Chrome OS na windows laptop

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kakšne izkušnje z Chrome OS na windows prenosnikih

Imam mini prenosnika Lenovo Yoga 310 + licenčni win10, pa bi malce eksperimentiral z Chrome OS.
Procesor je Intel N3350, 4gb Rama in 64gb diska (prosto okoli 30gb).

Za resno delo imam itak drug stacionarni in prenosni računalnik, pa me zanima ali se da kaj opraviti z Googlovim OS-jem.
Aja, na tem lapbooku uporabljam samo internet, youtube, FB, mail, spletne trgovine ter ogled filmov. Za kar mislim da bi tudi chrome os bil več kot dovolj ali se motim.

Nasveti, mnenja?

Hvala.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Jaz sem to inštaliral na stari laptop. Stara gajba je naenkrat postala hitra kot strela. Za 90% opravil zadostuje. Ko sem kasneje videl da windowsov ne pogrešam in jih v bistvu ne rabim, sem kupil chromebook.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Jaz imam Chromebook Acer, zadeva je uporabna za surfanje pred tv-jem, youtube, fb...naj bi imel nekoč podprte tudi android aplikacije, čeprav je to še precej v povojih. Všeč mi pa je da baterija drži tam okoli 9 ur uporabe.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Superca, morda kak nasvet kako se lotiti instalacije?

Morda a je opcija za dualbot oz ali je možno izvesti instalacijo brez brisanja originalnih winsow........ Vsaj da sprobam kako to čudo deluje.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo mene, javljam se iz chrome OS-a........:cool:

Mikrohard
Po zgornjih navodilih sem že poizkušal zagnati Chromium OS, pa se mi je vedno ustavilo pred samim začetkom namestitve (zamrznilo).
Je bilo potrebno kar nekaj prkljanja po BIOS-u, da me je spustilo preko (UEFI securety disabled, pa še primarni Legacy zagon spremenit).

Uglavnem stvarca leti.......... Malce me moti, da mi ne predvaja starejših .avi formatov videa, ampak pustimo času čas. Bomo videli je rekel slepi.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Chrome OS uporabljam na Asus c302 in za predvajanje uporabljam vlc, ki pa zahteva android play dostop. Zadeva podpira vse formate, oz. dosedaj še nisem naletel ne nekaj kar ne bi delovalo. Drugače se da na Chrome OS delat večino stvari, če se malo znajdeš. Jaz ga uporabljam predvsem za kodiranje, kjer dobiš vse native aplikacije, kar pa manjka dobiš na play storu. Večina aplikacij se kar lepo razporedi po zaslonu, tako da ni težav. Sicer ga ne uporabljam kot main prenosnik, ampak za seboj nosit in kaj porihtat na terenu je zelo uporabno.