Chuwi ubook

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ima mogoče kdo od vas Chuwi Ubook tablico?
Kako se kaj obnese zadeva po nekajmesečni vsakodnevni uporabi? Vem, da nu Surface, niti nemore bit glede na ceno. Ampak vseeno ne bi nekaj kupoval kar bo po enem letu za v koš.
Zdaj drgnem po prastari Acer Icona w3 810. Ajde pogojno je še uporabna ampak je že tako počasno vse skupaj, da ni za nikamor.
Uporabljam za branje pdf, word in ppt dokumentov in pa brskalnik. Tak da kaj se strojne moči tiče vem, da bi bil Chuwi vrh glave.

In ne Android tablica me ne zanima niti 0.0001% :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne pišem konkretno za to zadevo, ampak pri Kitajcih je zelo visoka verjetnost, da bo baterija zelo hitro zanič. In glede na to, da tablice verjetno ne uporabljaš na elektriki, bi jaz o tem temeljito premislil.
Pišem na podlagi lastnih izkušenj s prenosnikom kitajcem.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Baje ima Chuwi win v angl.

tole
  1. Lenovo ThinkPad X1 Tablet
  2. Microsoft Surface Go 2
  3. Acer Switch 5
  4. Microsoft Surface Pro 7
  5. Lenovo Yoga Book C930
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Če človek sprašuje po Chuwiju mu ne lepiš surface naprav ki je 5 kratnik te cene.
Če bi mel dnar nebi spraševal po kitajcih ampak nabavo surface in rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in AndrejEnej

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Imam CHUWI UBook Intel Gemini Lake N4100 8GB RAM 256GB SSD 11.6 Inch Windows 10 od avgusta 2020. Cena je bila 240€ na Banggood iz EU skladišča. Dostava v petih dneh. Tablica je vredna svojega denarja. Dela brezhibno. Uporablja se za office, pdf, splet, pa tudi kakšen film. Otroci uporabljajo zoom in teamse. Baterija še zmeraj drži cca do 9 ur. Jezik v windowsih pa je itak stvar nastavitev. Seveda dela slovenščina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kul to sem htel slišat.
Ko jo primeš v roke je plastik fantastik al daje nek občutek "varnosti"?
 

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Tablica je solidne izdelave, tudi ni občutka plastik fantastik. Tudi disk soliden, rama dovolj. Je pa priložena tipkovnica bolj tako tako. Ocena tablice za ta razred 9/10, tipkovnica 3/10. Za ta denar je pač to. Jaz bi rekel best buy v tem razredu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ej hvala. Če je pol tvojega napisanega res bo vrh glave dovolj :)
Samo da dobijo na najbolj nepriljubljeni slo trgovini spet zalogo in naročim :D
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ubook x bo v hoferju od pon
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Ta procesor bo kmalu 5 let star in že ob predstavitvi je bil počasen. Je pa res varčen... Jst sem imel laptop iz 2018 s tem procesorjem in 6GB rama in za res res osnovne potrebe zadostuje, ampak hitrostno je pa to na ravni core 2 duo izpred 12 let...Sem ga raje podaril očetu, on pa ga pretežno uporablja za gledanje EON na zunanjem večjem ekranu. Če misliš imet prenosnik vsaj 3 leta, potem tale podhranjen procesor odsvetujem, razen res zgolj za kak zoom, word pa youtube.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Ta procesor bo kmalu 5 let star in že ob predstavitvi je bil počasen. Je pa res varčen... Jst sem imel laptop iz 2018 s tem procesorjem in 6GB rama in za res res osnovne potrebe zadostuje, ampak hitrostno je pa to na ravni core 2 duo izpred 12 let...Sem ga raje podaril očetu, on pa ga pretežno uporablja za gledanje EON na zunanjem večjem ekranu. Če misliš imet prenosnik vsaj 3 leta, potem tale podhranjen procesor odsvetujem, razen res zgolj za kak zoom, word pa youtube.

In kaj bi delal več? Igral Fortnite? Človek išče nekaj za brskat in šolo na daljavo, za kar je vrh glave...

od oktobra imamo HeroBook Pro z istim procesorjem in na njem dela vse tipi topi. Govorim seveda za pisarniško delo oz. za namen za kateri je bil kupljen.

