City Navigator EU NTU 2015.10

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Tak da malo vidim pot in pokrivanje sledi z cesto
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Tak da malo vidim pot in pokrivanje sledi z cesto
grims-1.gif

Evo
https://drive.google.com/file/d/0B6MDaIMitTcIVnh4Smd2UGVWcFU/edit?usp=sharing

Če želiš videti še podatke o temperaturi in srčnem utripu, odpri file v Basecampu
smile-1.gif


p.s.
še to.

Vklopljen sem imel samo sprejem GPS signala (ameriški), ostale izklopljene, beleženje poti pa tudi na normalno in ne na najbolj pogosto.

Tako da je možno do metra natančno, če je potreba.

In sled je bp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj se vidi v Basecampu, da je šlo očitno za izgubo signala in ko se je našel je izračunal brzino, saj ena prej je 264km/h

To so točke, Oregon to "ve" in tega v board computeru ne pokaže, tam sem vozil največ 120
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Tak da malo vidim pot in pokrivanje sledi z cesto
grims-1.gif

Evo
https://drive.google.com/file/d/0B6MDaIMitTcIVnh4Smd2UGVWcFU/edit?usp=sharing

Če želiš videti še podatke o temperaturi in srčnem utripu, odpri file v Basecampu
smile-1.gif


p.s.
še to.

Vklopljen sem imel samo sprejem GPS signala (ameriški), ostale izklopljene, beleženje poti pa tudi na normalno in ne na najbolj pogosto.

Tako da je možno do metra natančno, če je potreba.

In sled je bp

Hvala g. @Snecer, za zaupano sled, lepo bi bilo, če bi še nas bilo več, ki bi tako preverjali in pol javili, če je kje kaj narobe.....
A ni lepo videti sled, brez napak, da te vodi lepo po cesti, ne pa mal po travniku, mal po njivah in še ne vem kje vse, sam po cesti ne.
Zato združimo moči in javimo čimveč napak in zasipajno z delom te ki vnašajo popravke, sam sem javil veliko popravkov v moji okolici, sem kar zadovoljen, ko sem videl na NTU 2015.10, kaj vse je vnešeno in čakam kaj še bo v naslednji karti.
Zato naprošam vse, dajmo se potrudit in javit vsako napako, saj to je za nas dobro, ko bomo naslednjič potovali, nas bo pripeljalo na željen cilj, brez slabe volje in preračunavanja.
Hvala še enkrat za sled in javljalcem napak, kakor tudi popravljacem, samo tako naprej in smo zmagala v slogi je moč.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je odvisno od naprave, če naprava (splih v tistih hribih) izgubi signal , pride do napak.

Cestna navigacija pa ima itak opcijo = da se drži ceste, ne glede na signal, no mislim, da je neko odstopanje (5 al 10m, nisem ziher).

Jaz javim samo kakšno "pomembno" napako, v ekstremne detajle pa se ne bi spuščal. Sem le kupil zemljevid in to ni moje delo, da popravljam šlamparijo.

Če delaš doma ruto, itak preveriš in vidiš, kje bo vozil, tako da praktično nekih presenečenj ni oziroma jih opaziš že doma in se pripraviš.

Karta ne bo nikoli 100% ziher.
 
I

Izbrisan uporabnik #488




Tu je ta napaka in ko jo je spoznal, je izračunal hitrost
smile-1.gif




Šlo je pa za tunel, Oregon 600 pa nima mrtvega vodenja v tunelu.

Rešeno
smile-1.gif
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Naložil prek expresa. Prvo samo na PC. Potem posebej še na napravo. (nisem imel veliko časa)Mi je pa samo ponudilo da naloži na SD kartico(premalo prostora na napravi). A je ob tem pobrisalo na napravi vse jezike tudi Matejo. To sem uspel ugotovit. Sem jo pač naložil ponovno_Obenem pa preselilo in pobrisalo kar nekaj datotek iz naprave in sprostilo pomnilnik (mislim, da je sedaj 1gb praznega če sem prav pogledal)
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Pri tebi je pa GE drugače reagiral kot pri meni. Pri tebi je pobrisal file, ker jih pri meni ni hotel, oz.je preprosto javil, da ni placa. Čudno je patudi, da ti je pobrisal jezike, teh se pri meni ni dotaknil. Zdej, če maš zadnjo verzijo GE, se zdi, da ni vse odvisno od programa samega ampak tudi mal vezan na napravo na katero nalagaš, ker enim lepo prenese, drugim noče, ker ni placa in še tretjim pobriše tisto kar ne bi smelo. Zanimivo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Našel nekaj zanimivega na Garmin forumu, ki bo mogoče odpravilo težavo, da bo GE ponudil inštalacijo kart na SD oziroma, da bo izbrisal stare datoteke preden bo naložil nove:

Citat:


Deleting the device then reassociating it will update the configuration data

To delete the device and reassociate it:

PC

- Open Garmin Express
- Click Device
- Click Delete Device from Express
- Uncheck the box next to Delete the saved backups
- Click Yes to delete the device
- Close Garmin Express and restart the computer
- Open Garmin Express and follow the on-screen prompts to add the device to Express


Za tiste, ki ne razumejo angleščine:

Brisanje in ponovno dodajanje naprave bo posodobilo konfiguracijske podatke.

Za izbris naprave in ponovno dodajanje naprave:

PC

- Odpri Garmin Express
- Klikni Naprave
- Klikni izbriši napravo iz Express
- Izbriši/odstrani kljukico pri " Izbriši shranjene varnostne kopije "
- Klikni DA za izbris naprave
- Zapri Garmin Express in ponovno zaženi računalnik
- Odpri Garmin Express in sledi čarovniku za dodajanje nove naprave v Garmin Express

Vir
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Mogoče se je to pri meni zgodilo. Na novo sem moral vse naprave dodati v ekspresa, ker se mi je sesul PC in sem ga moral nanovo naložiti. Sicer sem samo povozil windovse ampak je sam win naredil kopijo vsega pod imenom windovs.old, ki pa ni bila uporabna. Datoteke sem lahko prekopiral a programe sem moral vse na novo naložiti tudi garmin ekspresa.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Posodobil sem zemljevud na garminu 3590 LMT preko garminmapupdaterja,pa v mapi JCV ni nič,sedaj pa ne vem ali je JVC že v samem zemljevidu ali pa mi ni preneslo datoteke JCV