City Navigator Europe NT 2019.20

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
....jaz naredim tako da mape dam v mapo Map na SD (da jih lahko poljubno poimenujem)....ker so večji fajli

Manjše fajle kot so JCV SQlite SID POI radarje itd pa dajem na samo napravo....ker so manjši fajli in je na napravi zadost prostora (malo tudi zavisi od samega modela garmina)

Na samem garminu je pametno pustiti vsaj par 100Mb prostora fraj da lažje preračunava rute....
In pa redno praznit mapo \GPX kjer so dnevniki potovanja...ker ko se garmin prenasiči.....začne štekat!!!
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Smer če imaš n2597 potem imaš NTU zemljevide...drugih ne moreš imeti....
Ker ta informacija je zapisana v fajlu garmindevice.xml v mapi \garmin na napravi.....in če daš tja garmindevice.xml od recimo garmina 1490...pote,m tvoj garmin sploh ne bo deloval....

Skopiraj si mapo garmin na poljuben USB/SD formatiran v fat32.....in bo le ta posnemal tvoj uradni garmin......tja se bodo naložile potem prek expressa vse datoteke ki jih rabiš
Potem pa jih ročno C/P prenašaj tja kamor spadajo.....navodila imaš tu!

http://popotnik-gps.blogspot.com/

Hvala za pomoč, sem rešil zadevo. Kupil novo SD kartico 16 GB in skopiral gor datoteke iz Garmina, ter zagnal nadgradnjo. Spet obvestilo v rdečem polju, da je prišlo do napake in v garminu prikaz zemljevida verzije 2019.20.

To sem delal v notesniku. Garmina sem nato z SD kartico, na kateri sem imel že karte 2019.20 priključil na stacionarni računalnik in glej ga. Takoj mi je ponudil nadgradnjo zaradi pomanjkanja prostora v Garmin napravi, na SD kartico, kar mi ni v notesniku nikoli ponudil, ampak mi je omogočil le nadgradnjo v Garmin napravo, Garmin napravo in računalnik ali drugo lokacijo. Kakor sem vpisal drugo lokacijo, to je SD kartica, potem sprememba lokacije ni bila več možna. Vedno ko sem pogledal moje zemljevide v Garmin napravi, so bili, v Garminu CN Europe NTU 2019.20 Nord in na SD kartici CN Europe South.

V stacionarnem računalniku mi je mlel nekaj časa, nato pa napisal, da je prišlo do napake med nadgradnjo. Ko sem pogledal moje zemljevide v Garmin napravi, mi je izpisalo za Nord in Sout CN Europe 2019.30 in pri obeh je bila že narejena kljukica, da sta oba zemljevida aktivna. Garmin dela normalno, čeprav mi je enkrat priključen še na notesniku zaštrikal in je tudi pri odklopu z notesnika kazal v monitorju računalnik in ga ni bilo možno ne izklopiti ne resetirati. Gumba za reset pa nima. Tako sem ga moral odpreti in prekiniti napajanje, sestaviti nazaj in potem sem ga priključil na stacionarni računalnik, ki pa je po predhodno napisanem postopku nadgradil zemljevid.

Tako, da moram zdaj Garmina še stestirati na terenu. Hvala obema, ki sta mi nudila nekaj svojega časa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
. Garmin dela normalno, čeprav mi je enkrat priključen še na notesniku zaštrikal in je tudi pri odklopu z notesnika kazal v monitorju računalnik in ga ni bilo možno ne izklopiti ne resetirati. Gumba za reset pa nima. Tako sem ga moral odpreti in prekiniti napajanje, sestaviti nazaj in potem sem ga priključil na stacionarni računalnik, ki pa je po predhodno napisanem postopku nadgradil zemljevid.

Tako, da moram zdaj Garmina še stestirati na terenu. Hvala obema, ki sta mi nudila nekaj svojega časa.

Držal bi ON/OFF knoFF ene 20+sekund...pa bi se sam resetiral....
Drugače maš pa še te fore!

Kalibriranje zaslona...
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Hvala za podatek, ampak res nisem vedel. Na 265 sem imel zadaj pod nalepko reset tipko. Človek pa tako ali tako vedno izve kaj novega. Tako, da je ta forum odlična pomoč, posebej, ko tako z voljo pomagate, nam uporabnikom Garmin naprave.
Mislim, da je bilo pri mojem le nekaj razlike. V načinu priklopa v notesnik, je Garmin zaciklal in tudi po odklopu, je ostal v monitorju izrisan računalnik, pritiskanje kamor koli ni pomagalo, da bi se saj izklopil. Seveda pa tako dolgo nisem držal prsta v monitorju za izklop, pa vprašanje, če bi v mojem primeru kaj pomagalo. Po navadi ko se izklopi iz računalnika, se saj Garmin izklopi, pri meni se takrat ni. Vsekakor dober napotek, ki si ga bom zapomnil.
Hvala vsem za pomoč!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790