Pa btw: stari lenovo z core2duo procem star 10 let + še vedno služi dnevno za pisarniško delo. In niti ni tako zelo grozno počasen, je p res, da pri tem pomaga SSD.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Ja sej trenutno dela, sej sem napisal, čez par let pa verjetno ne bo več dovolj zmogljiv, ker je že sedaj relativno na meji. Primer: windows update zabije prensonik na 100%, ne moreš nič zraven početi, kot tudi vsako kopiranje prek mreže, torrenti, par 10 bolj zahtevnih tabov v chromu,... Če že kupuješ novo, mnda ja ne kupiš nekaj s staro tehnologijo, ki je na meji že sedaj in ki je bila 5 let nazaj najbolj budget opcija. Za 300€ bi tole bil vredu nakup, ene 4 leta nazaj,... V zadnjih letih gre tehnika bliskovito naprej. Jst sem za ta denar ~500€ kupil prenosnik, ki je za faktor 5-20x hitrejši, seveda nov, pa vseeno dlje zdrži na bateriji, pa od malo bolj priznane znamke je, z 2x več rama: https://www.mydealz.de/deals/lenovo...l-tastatur-usb-c-pd-dos-166kg-fur-494-1572306

Edit: vidim, da kupuješ izključno tablico, ja potem moj predlog odpade. Je pa tudi pri meni šla baterija na kitajskem prenosniku z N4100 po dobrem letu, zato se raje držim preverjenih firm...
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kaj od vas sploh kdo bere kdaj prvi post kaj avtor teme sprašuje oziroma kaj ga zanima?
Lej ne sprašujem ali je procesor dovolj močan, ampak ali je tablica dovolj ok skupaj narejena, da ne razpade po enem letu.
Procesor vem, da je dovolj za mojo uporabo, ne dovolj ampak prek teče (tudi za nadaljnih 5 let). Za word, PDF in odpiranje spletnih strani pa res ni potrebe po čem hitrejšem.... Tudi ni potrebe po odpiranju v tisočinki. Lahko počakam sekundo.
In ne nebojo se uporabljali torrenti, prenosi preko mreže, 10 zahtevnih tabov v Chromu.


Sem pa zdaj malo obračal zadeve in bo šel Dell Venue 11 pro z Core m-5y10c nazaj k meni in bom namesto Della nabavo en 13" laptop in rešeno. Itak se ni Venue uporabljal kot tablica.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Pa smo te prepričali: najprej si hotel tablico, smo predlagali convertible notebook, si rekel da te zanima tablica in kategorično zavrnil notebooka na dotik, zdaj si pa na laptopu pristal :). Je pa težko tako kaj pametnega napisat/svetovat, če postane šele po enih petnajstih postih dobro to kar smo ti v prvih treh postih svetovali.
Tako da je čudno da si tako "pokroviteljski" - predhodni mail, ker je več kot očitno da v prvem sporočilu ne veš točno kaj bi želel, kar je potem razvidno iz tegale sporočila zgoraj.

>četrtek ob 11:53 Ne zanima me prenosnik. Iščem tablico.
>Hvala vseeno
Samo povem opažanje. Mogoče bi bilo bolj vljudno če bi se vsem zahvalil za takšne in drugačne nasvete.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kaj ste me prepričali? Kakem laptopu pristal? Laptop imam in ga tudi uporabljam.
Iskal sem tablico, da nadomesti tablico... Venue 11 pro je tablica btw.... in to bom uporabljal namesto Acer w3. Namesto tega Della bo šel pa k tistemu uporabniku laptop (ko bo potreba, itak je vglavnem stalo vse skupaj, zato sem vzel Della).
Pa brat se nauči preden komentiraš kaj si kdo želi. Jaz točno vem kaj želim. Win tablico in točno vem zakaj win tablico in ne Android tablice al pa malega laptopa al pa nevem kaj vse od ostalega.
Zahvalil sem se nasvete, ki so bili v skladu teme. In kaj se mene tiče mi je gopo napisal to kaj sem htel prebrat. Pod njim ste pa začeli pametovat brez, da bi temo sploh prebrali. Oprosti zahvalil se ti pa ne bom za pametovanje, ki nima veze z prvim vprašanjem teme, ker mi ni niti 0.000000001% pomagalo.
 
Nazadnje urejeno:

Primozb

Majstr
17. jun 2018
19.922
302
83
Mogoče koga zanima
255 €
CHUWI GemiBook 13 inch 2K IPS Screen Intel Celeron J4125 8GB LPDDR4X RAM 256GB SSD 38Wh Battery Full-featured Type-C Backlit Notebook
https://bit.ly/3jZ2gqk
✂️ Kupon: : BgANI018
✉️brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal!

392 € FROM EU CZ
[New Version]CHUWI CoreBook X Laptop 14.0 inch 2160x1440 Resolution Intel i5-8259U 8GB DDR4 RAM 512GB SSD 46Wh Battery Backlit Keyboard Full Metal Notebook
https://bit.ly/3sZwqxJ
✂️ Kupon: Bg990f25
( Add to Cart ➡️ View Cart & Checkout ➡️Proceed to Checkout ➡️Apply ➡️Place Order )
✉️brezplačna poštnina - EU Priority Line
Paypal ⚜️