Cisterna kocka 1000lt

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kaka je razlika med temi tremi? Se kaj podobnega dobi pri nas? Ideja mi je všeč, ker ne gre svinjarija v cisterno.

 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Jaz tudi iščem en tak IBC za zalivanje vrta. Kdo pozna koga, ki jih prodaja po nekih normalnih cenah?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Iz kje si? V dolenji vasi med kočevjem in ribnico jih ima en možak kolikor hočeš. Cena - nimam pojma, ti dam številko in pokliči če si kje v bližini.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nimam pojma. Pokliči, vprašaj in pejt pogledat. Lahko jih tudi v kočevskem melaminu dobiš, ampak tam je cena drugačna..
 

netz

Zelenc'
15. nov 2022
1
0
1
REGALNO STOJALO ZA IBC ZBIRALNIKE ter SISTEMI ZA SAMOOSKRBO Z DEŽEVNICO

Letošnja suša me je vzpodbudila k temu, da sem se po desetletju izkušenj in iskanju rešitev z zbiralniki za shranjevanje deževnice, sam lotil in v celoti razvil ter izdelal "Regalno stojalo za dvo-etažne IBC zbiralniške sisteme". Opažanja že prinašajo pričakovane rešitve in funkcijonalnost.

Dodane vrednosti regalnega stojala za IBC zbiralniške sisteme so:
- visoka stopnja stabilnosti proti zdrsu,
- zagotovljena nosilnost stalne obremenitve,
- dostopnost do spodnjega zbiralnika za potrebe: polnjenja ali praznjenja deževnice, dodajanje sredstev za nevtralizacijo pH deževnice,
- možnost rednega čiščenja notranjosti in drugih opravil (kar sicer ni izvedljivo v kolikor sta eden na drugem),
- modularna zasnova omogoča enostavno sestavo modulov v enovite povezane zbiralniške sisteme samooskrbe z vodo različnih količin (od 2000 lit. do 8000 lit.)
- montažna izvedba izdelave omogoča enostaven prevoz z osebnim vozilom ter po potrebi hrambo kjerkoli v hiši, garaži ali lopi, brez zavzemanja večjega prostora.

V kolikor bi koga zanimalo več informacij v zvezi z "Regalnim stojalom za dvo-etažne IBC zbiralnike" ali postavitev IBC zbiralnikov v enovit modularno povezan zbiralniški sistem, se lahko za podrobnosti oglasi na kontakte v prospektu
več informacij pa na Povezava na galerijo ter prospekt

. Regalno_stojalo_komplet_3.JPG
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
V bivši firmi smo v teh cisternah imeli eno kemikalijo (1200kg brutto) za rezervo in smo imeli po tri v višino. Sicer pa morajo podatki o dovoljeni obremenitvi pisati na ploščici cisterne.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
podobno pakirane pridejo tekočine za uporabo v proizvodnji. Ni težava ena na drugo, se prakticira po skladiščih, zadeva zdrži, samo, zunaj je pa riziko..kaka so tla, kjer boš to mel...v skladišču ni problem, zunaj na njivi pa ne vem no.
Kaj pa pritisk v spodnji (oz dveh, če bi dal dve, eno zraven druge in na vsako dodal še eno, polnila bi se ena, vse bi bile pa povezane med seboj, pipa za praznejenje bi bila na eni od spodnjih dveh), bi cisterna zdržala?
 
Kaj pa pritisk v spodnji (oz dveh, če bi dal dve, eno zraven druge in na vsako dodal še eno, polnila bi se ena, vse bi bile pa povezane med seboj, pipa za praznejenje bi bila na eni od spodnjih dveh), bi cisterna zdržala?
zavisi po moje bi zdržala, ker tiste pipe znajo biti zlotr8d)ne (govoriva io ročici), vse preostalo je pa identično preostalemu materialu..itak pa bi takoj ko bi iz prve posode nekaj ven stanka bi se preostale tekočine porazdelile ( v koliko bi bile posode povezane med seboj) tako da tla v spodnji bi bil vedno enak največjemu tlaku. To kar ti omnjaš (povezat posode med seboj)..ne vem kako bi to izpeljal, to mi je uganka, preostalo ni nek bavbav
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Na zemlji betonski podstavek pod nogo! Je le 2500 kg na 4x1dm2. Kletka BP saj je obremenitev samo 1200kg.
Slab izpust iz zgornjih povzroča zastoj vode v zgornji posodi.
Spodnja posoda mora imeti izpust na višini, da voda sploh teče ven v posode. (črpalka na sončne celice na vrhu?)