Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Tvoja teta nima pojma. ;) Meni niti hitri krvni test ne kaže več pozitivno. Edino oni normalni krvni bi lahko še pokazal protitelesa.
Ne protiteles, PCR ti kaže tudi virusne delce. In tista teta je rekla, da po prebolelem covidu nima smisla delati PCR testov, ker lahko še mesece kažejo pozitivno. Jaz sem imel po treh tednih hitri test negativen.

Meni je gospod iz NIJZ rekel enako, da nima smisla delati še enga PCR testa, ker bi po vsej verjetnosti pokazal +.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
20210205_152348.jpg


:fredi:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
ksz

Kako je pa z vstopom v SLO za turiste? Teoretično, državljani EU, ki nimajo prebivališča v SLO - ali lahko pridejo v državo (seveda z napotitvijo v karanteno, ki jo lahko prekinejo z neg. testom)?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
Uradno policija pravi da ne, ker ne gre za nujno potovanje.
Saj pri pravilih za prehajanje meje nikjer ni napisano, da so dovoljena samo nujna potovanja? Ali se to nanaša na prehajanje med občinami?

Edit: Tukaj so pravila za prehajanje meje: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/
Tukaj pa za občine: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/omejitve-zbiranja/

In če bereš oboje skupaj sledi, da res ne sme nihče v katerokoli občino (torej tudi tisto, ki je prva po vrsti čez mejo), če ni med 13 izjemami.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo, dežurna covid jokica na Pagu. Bomo imeli nekaj časa mir pred tvojimi "napovedmi"?

Ker vse katastrofalne napovedi zagovornikov kovid ukrepov se uresničujejo, njegova pa prav nobena kajne?

V 80%+ je do sedaj točno napovedal potek.
Aja, čakamo eksplozijo okužb po božično novoletnih praznikih, odprtih šolah, nevem kakšnih sevih,........kot jih napovedujejo nekateri.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ker vse katastrofalne napovedi zagovornikov kovid ukrepov se uresničujejo, njegova pa prav nobena kajne?

V 80%+ je do sedaj točno napovedal potek.
Aja, čakamo eksplozijo okužb po božično novoletnih praznikih, odprtih šolah, nevem kakšnih sevih,........kot jih napovedujejo nekateri.
Eksplozija okužb po božično novoletnih praznikih bo po kitajskem novem letu :evil: .
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in Trigger

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.370
9.801
113
kod Džej-Zija
Ker vse katastrofalne napovedi zagovornikov kovid ukrepov se uresničujejo, njegova pa prav nobena kajne?

V 80%+ je do sedaj točno napovedal potek.
Aja, čakamo eksplozijo okužb po božično novoletnih praznikih, odprtih šolah, nevem kakšnih sevih,........kot jih napovedujejo nekateri.
Napovedi je nasral toliko, da ni vrag, da se kakšna ne uresniči. Ampak najbolj "všeč" mi je njegovih 60 % prekuženosti ob novem letu. Res pa ni napisal, ob katerem novem letu.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Napovedi je nasral toliko, da ni vrag, da se kakšna ne uresniči. Ampak najbolj "všeč" mi je njegovih 60 % prekuženosti ob novem letu. Res pa ni napisal, ob katerem novem letu.

Ti kot doktor epidemiologije pa si 100% da nima prav?

Jaz vidim umirjanje epidemije, kljub odpiranju dejavnosti. Epidemija bi se ob počasnem doseganju 60% prekuženosti začela umirjati sama. Ne naenkrat, temveč postopoma.
Zanimivo kaj se dogaja pri nas. Verjetno so ukrepi prijeli. Ukrepi, za katere 80% ljudi že davno boli k...c.
Če vzamemo iz enačbe še HAT testiranja, potem bi že bili v oranžni fazi, naskakovali rumeno.

Zanimivo bi bilo videti nacionalno raziskavo o protitelesih na naključnem vzorcu ljudi. V eni drugi temi sem že napisal. Ameriški CDC, na grobo ocenjuje, da je 10 do 20x več okuženih kot je zaznanih. Pri nas smo daleč od takega multiplikatorja (ukrepi, razseljenost, številna testiranja,....). Samo če smo na pol najnižje CDCjeve ocene nezaznanihokužb pridelali, smo blizu 60%.
Samo nebi bil tako hudo prepričan v njegov narobe,, vsaj ne toliko kot ste nekateri.

Morda se AndY1 moti, vendar vsi kazalniki kažejo, da ima prav, oz bi potreboval pojasnilo, kako, da kljub sprostitvam številke padajo in bodo zgravitirale proti 0 v roku 2 mesecev, najslabših za širjenje respiratornih virusov.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Generacija, ki je bolj dovzetna za covid težave se bolj pazi. Nekaterih se covid ne prime. Mladina in otroci pa so itak skorajda brez problemov. Plus že preboleli.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.027
113
Ker vse katastrofalne napovedi zagovornikov kovid ukrepov se uresničujejo, njegova pa prav nobena kajne?

V 80%+ je do sedaj točno napovedal potek.
Aja, čakamo eksplozijo okužb po božično novoletnih praznikih, odprtih šolah, nevem kakšnih sevih,........kot jih napovedujejo nekateri.
Poglej grafe in boš videl dvig okužb okoli novega leta. Tako da ne na pamet. Tista špica je novo leto. Brez ukrepov si lahko misliš kam bi šli...
 

Priponke

  • e1_46.png
    e1_46.png
    159,9 KB · Ogledi: 86