Čiščenje belih PVC oken?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.895
113
pri taščici
Imam možnost dobiti ugodno bela PVC okna.
Sem pa v naslednji dilemi.
Okna naj bi se montirala na kmetiji, kjer je seveda nekoliko več muh in podobne golazni kot v urbanem okolju.
Kako se s takih oken čisti taka in podobna umazanija?
Sicer se z mojega okna v LJ čisti sorazmerno dobro, samo pri moji pa se s starih pvc rjavih rolet in nekaterih polic ne da sčistit pa da se
bonk.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
proizvajalci imajo ponavadi ustrezna čistila za to. Ker to zna bit res zajebano pucat
bonk.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ksna antisilikonska cistila, uni shity izdelki kot so bref oksi varkina ipd :D sam brez kakih agresivnih cistil aka nitro ker razjedajo povrsino in ta ostane lisasta
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
sprasujem se.gif


hm..čistiš kot vsako drugo okno.

Brez vskaršnih problemov. Malo milnice in tople vode...gre dol kot za šalo.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Za okna (tako šipe kot tudi okvirje) sam najraje uporabljam Dopomat. Gre za profesionalno čistilo (imamo čistilni servis), v bistvu je razmaščevalec, ampak če ga daš manjšo količino (recimo en ajaxov pokrovček na slabih 10 litrov), se odlično obnese. Za kakšne bolj trdovratne mušje drekce je dovolj že gobica za pranje posode (recimo z mehko stranjo očistiš vse skupaj, za bolj trdovratne stvari pa uporabiš grobo stran). Parkrat podrgneš in je mir.
Dotično čistilo dobiš pri Pan Goslarju na Igu. Po moje ne bi smel imet težav za ga kupit.

Poleti ga lahko manjšo količino daš tudi med vodo za pranje vetrobrana pri avtu, se sija ko suza. Je pa res, da je bolje, da si prej pripraviš mešanico v kakšem vedru ali kanti, da ne vlivaš na pamet.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Okvirje oken umivam z univerzalnim čistilom Ajax
stekla pa z vročo vodo, ki ji dodam kis.
Okna imam tik ob cesti pa ni problema z razmaščevanjem in čiščenjem, na drugi strani pa se na oknih grejejo muhe, ki jih ni malo, ker imajo sosedje kmetijo pa gredo tudi mušji kakci lepo dol.
Rolete pa občasno namaži s kakim oljem, da ohranijo malce leska.