Čiščenje vodnega kamna v bojlerju

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Doma imamo staro tam-stadler peč z vgrajenim bojlerjem za vodo. Pri hiši sem priženjem 5 let in v tem času še nismo čistili vodnega kamna in če mene kdo kaj praša še nekaj let pred mano tega ni počel nihče. Voda se skozi vso leto ogreva na kurilno olje saj je elktrično ogrevanje onemogočeno zaradi okvare pa baje je tudi dražje (ampak pustimo to za drugič). Ali je treba vodni kamen čistiti tudi pri ogrevanju na kurilno olje in če ja ali se lahko tega lotim sam. Čistil sem ga že na navadnih bojlerjih od tikija ki so samo na elektriko.
Hvala za pomoč in nasvete
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
A misliš, da voda ve, kaj jo je segrelo ?
Ko ima preko 60 st.C se začne izločati apnenec, pa če si jo grel na drva, olje, elektriko, pedale, drgnil, kotalil, ali pa jo je segrelo sonce.

Razdret bojler, pa kamen odstranit, kaj pa misliš ...
LP
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Se mi je kar zdel da bo tko. Sam ker sem prej živel v bloku in nisem imel peči v stanovanju nevem prav veliko o tem pa raje vprašam. Kako pa je z samo izvedbo tega? Raje pokličem strokovnjaka ali bi se lahko lotil tega sam? Po pravici povedano niti ne vem kje točno je bojler pri tej peči ampak sem malo tehničen tip človeka in rad naredim stvari sam tako da mi šraufat ni problem, samo bi mi pa kak nasvet prav prišel če ga ima kdo. Razen če je zadeva tok za***ana da je bol da komu plačam.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Počakaj do konca kurilne sezone, da vas ne bo zeblo zaradi tvojih podvigov.
Pri starih pečeh rado kaj poči, se odlomi, razpade, tako, da če nimaš vsega potrebnega orodja ...
Snemi bočno oblogo in ti bo takoj vse jasno. Če je bojler vgrajen, je nad kotlom.
Ta peč nima več vrednosti, ko bi katero koli popravilo bilo sploh še smotrno in je kakršen koli poseg vanjo verjetno zadnji.
Zato raje razmislite o menjavi komplet peči. Glede na glomaznost in težo, bi zajeten del vrednosti nove peči pokril že s prodajo te na Dinos.
Če pa je nuja, pa nekoga pokliči, ki se s tem ukvarja in ki ima orodje, da lahko takoj sanira morebitne lome.
Je še najceneje.
Pravzaprav je najceneje menjati za novo.

LP