Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
To je zato, da bodo Hrvati pokasirali več pozitivnih, pri nas bodo pa številke padle. Pa da bodo lahko še več ponarejenih testov našli in nam mahali z njimi pred nosom, ko bodo zaprli celo Slovenijo nazaj, kljub temu, da številke padajo.
Pa Hrvatom je treba dat zaslužit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Zanimivo:




V čem je razlika če naredim hitri test eno uro pred Jelšanam, recimo v Crikvenici ali na Rijeki ali pa ga naredim 1 uro po prehodu meje, v Sloveniji?

Zakaj je treba čakati 5 dni preden se greš lahko testirati, da prekineš karanteno, pri tem pa ne padeš v karanteno, če tik pred prihodom na mejo narediš hitri test še na Hrvaškem in se temu izogneš?

Fakin zajebavanje folka v glavo.

Za to se lahko zavališ vsem turistom ki so v zadnjih mesecih hodili v afriko in nazaj brez testiranj. To je postala že tako redna praksa da je tudi do vrha vlade prišlo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Za to se lahko zavališ vsem turistom ki so v zadnjih mesecih hodili v afriko in nazaj brez testiranj. To je postala že tako redna praksa da je tudi do vrha vlade prišlo.
Čaki, ampak kaj ima to veze s tem, da država ni nadzirala mejnih točk na notranjih Schengenskih mejah? Sicer so pa to končno uredili, da so na notranje Schengenske meje ponovno vzpostavili kontrole. Kaj ima teh 5 dni veze s tem?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Čaki, ampak kaj ima to veze s tem, da država ni nadzirala mejnih točk na notranjih Schengenskih mejah? Sicer so pa to končno uredili, da so na notranje Schengenske meje ponovno vzpostavili kontrole. Kaj ima teh 5 dni veze s tem?

Če nisi med tistimu, ki jim je tudza ta ukrep čisto vseeno, kaj imaš raje da narediš HAT v tujini in prideš nazaj ali pa da te slučajno dobijo a meji in si še en teden doma. Večina se tem odoči za prvo. Če pa ne daš tega pogoja (oziroma nimaš nadzora) potem pa pridejo nazaj tudi brez testiranja. In verjemi ni jih malo. Vlada je že v štartu zajebala ko nima nadzora na meji. Ker so preveč naivni da misij, da se bodo ludje držali ukrepov. Tsti ki se vsak dan v službo vozijo že ker je pač tako pogosto da ga hitro dobijo. Ti ki gredo enkrat v pol leta čez jim pa dol visi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
In sem jaz kriv, da vlada ni nadzirala na notranjih Schengenskih mejah? Jaz sem na Jelšanah vsakokrat dobil odločbo s karanteno, ko sem se vrnil, ki sem jo prekinil s hitrim testom naslednji dan.

Pa sej so zdaj uvedli še nadzor na teh notranjih mejah, ki ga do sedaj ni bilo. Zakaj je treba zdaj še to? Tisti, ki bo prešel notranjo mejo brez kontrole vsekakor tudi zdaj ne bo 5 dni v samokaranteni.

S tem najebemo res samo tisti, ki se držimo odlokov in nihče drug. Zakaj moram zdaj delati ovink do Zadra ali do Crikvenice in plačati do 50 EUR za hitri test?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Najcenejsi hitri test za nazaj pa je v Zadru, v glavni bolnici - 200 kun.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Ce komu pride prav - v Domzalah samoplacniski PCR test stane 'samo' 60 EUR.

Stane 85 €, 55 € je samo "markeinška poteza", dodatno plačaš še odvzem

1615282572194.png
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Eto, sem ravnokar klical se 1x v ZD Domzale.
Vse skupaj, z izvidom vred, je 60 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ja, ampak turisti bodo pa tudi sli zapravljat svoj denar tja, kjer so do njih prijaznejsi.
Recimo, kjer hitri test zadostuje za prehod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat in gas

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Da grem v Zadar naročit kuhinjo, je verjetno edina pametna rešitev, da se v petek ob 18.00 testiram, zgodaj zjutraj na pot in do sobote 18.00 nazaj da lahko HAT test pokažem na meji. Za dol ni tak problem, dobim povabilo od agencije BP...