Ciscenje brisalcev oz. vetrobranskega stekla

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, avto je prakticno nov in ze nekaj casa oba brisalca puscata crte za popiz.....Metlici ne delujeta obrabljeni, avto vmes ze 20x opran, v njem Sonax letni, sedaj so na servisu dolili kar so pac dolili. KOlega pravi, da so na servisu enkrat imeli stranko, ki je hodila nazaj zaradi metlic na koncu so ugotovili, da je bila fora v tekocini za pranje stekla. Torej kaksen nasvet kako to resit, probat ocistit metlice z necim, da jih ne bo pozrlo oz. pojma nimam kaj narest...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Močno očisti steklo z odstranjevalcem loščil, dobiš v Mavrici... ja za tla, pazi da ne gre po gumi ali brisalcu, potem šipo očisti še z vodo in zdrgni z papirno brisačo, ta mora drseti če cuka ponovi od začetka..... ko si šipo popolnoma "razdevičil" in odstanil z nje vse voske , loščila, uporabiš kako sredstvo za odboj kapljic na steklih, recimo Rain x

https://www.mimovrste.com/sredstva-...PgVILvBSQAnxR125A3V7Mm8zgvHYNcCkaAr3_EALw_wcB



In metlice brisalcev samo obrišite nnič z tem po njih in brisalcev ne boste skoraj rabili, če pa že bodo pa ti tudi z srednje znucanimi metlicami vrhunsko odrivali dež.

Pa ja ni nobenih mavric pa ne vem kaj, mavrice so le, ko na šipo polno voska še to čez namalate in je pol res čuda enih stvari na šipi.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
jaz vetrobransko steklo očistim s plastelinom za poliranje, t.i. "clay bar", dam čez RAIN X in ko se posuši, dobro spoliram z neko kvalitetno mikrokrpo
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Kaj je za tebe "praktično nov"??? Brisalci so potrošni material ,prah,cvetni prah, drevesna smola,led ... jih lahko uniči v eni sezoni če vsaj malo ne poskrbiš za njih. Kupi nove.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
55
28
Potegni po metlici z finim brusilnim papirjem...res finim...in obriši z glicerinom...
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
55
28
Po gumi, ki briše po steklu...tako, da vso umazanijo potegneš dol...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
RAIN X
Lahko namažem na soncu?
Koliko časa drži ?
Kako delat, ko ga nanašaš ponovno.
OPOMBA: Škoda, da video ne pokaže, kako zgleda, če vključiš brisalce - kakšen je efekt.
Ja, prva šajba mora bit SUPER!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
RAIN X
ne
odvisno, s čim pereš vetr steklo (avto) - jaz skoraj po vsakem pranju vozila, le tega prešpricam in prebrišem s Quick detailerjem
naneseš s krpico, vato ipd
2:01
 
Nazadnje urejeno:

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Glede na to ,da ne delam ogromno km. obnovim premaz vsake pol leta. Stekla dobro očistim ,namažem in z mokro gobo operem stekla ter jih nato na suho obrišem z micro krpo.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
ni vec, brisalci genericnih znamk,bosch, valeo, ... so se zadnjih 10 let ornk poslabsali. poisci znamko denso, cena ni pretirana. nikoli razocaran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KillaKHAN

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kaj je za tebe "praktično nov"??? Brisalci so potrošni material ,prah,cvetni prah, drevesna smola,led ... jih lahko uniči v eni sezoni če vsaj malo ne poskrbiš za njih. Kupi nove.

Ma avto ima 20k km ampak to pacanje se je zacelo ze prej. Brisalce sem ocistil in tud zgledajo ok, sploh glede na to kaksne spure vlecejo bi moral imet gor al svonjarijo al pa razpoke ipd... Enostavno v eno stran, recimo na dol je se ok, ko potegne gor je pa sranje in niso spure vedno na istih mestih, jih je pa precej. Ne vem ce bi menjal brisalce, ker je kolega, ki sicer dela na ene izmed pooblascencev razlagal, da so imeli stranko, ki je uveljavljala garancijo na brisalce pri novem in niso mogli pogruntat kaj in kako, dali nove brisalce iste, na koncu so menjali tekocino za pranje stekel in je bil problem resen. Sam imam nalit trenutno letni sonax, ki se je do sedaj super obnesel. Je pa res, da ko zmocim steklo postane precej penasto in teh "spur" je vec in debelejse. Tako da ne vem, mi pa najeda zivce pocas, sploh zdele, ko se bliza zima in resne razmere...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Probaj še preveriti naklon roke brisalca če je ok, ali malo spremeniti, sicer sem pa gor že napisal, kaj povsem odstrani tovrstne težave, če pa ne verjameš, pa pridi pa ti dokažem, samo nekaj te bo stalo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ma avto ima 20k km ampak to pacanje se je zacelo ze prej. Brisalce sem ocistil in tud zgledajo ok, sploh glede na to kaksne spure vlecejo bi moral imet gor al svonjarijo al pa razpoke ipd... Enostavno v eno stran, recimo na dol je se ok, ko potegne gor je pa sranje in niso spure vedno na istih mestih, jih je pa precej. Ne vem ce bi menjal brisalce, ker je kolega, ki sicer dela na ene izmed pooblascencev razlagal, da so imeli stranko, ki je uveljavljala garancijo na brisalce pri novem in niso mogli pogruntat kaj in kako, dali nove brisalce iste, na koncu so menjali tekocino za pranje stekel in je bil problem resen. Sam imam nalit trenutno letni sonax, ki se je do sedaj super obnesel. Je pa res, da ko zmocim steklo postane precej penasto in teh "spur" je vec in debelejse. Tako da ne vem, mi pa najeda zivce pocas, sploh zdele, ko se bliza zima in resne razmere...

si pobrisal metlice z brisačko za otroške ritke?