Citroen C5 ali Focus Karavan?

Patko

Pripravnik
20. jul 2007
31
2
8
Ja, vem da sta to dva popolnoma različna avtomobila
smile-1.gif

Konkretno gledam ta dva: Focus. Lahko kdo pove, kako je s stroški vzdrževanja enega in drugega? Oziroma katerega priporočate? Do zdaj sem imel Megane Break, pa sem se v Focusu počutil precej domače, v C5 pa nekam zgubljeno
smile-1.gif
Sta mi pa oba všeč..
Drugače pa ja, želim bencinarja, ker bodo večinoma krajše relacije Pa avto mora imeti potencial igrati tudi vlogo družinskega avtomobila. C5 naj bi bil sicer bolj švohoten, ampak to me nikoli ni motilo..
Torej, če kdo lahko poda kako mnenje se že vnaprej zahvaljujem.

LP
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Tale dva sta oba nekje enako "švohna" oz. enako "hitra". Kot družinski avto bi ti služila tako en kot drugi, Citroena ne poznam kaj dosti, Focusa ti pa lahko priporočam. Sicer bolj poznam 1.8d iz prejšnje generacije Focusa in ta motor je zelo trpežen. Menim, da bencinar ne zaostaja kaj preveč. Udobje in prostornost na sedežih pa je zagotovo na strani Citroena.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Uf pa ne moreš to primerjat
hysterical-1.gif


Kvečjemu lahko potem primerjaš C4 in Focusa ali pa C5 in Mondea.

Če ima C5 HPi motor ... ta je odličen ima pa en problem in sicer v Sloveniji ni dovolj kvalitetnega goriva zanj, ker je preveč "občutljiv"

Pa še enkrat ... ne moreš to primerjat res ne
hysterical-1.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Moje skromno mnenje o Focusu, ki sem ga imel približno 3 leta nazaj za čez vikend kot nadomestno vozilo: Niti pod razno varen avto za družino ...

Moja iskušnja: vozil sem na relaciji Kamnik - Snovik ... starejša hči je zaspala zadaj, pripeta ... nisem vozil hitro ... po omejitvah oz. celo malo manj ... nikamor se nam ni mudilo ... naenkrat slišim en "pok" zadaj ... gledam kaj je ... pa spet "pok" ... Razlog? hči je z glavo udarila v stransko steklo!!! Pas je ni zadžal!!! Čaki malo ....

Drugi veliki minus: obe sta sedeli v jahačih s hrbtno oporo. Oba stolčka sta visela proti sredini. Nikakor jih nisem mogel namestiti ravno.

Tretji minus: od zadnjega stekla mi je ostalo MANJ kot pa v C3!!!

O tem sem že parkrat pisal ...

Mene je Focus (res da ni bil karavan) totalno razočaral ...

Kar se C5 tiče je pa tkole ... Ko sem se odločal za nakup novega avta, cca. 5 let nazaj, med Berligotom in C5 Break, mi je bil C5 za miljon SIT predrag ... Izbral sem Picassoja ... :D

C5 je hidravličar ... vožnja je zelo mehka ... Sicer jaz sem vozil Xantio, C5 pa ne ... Vendar vseeno je hidravlika nekaj povsem drugega kot pa amortizerji ...

Jaz priznam da sem zagreti Citroenar in ti že iz tega predlagam: C5 ... Vendar to ne pomeni da ne gledam drugih znamk ... Naš domači drugi avto je Land Rover Freelander ... Fenomenalen avto ...

Vendar se moraš sam odločiti ...

Če ti uspe se probaj dogovorit za kako testno vožnjo, da vidiš koliko ti kak sede ...

Dobro odločitev in uspešen nakup!

In kot si že sam napisal in ti tudi C152SLO potrdil: ne moreš primerjati ta dva avtomobila ...
 
Nazadnje urejeno: