Citroen SpaceTourer

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Hm, peugeota ne bom. O toyoti pa sem prpravljen razmišljati. Za in proti?

P.S.: ne prepričujte me, da sta pezo in citroen ista. Tisti pezo logo pač nosi škodo familiji
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
lol
smile-1.gif
še en ta ki sliši travo rastit.

Kaj pa misliš da je razlika med pežojem in citrorom?
Oziroma tako bom rekel, pa ti prepričaj nas da nista enaka. Seveda z nekimi dokazi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pri tovornem je vinjeta odvisna od nosilnosti. Samo ta lahki majo lahko A vinjeto. Sem pred casom zapel z enim prodajalcem, pa mi je potem razlozil.
Kako je na hrvaskem ne vem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Sicer pa se mi zdi peugot bolj " fensi" sploh s tisto sprednjo masko, pa tudi stevci se mi zdijo nekaj boljsi na pogled.
Je pa res da sem vozil tovorne in ne potniske.

Seveda pa je osnova ista.
Peougot je bil nekaj drazji od citroena. Oziroma za njega dobis nekaj vec popusta (vsaj poleti je bilo tako)
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pač ga ne bom pa pika. Je moj denar in lahko delam kar hočem. Če pa že hočeš - prodajalci na mojem koncu so butli in enkrat sem se pač odločil, da sem imel s pezojem prevec sranja in ga ne bom kupil ponovno. Je pač moj denar in lahko z njim delam kar hočem. Ta firma pač ne bo dobila mojega denarja. Bo dovolj?!?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Hm, peugeota ne bom. O toyoti pa sem prpravljen razmišljati. Za in proti?

P.S.: ne prepričujte me, da sta pezo in citroen ista. Tisti pezo logo pač nosi škodo familiji

Pred časom je en alteraš jambral, da Partnerja ne kupi za noben denar, ker se mu bo cela familija smejala, ko mu bo kaj ckrnilo, Berlinga pa takoj. Si bil to ti?
aplauz.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Cena je za obe znamki enaka za enako opremljeno vozilo.tudi popusti so enaki.razlika je samo v tem kolk se trgovec stegne v svojo marzo. In to velja za vse skupne produkte Citroen in Peugeot pri nas...

Kar se pa tiče toyote.ima samo svojo značko gor.vse ostalo je PSA. Edino ponujajo serijsko 5 let garancije brez omejitve km.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Pa veliko potrpljenja boš rabil, da dobiš svoj space tourer. Trenutno so dolgi dobavni roki, ker se prodajajo kot vroče žemljice po vsej Evropi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri tovornem je vinjeta odvisna od nosilnosti. Samo ta lahki majo lahko A vinjeto. Sem pred casom zapel z enim prodajalcem, pa mi je potem razlozil.
Kako je na hrvaskem ne vem.

Ne širi napačnih informacij.

A ali B določa višina vozila nad prvo osjo. Pod 1,30 je A, nad 1,30 je B. Seveda za vozila POD 3,5 to.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri tovornem je vinjeta odvisna od nosilnosti. Samo ta lahki majo lahko A vinjeto. Sem pred casom zapel z enim prodajalcem, pa mi je potem razlozil.
Kako je na hrvaskem ne vem.

Ne širi napačnih informacij.

A ali B določa višina vozila nad prvo osjo. Pod 1,30 je A, nad 1,30 je B. Seveda za vozila POD 3,5 to.

čisto prav je razložil, ker je govoril za modela o katerih je tu govora. Vozila Jumpy in Expert z normalno nosilnostjo imajo vinjeto A, medtem ko imajo vozila s povečano nosilnostjo ali višjim vzmetenjem vinjeto razreda B.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Vse tri delajo v isti tovarni v Franciji...

Ja in? A servisi so tudi pri istih firmah v Sloveniji? Prodajalci isti? Odnos isti? Če si se mi enkrat zasral kot firma, je edino logično, da bom ISTI avto kupil od nekoga drugega.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ni nosllnost direkt tista, ki je določila B vinjeto - ta je, ker je vozilo preseglo 1,30 nad prvo osjo (verjetno zaradi drugega vzmetenja zaradi povečane nosilnost).

Drugače imaš pa B vinjeta vozila tukaj. Spacetourerja še ni - morda ga tudi nikoli ne bo. Meter v roke in se bo vedelo kam spada.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Super,samo da si obrnil besede in si srečen. Spacetourer = Traveller in zakaj ga ni na Darsovem seznamu vedo samo oni. Ker so nobenemu ne da razmišljate ali pa so leni. Kot vsak drugi slovenski delavček.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri tovornem je vinjeta odvisna od nosilnosti. Samo ta lahki majo lahko A vinjeto. Sem pred casom zapel z enim prodajalcem, pa mi je potem razlozil.
Kako je na hrvaskem ne vem.



Ne širi napačnih informacij.

A ali B določa višina vozila nad prvo osjo. Pod 1,30 je A, nad 1,30 je B. Seveda za vozila POD 3,5 to.

Isto sem se jaz pametnega delal prpdajalcu. Pa mi je podal tale odgovor v prilogi
 

Priponke

  • 2619790-INFO_VINJETANOVIJUMPY_SPACETOURER.pdf
    171,7 KB · Ogledi: 828
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Hanzi - brez zamere - a tebe yebe bralna pismenost?
sprasujem se.gif


V dopisu piše točno to kar sem napisal jaz - B zaradi višine več kot 1,30 na prvo osjo in ne zaradi nosilnosti “nad 1,5 to” (cifra iz lufta).

To, da pa spisek ni popravljen, je pa šlamperaj - kar me pa, glede na to kdo je odgovoren, sploh ne čudi. A podatek več kot očitno imajo.
rolleyes-1.gif


OFF:
Da se ne bi kdo vpičil v neumnost “višine nad prvo osjo” - leta (khm desetletja) nazaj je bila to standardna praksa določanja razredov za cestnine v evropskih državah. Bilo pa je bistveno manj modelov in s tem še pregledno. Danes bi bila bistveno boljša delite glede na kategorijo - osebna A, tovorna B (morebiti še to skupino vozila z več kot 7 sedeži) - ti podatki so v homolomo jasno razvidni in tako odpade kakršnokoli “merjenje”. Ampak smo spet pri tem kdo piše zakonodajo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Sem vozil dva travellerja. Enega avtomatika s 180KM. Odličen za peljat, tako motor kot avt. menjalnik. Drugi je bil s 150 KM. Meni odličen kombi. Bi pa vzel srednjo dolžino.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jutri grem sprobat peljat SpaceTourerja, so mi pa rekli, da se ne da sedežev tako zložiti, da se bi v njem lahko spalo. Kdo od lastnikov lahko to potrdi? Potem bi ostal samo še Multivan, samo bi moral biti par let star.