Chrysler Voyager pomoč pri nakupu

schalko

Pripravnik
4. jan 2008
317
1
18
Velenje
Kot zadovoljni lastnik 2th serije (letnik 1996) Voyagerja, bi prešaltal počasi na novejši avto. Nobeden izmed ostalih enoprostorcev me nekot ne prepriča, zato bi še naprej ostal na Voyagerju. Seveda novejši letnik (2002-2004). Je imel oz je vozil kdo oba modela? Kakšna je kaj razlika med njima? Sedaj imam bencinarja 2.4. Sedaj bi seveda šel na dizelaša. Je veliko glasnejši od bencinarja? Kakšna je kaj razlika med 2.5CRD in 2.8 CRDi?

Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Najprej je bil pri hiši 1997 2.5TD, nato po nekaj letni pavzi 2006 2.8CRD, oba grand.
Vtis je, da je bil starejši precej bolj kvalitetno narejen, predvsem boljši materiali v notranjosti. Poraba je bila pri 2.8 višja za cca 1,5l, najbrž tudi na račun avtomatika, ki je edini menjalnik pri tem motorju.
Če te še kaj specifičnega zanima, vprašaj.
 

schalko

Pripravnik
4. jan 2008
317
1
18
Velenje
Boljši materiali v notranjosti? Men se pa že v tem mojem starem modelu zdi, da vsak kos plastike škriplje
confused-1.gif
. Kakšna je pa kaj razlika v udobju (servo, podvozje, sedeži, hrup)?
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik schalko pravi:
Boljši materiali v notranjosti? Men se pa že v tem mojem starem modelu zdi, da vsak kos plastike škriplje
confused-1.gif
. Kakšna je pa kaj razlika v udobju (servo, podvozje, sedeži, hrup)?

Pri novem vsak kos škriplje 2x bolj, s tem da se z lahkoto odlomi:)
Hrupa je pri limited modelu manj oz. neverjetno manj. Pri ostalih paketih opreme ne vem, limited ima še dodatno izolacijo. Servo baje rad spušča na glavi volana (ne me vprašat kje je to), popravilo 450€+delo na uradnem. Sedeži so pri stow'n'go modelu bolj udobni in imajo več bočnega oprijema kot pri starem modelu. Podvozje je pa še vedno ista pesem, samo s to razliko, da jih ima večina avtomatsko uravnavanje višine zadnje preme.