Cigani in njihove sposobnosti

kemb

Majstr
7. okt 2018
675
658
93
Berem portale in dnevno časopisje, pa se malo zamislim.
Poleg vse svinjarije in dobrih stvareh, ki se dogajajo v državi, mi padejo v oči stvari, ki jih počnejo ciganje. Trenutno se zelo veliko dogaja na območju Novega mesta. Ko pomislim na ljudi, ki trpijo zaradi teh delomrznežev, mi kar zavre kri. Pošteni državljani se jih bojijo, država jih pa ščiti. Ali sploh obstaja način, da se jih kaznuje s prisilnim delom, plačevanjem položnic, komunalnega prispevka, rusitvijo črnih gradenj, odvzemom avtov, socialne pomoči....
Drugače se bo zgodila Dolenjska, kot se je proti Strojanim. Ljudje so vzeli pravico v svoje roke in so zmagali. In mislim, da je to pravilno.

A mogoče še koga to moti?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Realno se prav veliko ne more zgoditi s strani državnih organov. Takoj bi krepko nazadovali na raznih seznamih, ki jih pripravljajo "nevladne" organizacije kot so AI.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.622
1.071
113
ker romi ne živijo v nobeni od sosednjih držav (Avstrija, Hrvaška, Italija, Madžarska), niti nikjer drugje v Evropi, ne moremo nikjer pogledati kako tovrstne probleme rešujejo drugod, po vrhu vsega smo še mlada, komaj 30 let stara demokracija in ne moremo rešiti vseh problemov kar čez noč, zato strpnost strpnost strpnost do kulture ki nas svojo drugačnostjo le bogati
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.536
9.223
113
ker romi ne živijo v nobeni od sosednjih držav (Avstrija, Hrvaška, Italija, Madžarska), niti nikjer drugje v Evropi, ne moremo nikjer pogledati kako tovrstne probleme rešujejo drugod, po vrhu vsega smo še mlada, komaj 30 let stara demokracija in ne moremo rešiti vseh problemov kar čez noč, zato strpnost strpnost strpnost do kulture ki nas svojo drugačnostjo le bogati
A res? Nikjer ni recepta za to? Zakaj bi morali le v tujino gledati? Recimo prekmurski Romi nekako nimajo težav živeti v Sloveniji, ravno tako Prekmurci nimajo težav z njimi. Le kako to?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
27. jan 2022
4.802
1.745
113
ker romi ne živijo v nobeni od sosednjih držav (Avstrija, Hrvaška, Italija, Madžarska), niti nikjer drugje v Evropi, ne moremo nikjer pogledati kako tovrstne probleme rešujejo drugod, po vrhu vsega smo še mlada, komaj 30 let stara demokracija in ne moremo rešiti vseh problemov kar čez noč, zato strpnost strpnost strpnost do kulture ki nas svojo drugačnostjo le bogati
Sarkazem ni na mestu, primer dobre ureditve in socializacije so prekmurski romi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in jonny77

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Madžari so jih hitro ukrotili, ko so jih naterali na prisilno delo. Romuni in Srbi jih imajo na milijone, ne vem, kako jih krotijo, če je to sploh treba.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
675
658
93
Dejansko ciganje za cel sistem veljajo kot nesposobne, reveže, pomoči potrebne.... Žal je resnica ravno obratna. Z nedokončano osnovno šolo večine otrok, dejansko v življenju veliko dosežejo, če drugega ne, se zavedajo vseh svojih pravic in ugodnosti, dolznosti pa ne poznajo. In to je narobe, zelo narobe. To govorim za dolenjske cigane....
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
večina ciganov/romov/sintov je bolj kot ne dobro integrirana v sistem. razliko delajo tisti kekci, ki se nočejo (to jih je pa le nekaj v državi) in zaradi tega so potem vsi na tapeti. saj ne rečem, da pač živijo v svojem svetu z njihovimi pravili, a večina jih pa res ne krade žlebove in živali ali hrano.
kaj češ, moramo biti liberalni, dovoliti manjšinam njihove pravice (ah, dolžnosti še pridejo na vrsto) ipd finte, da se delamo fine. tudi jaz bi rekel, da jih je treba včasih po prstih, da zakapirajo TUDI njihove dolžnosti. a tega filma pač ne bom dočakal...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
lej, nimam problema, če ma boljšo bajto od mene. le plačevati mora štrom, pa komunalo, pa vse ostale zadeve, ki jih tudi jaz. tako pa na žalost večina pod titulo "ubogega drugorazrednega državljana" pride skozi brez teh plačil. e, pa i tata bi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jonny77