Ciscenje brisalcev oz. vetrobranskega stekla

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Včasih so bile ročke brisalcev ena konstrikcija, ki je prtiskal brisalec na steklo.
Sedaj je brisalc eno monolit :) se nekako kar prilega privini stekla, ko potuje po njem.
In nič več ne pobriše. So lise, kot da bi bil v zraku na nekem delu stekla. Ostane nepobrisana lisa.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Včasih so bile ročke brisalcev ena konstrikcija, ki je prtiskal brisalec na steklo.
Sedaj je brisalc eno monolit :) se nekako kar prilega privini stekla, ko potuje po njem.
In nič več ne pobriše. So lise, kot da bi bil v zraku na nekem delu stekla. Ostane nepobrisana lisa.
meni ne ostaja lisa na nobenem avtu od dveh, so pa ročice za brisalce da se reče, pri obeh pa sta brisalca brez kovinske šare
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Če se ti dela pena, pomeni da je koncentracija čistila premočna. Dobro razmaščeno in očiščeno steklo je predpogoj za delovanje brisalcev. MENJAJ BRISALCE. Če bo pa še naprej problem, potem pa lahko nadaljujemo temo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
to vem prijatelj, napisal sem na ta način, da so kvazi aero, brez lojtrc nad gumo...
Nekateri pa pač (ne ti osebno) ne razumejo, da je ogromna razlika že med samim mehanizmom brisalcev, nek golf4 se ne more primerjati z audi a6
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Kateri poceni šampon mi bo spral vosek iz avta, ker bi pral cel avto nebi uporabil čistila za razmaščevanje tal malo me je strah za gumice, lak.. Uporabljal sem trdi vosek turtle wax.. šele sedaj pogruntal da mi paca že 3 leta šipo. Armorall šampon ne dela, čistilo za posodo ne dela izopropilni alkohol ne dela...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Odstranjevalec loščil iz tal, Ilirija vendar samo za stekla brez da bi še po gumah pacal....... pa lepo obrišeš 1 x ali 2 x potem pa z steleksom čez.....