Čiščenje ALU platišč ?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tebe tvoja pošlje po kruh v trgovino in privlečeš plenice dam? :valjamse:

Vse super CSF produkti, sam fire je drek prot ostalim, kaj šele proti Sonax FR plus.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Saj vem da sem za na grmado vržt pa zažgat, za vas pleholjubce, pa vseeno;
Že kakih 15 let, ob vsaki menjavi alufelten gor-dol 2× letno ker imam vedno svoj komplet za zimske in letne, postavim kolesa ob ograjo, splaknem, pol pa v vedro vroče vode vržem dve pesti prvega pralnega praha ki je pri roki (ponavadi je to navaden Ariel brez vseh color/mehčalec opcij, ker samo s tem doma peremo, če je komu važno za dizertacijo), vzamem gobo in operem feltne in gume. Na koncu dobro sperem in to je to.
Še zmeraj je šlo vse stran in nikoli v vseh letih še ni bilo kakršnihkoli stranskih učinkov na barvo.
se pravi komplet feltna je čista, kot prvi dan? tudi znotraj, kjer so centrirne uteži?
Ti skoraj ne verjamem, zavorni prah se zapeče, lak postane rumenkast...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi ti vedel kaj dela Ariel v malo močnejši koncentraciji. ;) :eek:

Jaz mu povsem verjamem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Jaz sem nabavil neko namensko cistilo za feltne (demencapress mi ne da se spomnit kje), ki je bilo razmeroma poceni in odlicno opravlja nalogo (ni pa ta opcija, ko postane vijola barva zaradi razziranja Fe.jckov).
20191120_134733.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Slika dve leti stare feltne za zimski komplet. Spomladi vedno očistim predno dam v hrambo - tole s slike sem opral, ker sem jih prodal. Ostalo je klasično pranje avta..ko se pač zgodi. Bom doma slikal čistilo...na vsak način dobro opravi nalogo, ker imam samo to v glavi da je bil kupljen nekje kot 'čang šlang'...za okoli 6 EUR (poraba je znosno majhna).
Če ma pa kdo željo, naj prinese kako grdoso mimo, pa se poslika, spuca in vidi in ve kako stvari stojijo ;) (meni se večletna umazanija ne dogaja).
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
saj če felne vedno očistiš ko jih daš dol je to to. Par minut dela vsako menjavo.
Če pa 10 let samo vapaš na zunanji strani je pa gotovo. Pa rabiš kr lep čas da jih tak spučeš.
Al pa ko kdaj menjuješ pa ti tako felno pripela da nimaš kvihta kam zalepit. Magari spučeš z bencinom je hudič še kr vsran
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Enkrat na dve tri leta jih spucam z miraclean gobico (nasvet z alterja) in so kot nove, ampak samo od zunaj. Kakšne so od znotraj pa nikogar ne briga. :p Po vsaki menjavi z vapom in gobo in je to to.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Miraclean...super ja... pravi Alter nasvet.

Te gobice so abrazivne...uizy pucpapir. Pol bi lahko tud purol uporabil bi še hitreje neslo ker je bolj grob. :S

Čisti in namaže se zato, da se potem nič oz. zelo malo prime. Če površine poškodujete (miraclean) se zračna rja/umazanija samo hitreje nabira.

Če že tkole lepo očistite feltne potem še neko zaščito čez pa ne bo treba nič drgnit oz. delat generalno čiščenje.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi