Tudi na Jelšanah je bila včeraj zvečer vrsta na hrvaški mejo do slovenske carine, pa sta bili dve vrsti, pa je bil dan, ko ni navala.

Mislim, da se bodo fajn ustrelili v koleno.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
do katerega leta otrok ne rabi bit testiran za prehod meje s hrvaško. včasih je blo do 12leta potem so se mi zdi nekaj spreminjali do 15tega leta.

Kak je zdej točno? mala ma točno 12let zdej.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tolk o EU "digitalnem" covid potrdilu, ki naj bi poenotil covid zadeve/zahteve glede prahajanja mej. Na Hrvaško do 12. leta ne rabiš nobenih potrdil, za v SLO do 15. leta. Bebci eurokratski.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113

Ni za kaj.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
Pogledaš na NIJZ, kjer je link do Avtokampi.si :nigladek:
Samo res. Ok, Hrvaška otroke pod 12 let pusti pri miru, Italija pa samo pod 6 let. Vse kar je nad pa PCT potrdilo. Potem pa moraš naprej še iskati info kakšni so pogoji v državi glede obiska restavracij, hotelov in dogodkov in ker se zadeve nonstop spreminjajo, si ti lahko samo zmeša. Otroka moraš na koncu vlačit vsake dva dni na porivanje palčke v nos. Res dopust za zapomnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: doctorz in johannes

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Hrvaška bo letošnji zmagovalec v številkah turistov, ker edini ne drkajo ljudi dobesedno v mozak. Kdo bi si mislil da bodo hrvati nekoč vsaj v enem pogledu veljali za pametne. Ker ko bo avgusta game over, bo to za vse istočasno, do takrat pa velja za vse države isto: potegnit čim več € od turizma. Ampak ene države se dobesedno branijo