Corona in odpovedi:

shift

Guru
20. jul 2007
9.745
2.030
113
za šankom
še nedolgo nazaj se je na forumu bralo, kako se splača leteti z premium letalskimi družbami, kako sta ryaair in easyjet čunglalunga, tokrat sem vesel, da sem hotel iti z easyjetom pa da sem dobil denar nazaj v roku parih dnih
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.252
269
83
38
Ljubljana
In kako je s temi voucherji pol, ko se bo dalo it? Če si kupil karto za 100 eur v akciji, jih verjetno itak ne bo, ampak boš mogu doplačat še 1x toliko...
in kaj si na koncu naredu?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu dobiš toliko kot si plačal - nekatere družbe dajo vaucher 120% ali keš 100%. Saj verjetno ne pričakuješ, da boš dobil sedež za sedež?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
In kako je s temi voucherji pol, ko se bo dalo it? Če si kupil karto za 100 eur v akciji, jih verjetno itak ne bo, ampak boš mogu doplačat še 1x toliko...
in kaj si na koncu naredu?


Nic. Ravno zato vztrajam na refundu denarja. Predstvljam si, da zna iti tudi katera druzba po poteh Adrie...

Pa se vezan si na tisto doloceno letalsko druzbo, kar ti ne omogoca maneverskega prostora pri iskanju najbolse ponudbe
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Meni so EMIRATES končno odgovorili na FB. Zgleda, da bo možnost refunda?

Hi,

Thanks for your messages.

We've temporarily suspended all our passenger flight operations effective the 25th of March.
Your flights were impacted too. I'm sorry about that.

As you've booked through us, you can check this link for more details: https://bit.ly/2JgA8gt

Here are the options you can choose from:

(a) Travel voucher for ticket value with a validity of 12 months from date of issue.
Fill up this form for that: https://bit.ly/2UBwPWs
If you couldn't use it in one year, you can either extend it for another 12 months or request for a full refund on the amount in this case.

(b) We can keep the ticket open, so you can rebook within 760 days from the date you issued your ticket.
(c) Fare conditions will apply in case of a refund. According to the fare rules, your ticket is non refundable.

Check our Travel Updates and Flight Status online, to confirm when we’re going to resume our flights. You can then call us later on to rebook your flights.

For immediate help, please give us a call, https://bit.ly/2JgI4OQ.

Regards,
Bibi, Emirates Social Media Team
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Kakor vidim v tocki C) ne, ce nisi kupil take karte, ki to omogoca. Ampak me ne drzati za besedo, naj pove kdo, ki ima ze izkusnjo z njimi oz. se spozna na te stvari.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ryanair bo očitno tudi prizemljil vsa letala. Za prvomajske naj bi šli v Španijo, potem je najbolje, da po datumu leta sprožim chargeback na Mastercardu? Zavarovanja seveda nisem imel, check-in pa tudi še nisem naredil.
Ryanair je prejle poslal SMS, da so skenskali let in sem izpolnil refund obrazec na njihovi strani.
Glede odgovora - denarja pišejo takole:
"Once approved your refund request will be processed within 20 working days to the original form of payment and should show in your account within the next 5-7 working days. A confirmation email will be sent to the address provided in your booking."
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.812
629
113
Jah upam, da se bodo kaj zmenili ja. Meni tudi ne diši tole "posiljevane" z vavčerji. Sam imam rezervirano preko nizozemske agencije in isto hočejo to reševati z vavčerjem. Allianz zavarovanje, ki sem ga doplačal ne krije tega primera in je že v osnovi x€ za rit obrisat. Sam sem do sedaj plačal slabo 1/3 dopusta. Ostalo moram plačati do konca meseca. Kdo bo res garantiral, da ta firma (k ni neka velika zadeva) ne bo šla v franže in si bom še s tistim vavčerjem rit obrisal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V tem primeru jim ponudi bančno garancijo, ki jo smejo prenesti na končnega izvajalca dopusta - če to niso oni. ;)

Seveda ti bodo rekli, da niso neumni - Ergo imaš odgovor, kaj storiti.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.745
2.030
113
za šankom
imel rezreviran na 1. majske, dubai iz ljubljane z turkishem, dobil voucher z veljavnostjo 18 mesecev,brez kakih dopisov, pač so napisali, da predvidevajo, da do datuma odhoda ne bo leta, poljubno lahko prestavljam datum
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo nov let bo po "novi" ceni - zaradi goriva nižji, zaradi manj letov višji.