Lightweight Linux

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Katero lightweight linux distribucijo priporočate za netbooka (da je čimhitrejša).

Ima intel n3350 procesor, 4gb ram-a ter 64gb prostora na disku.

Sedaj sem malce testiral Chrome OS, pa mi je stvar super, razen tega da ne predvaja filmov brez prekodiranja v “tapravi” format. Kar mi je malenkostni dealbreaker za ta netbook.

Aja na tem netbooku se uporablja samo browser (FB, mail, YouTube), nekaj osnovnega dela v office paketu, ter seveda filmi.............. . Dodatnih programov in nekega težkega dela na njemu ni.

P.S.
Aja, kako je z tem, če sedaj "formatiram" in instaliram drug OS na disk kjer so sedaj postavljeni licenčni win10, pa se odločim čez xy časa da bi jih ponovno instaliral. Potrebujem kako posebno predpripravo ali ne?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Meni na 10 let starem core2 quad s 4 gb super dela linux mint cinnamon. In to na navadnem disku samo 40gb particija. In v to sem stlačil malo da ne ni da ni.

En takle celeron je performančno nekje podoben špas, edino emmc je pač še hitreje dela kot klasičen disk (dostopni časi pa to). Mislim, da bo z lahkoto zmlel katerokoli distribucijo, edino mogoče bi se držal kakih xfce variant namesto gnome in kde bloata.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo, testiram iz bootable USB-ja, pa za sedaj izgleda odlično.....

Kako je z "ohranitvijo" winsow za mogočo ponovno uporabo v prihodnosti?

P.S.
Nagibam se k temu, da bi si instaliral Chrome OS, pa kot dual boot še Linux Mint Cinnamon............. . Morda pa bo šloo_O kajti 90% lahko naredim iz chrome OS-a, pa še bootable ključek imam vedno lahko pri sebi in uporabim katerikoli računalnik kot Home computer:cool:

P.P.S.
Si nisem mislil koliko zamujam kot "stalni Windows uporabnik že od win 3.1.1".