Corvette ZR-1....obuditev....kmalu na trgu!!!

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Dobr maš ti tut pol super SL-a ---> SLR

Ampak pustmo to.....kot si rekel, SL je bolj gospodski avto in ga imajo ljudje ki imajo veliko pod palce! Poleg tega je varnejši, dražji, se lepše pelje (udobnejši)....itd.

Medtem ko Korveta je pa klasičen ameriški dirkač in je avto predvsem v Ameriki v lasti fotrovih sinčkov.....nekako tako:
Foter vozi SL600 in imajo doma še SUV-je....enoprostorce, nekaj limuzin......pol ma pa sinko še Corvetto zase da lahko malce sivja, kuri gume....itd pa da ni v glavnem škoda avta
wink-1.gif


Drgač pa tle v EU je pa Corvette spoštljiv športni avto in tako da družina C6 Z51, Z06 in ZR1 so hudi stroji in kot sem že dostkrat reku......znajo presenetit :D
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ah... lepa pa se vedno ni... američani ne znajo narest lepega športnika, razen tastare cobre.

Recimo da jim zunanjost nekako "rata" da je avto lep. (čeprav je oblika stara kolko x let?) Notranjost
je tista katera bi mene zelo motla če bi za avto odštel 95k€.
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
hja tle gre bolj za performans če mene vprašaš! Sicer pa kot vedno ciljajo itak na stalne Corvette enthusiaste ki kupijo vse ne glede na karkoli....samo da je Corvette in v tem primeru sploh ker je to novi King Of The Hill :D

Torej tako kot se je nekdo na začetku naveličal C6 in potem kupil Z06, tako potem taisti ko prekuri Z06 kupi tole in tako naprej....

Corvette je itak bolj show off car in tko da važn da leti, se dere in dobr drifta ter zakuri gume!

Tisti ki pa bi se radi vsak dan peljali in potovali po AC, ter peljali odlično na progi tisti bodo vložili več cvenka če jim še značka nekaj pomeni potem bodo pa padali Porsche in Ferrari, ter Lamborghini.....itd.

P.S. - alternativa: novi Skyline GT-R.....sedaj mu pravijo 911 Turbo killer for a Z06 money.....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz nebi trpel dejstva, da mam superšportnika, ampak so še drugi superšportniki (ki bi jih recimo tut lahko mel
namesto korvete) ki so lepši. Enostavno bolelo bi me srce, ko bi se postavil na semaforju, pa bi se
zraven ustavil murselago.

Moreš imet stil, ljudje te ja poznajo v mestu.

Itak ti je pri 500hp++ čisto vseeno kdo je hitrejši, res ni važo če ti naredis z korveto 3.4 jaz pa 3.6 na 100,
to neobčuti noben na svetu.

Ampak ko pr prirolaš pred klub, pa je v špilu stil. To pa občuti vsak. Nekaterim je to najpomembnejše.

lamborghini-imsa-head.jpg


Mors pa vedet, da bom več pogledov pobral z repliko kobre za 20k kot pa ti z korveto za 100k.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Bi se ga lahko navadil, pa tudi cena se mi zdi sprejemljiva....
smirk-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Še boljše vprašanje je, kje se pobirajo Lamboti za 95k dolarjev?
confused-1.gif

Itak da se ne, ampak zaj 100k al pa 120k, nekomu ki to kupuje ni neka ultra razlika.
Si ga kupi pač 3 mesece kasneje, če bi že bilo vprasanje 20k doplačila, ki pa dvomim
da bi komu predstavljalo ultra velik problem, kot sem rekel kupis makar pol leta kasneje,
al pa prodas tisto s klaso s katero se itak ne vozis odkar mas A5...

Vsekakor bi raje odštel 15-20% več, pa imam lamborghini kot pa chervolet.

Itak pa za nekega povprečnega poznavalca ni razlike med 5 let staro corvo kot pa Z06 ali karkoli
že ameriškega "na špic" avta...

Sicer pa vsakemu svoje, jaz itak nebom vozil nikoli nič eksotičnega. Vsak dokler ne najdem zdravila za aids.
cool-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mislim da se novi gallardo začne pri 190k dolarjih, kar je 100% razlika. To se pa več ne sliši tak malo ne?
smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ker ti žal ne morem pošiljati PM, te kar tukaj sprašujem, če imaš že kakšne podatke o novem SL.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Sej 132k eur. je slabih 190k dolarjev če moja računica prav dela.
wink-1.gif




Kurbeta o kateri je govora v temi je pa 95k, kar nanese nekje 65k eur.
cool-1.gif




Ne zdaj primerjat najcenejšega lambota pa najhujše limited edition kurbete.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ne govorimo o ltd modelu, tud lambota najdeš kakšnega ltd za 200k+ eur? Primerjaj cene "normalnih" modelov. V tem primeru je ta korveta nekje na rangu novega M3, če ne celo cenejša. Tu pa mislim da potem ni dvoma z čem si večji "playa" pred klubom.
wink-1.gif


Lahko pa za isti denar nabaviš novega 530d pa se vtopiš v povprečnosti.
smile-1.gif
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:

Ker ti žal ne morem pošiljati PM, te kar tukaj sprašujem, če imaš že kakšne podatke o novem SL.




Ja podatke imam. Torej motorji ne bodo zaenkrat kaj revolucionarno spremenjeni! Od močnejših naj omenim da bo SL63 AMG z atmosferskim motorjem ponujal približno 550KM kar naj bi potem razširili tudi v ostale modele. Sicer se govori tudi o 590 konjski verziji a jaz mislim da potem bo bolj resnično da bo ta motor prisilno polnjen in bo nared v prihajajočem superšportnem SL-u imenovanem SLC, v katerem naj bi 63 AMG motor imel v biturbo verziji preko 700KM.

Medtem mislim da se bo SL600 mašina le malo ojačala in prav tako bodo izboljšali 65 AMG, ki naj bi obdržal isto moč a bo imel še izboljšano hlajenje ter manjšo porabo :p



Drugače pa bo navzven v celoti najbolj opazna sprememba sprednje maske ki bo popolnoma drugačna, nekako mešanica CLS-a in še nekaterih prihajajočih modelov. Baje naj bi tudi prvič v SL-a vgradili dizla, govori se o na novo razvitem 5litrskem V8 ki naj bi razvil okoli 400KM. Kar pa zaenkrat spet ni še nič uradnega.



Moje mnenje je da bo SL tak kot ga poznamo ostal še nekaj časa in da bo popolnoma novi model šele v začetku naslednjega desetletja ali v najboljšem primeru....konec 2009.



Do takrat pa potekajo testiranja in pa razvijanje vseh sklopov na novo raven.



To je zaenkrat na kratko o SL-u, več pa na kakih straneh kjer so entuzijasti te znamke.



BACK:

Nazaj na temo:



Me prov zanima kak bo zvok tele ZR1 in koliko bo kej vozna na cesti, ker če je že Z06 toliko neobdelana in surova pol bo tole prava samomorilska jurilica :D
 
Nazadnje uredil moderator: