Ciscenje zunanjosti avta (nadlezne musice)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ker se kar "pogosto" vozim na dlajse relacije, imam ponavadi mali milion music na sprednjem delu avta.

Problem nastane pri ciscenju teh z "haube". Kaj uporabljate za ciscenje te nadloge ? Kaksno posebno cistilo ?

Drgnil nebi rad prevec, da ne poskudujem laka.



Edit: Mogoce bi moral temo dodat v Pomoč in nasveti ... ce ja potem naj nekdo premakne. Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Vseved bi rekel, da s cocacolo polij
grin1.gif
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Sonax odstranjevalec mrčesa, bo kar prava izbira
wink-1.gif
So pa lahko ta čistila agresivna za lak, tako da previdno z uporabo. Navadno se jih po cca. 5 minutah spere in nato avto opere...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Jaz uporabim najlonke in gre super dol...
cheer.gif

točno
AMPAK!!! če je na avto kak premaz npr vosek carnauba ali kak Liquid Glass teh težav ni, se sperejo s toplo vodo in gobo...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Jaz ponavadi kar s Prilom in nežno gobico za posodo pomivat zdrgnem in gre brez problma dol, tako iz plastike kot iz pleha in stekla.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
MA tut sonax posebne gobe, k je na en istrani malce bolj groba, ne preveč (da bi poškodoval lak) ampak lih prov da gre lažje dol..

Drugače pa kokr so že rekl, zaščitit avto, pa bo šlo lažje dol
smirk-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Gobica za posodo oz za teflonsko posodo.
Laka ne poškoduje (sem mal siten glede tega) dol gre vse.
Jaz imam večji problem z umazanijo na vratih spodaj.Tudi tam vse rešujem z gobico za posodo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
V vsakem BMW salonu imajo sredstvo za odstranjevanje insektov(poceni sam se ne spomnem točno kolko evrov) odstrani skoraj brez truda!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
kupi šprico prav za te zadeve..ni drago pa dokaj dobro učinkuje - gre stan še svinjarija iz dolgonazaj.

le vedetimoaš da tudi kako zaščito (vosek) počasi odnese s sabo.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Sonax odstranjevalec mrčesa, bo kar prava izbira
wink-1.gif
So pa lahko ta čistila agresivna za lak, tako da previdno z uporabo. Navadno se jih po cca. 5 minutah spere in nato avto opere...
Jaz imam tudi od sonaxa čistilec za stekla in za mrčes... Obnese se mi kr dobro! Po čiščenju ga sperem z vodo!
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Jaz ponavadi kar s Prilom in nežno gobico za posodo pomivat zdrgnem in gre brez problma dol, tako iz plastike kot iz pleha in stekla.
Detergent za pranje posode ali za umivanje rok, ti nebi priporočal, da uporabljaš na avto laku! Samo za okna, če že! Problem je, ker znajo bit čistila preveč agresivna in lahko poškoduješ lah (Ga načne, zbledi, itd)
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Jaz kupujem kaj petrolovo zadevo, poceni je, pa učinkovito. Malo pošpricam, počakam in "letim" preko z v šampon namočeno najlonko.
cool-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Jst uporabljam Meglio (razmaščevalec). Pustiš gor nekaj minut in gre lepo vse dol. Edino precej moraš spirat z vodo, če nočeš, da je vse flekasto.

ja sam resno priporočajo, sam morš potem nujno z toplo vodo umit in ne z mrzlo.