Compressed old files - kaj točno so?

tequila

Pripravnik
30. sep 2007
35
0
6
44
Obala
Obišči stran
Če dam Disk Cleanup mi ponuti za izbrisati tudi "Compressed old files".
Tega nanese kar nekaj GB in zanima me kaj so to za ene datoteke.

Nastavljeno je, da kompresira po 50 dneh.
Kje lahko preverim za kakšne datoteke gre? Ali je to stvar, ki lahko mirne duše izbrišem?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Kolikor vem to niso stvari, ki jih lahko mirne duše izbrišeš, to so stvari, do katerih ne dostopaš prav pogosto in jih zato skompresira, od tod dobiš toliko GB prostora. Te datoteke se ti potem v explorerju obarvajo modro. Imaš pa potem nekoliko daljši dostopni čas do teh datotek, saj jih morajo Windowsi pred uporabo odkompresirati.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ponavadi skompresira instalacijske datoteke windows update, office-a itd, tak da se ti sistem ne bo porušil če izbrišeš (drugače te tak nebi spraševal).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Saj fora je v tem, da ti nobene stvari ne zbriše če bo potrdil tisto, kar mu ponuja disk clean up(compres old files). To samo pomeni da bo skompresiral stare datoteke.
Hotel sem povedati, da če bo pogledal kaj mu je skompresiralo, da ne more teh stvari kar pobrisati, saj so zagotovo tudi uporabne stvari vmes.
 

tequila

Pripravnik
30. sep 2007
35
0
6
44
Obala
Obišči stran
Tega je cca 23 GB, tako da tu niso samo "temp" datoteke. Temp datoteke so v mojem primeru ločene.
(eno so "temporary files", drugo so "compress old files").

Bo držalo kot pravi Fly.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če bi bolje pogledal, bi videl da v resnici piše "Compress old files" torej po naše "Stisni stare datoteke".
Torej nič ne briše ampak le stisne:
- lahko traja kar nekaj časa
- potem vse dela kot sicer* (le da imaš več placa prostega)
- ja, malo je hecno, da je to pod spiskom z naslovom "Files to delete"
bonk.gif



* - razen par programov, ki ne bodo delali pravi ali bodo celo delali napaka v fajl sistemu. Primeri:
- MS Message Queue nekaj... MS ima KB o tem
- VMWare -> sicer dela, ampak bo naenkrat začel prosti plac na disku izginjati ... nazaj dobiš z chkdsk