Clio 4 osvetlitev armature...

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

Ali morda kdo ve ,kje bi bila težava , ker regulacija intenzivnosti osvetlitve armaturne plošče ne deluje. ??

Tako na občutek bi rekel ,da ves čas sveti s polno močjo.

Kolešček za regulacijo lahko vrtim gor in dol in ni nobene spremembe v svetilnosti ??

Zanima me tudi ,ali pri tem cliotu (4) gumbi za dvig in spust stekel niso osvetljeni ? Ravnotako gumbi za tempomat ,limiter,eco... Ali so ti gumbi kaj osvetljeni ali je to brez osvetlitve. ?

Sem novi lastnik clio 4 ,in tega avta ne poznam.

Prosim za mnenja .
lp
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
luči si prižgal?

pri oplu regulacija osvetlitve ne dela dokler ne prižgem luči

pri škodi osvetlitve sploh ni, dokler ne prižgem luči
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imam na avtomatsko. Bom še poizkusil druge opcije. A se mi zdi ,da ni nikjer delovalo.

Kaj pa gumbi za dvig stekel ,tempomat,eco... To je vse brez osvetlitve ?


In pa da izkoristim kar tole temo.

Je kdo ki montira kamere za vzratno vožno ,po možnosti na obstoječ zaslon ??

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem preizkusil vse pozicije ,regulacija osvetlitve ne dela oziroma je konstantna. ??

Pa da niso mogli dati stikal z osvetlitvijo je pa res žalostno. Sploh stikalo med sedeži za tempomat v temi direkt tipaš in iščeš..

Še enkrat.
Je kdo ki montira kamere za vzvratno vožnjo ,po možnosti na obstoječ zaslon ??
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
pa kako stikalo za tempomat

tisto enkrat vklopiš in pozabiš. me čudi, da ni v prtljažniku.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Da malo obudim temo..poizkusil vse živo. Tisti kolešček lahko vrtim v nedogled, osvetlitev je konstantna...

Moram pa zapisati ,da tudi osvetlitev samega medianav je konstantna. Se pravi radio ,navigacija.... Navigacija tudi ponoči sveti na polno. Zatemnim lahko samo ročno ,da dam na temno. drugače imam na avtomatsko ,vendar je ves čas isto, Tudi v tunel ne zatemni..

Je možno ,da bi bilo samo stikalo ,kolešček za regulacijo v okvari ?? Kako se sploh tisti del s stikalom razdre ,oziroma demontira da ne bom polomil kakšne plastike ? Bi preveril ,da ni celo kakšen kabel iztaknjen ali kaj podobnega..
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Da malo obudim temo..poizkusil vse živo. Tisti kolešček lahko vrtim v nedogled, osvetlitev je konstantna...

Moram pa zapisati ,da tudi osvetlitev samega medianav je konstantna. Se pravi radio ,navigacija.... Navigacija tudi ponoči sveti na polno. Zatemnim lahko samo ročno ,da dam na temno. drugače imam na avtomatsko ,vendar je ves čas isto, Tudi v tunel ne zatemni..

Je možno ,da bi bilo samo stikalo ,kolešček za regulacijo v okvari ?? Kako se sploh tisti del s stikalom razdre ,oziroma demontira da ne bom polomil kakšne plastike ? Bi preveril ,da ni celo kakšen kabel iztaknjen ali kaj podobnega..

Da ti slučajno ne premikaš koleščka, skrajno levo od volana na armaturi, ki je namenjen višini luči in ne osvetlitvi armature? So na koleščku številke 0,1,2,3?

Drugače se tisti kolešček (drugi z leve proti volanu) ne bi smel vrteti v nedogled, ker je to navaden reostat (drsni žični upor). Lahko je odlomljena samo os koleščka, pa se v resnici reostat sploh ne premika.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Že prvi stavek v zgornjem članku me je odbil, da bi recimo takim pustil sploh kaj prčkati po avtu. Od kdaj je bil clio 4 dobavljiv z 3 vrati? Ne obstaja. Toliko o strokovnosti.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja ,sem nekaj podobnega naročil.. Bom potem poizkusil brez napeljevanja ,in če bo delovalo bom potem razpeljal kable .

Sem že prej povprašal pri supersoundu .Raje ne govorim. 300 evrov. Pa dvomim da je kaj drugega kot takšna kitajska zadeva..