Česen zelo dober za srce

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
http://www.rtvslo.si/modload.p...amp;c_id=155021

Komentar :
To pravim tudi jaz! Nobena stvar se ne more primerjati s tistim vonjem, ki ga spusti ko ga vržeš na vroče olje. In solata ni solata brez česnovega dodatka! po vrh vsega, pa je še koncetrat zdravja!
cheer.gif


Tako da jejte česen.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
sej česen je faj, samo pol mi smrdi iz ust :D in pol kjer sem mal več časa, je tist vonj po česnu v zraku :/ :D
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
btk
grin1.gif
Jaz ga imam tudi rad in ga najraje jem na kakšni pašteti gor. Baje da je poleg vsega česen tudi naravni antibiotik. Ko se ga najem, pa dve rezini čebule čez, pa se prikrije vonj po česnu...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
cesen se ne vrze na olje ampak se uziva surov, najboljsi je tak, no. pretiravat pa spet ni treba, ker zelo obremeni zelodec
tongue-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
zaradi snovi v česnu, želodec proizvede veliko kisline, kar pa ni pretirano dobro, ker razžira želodčno sluznico.
posledično .... vnetje požiralnika ali želdoca.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
mislimd a ima česen malo morje pozitivnih učinkov!

edni bljižni niso najbolj navdušeni nad tem da si ga jedel (predvsem surovega)

drugače pa....v mešanici česen + olje + peteršilj...toplotno obdelano...ga obožujem..sploh pri ribi....raje vidim več te mešanice kot ribe.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
..ksz...

Česen je super, dokler si mlad in ti ga želodec prenaša. Potem se pa velikokrat obrne in veliko folka lahko je česen samo, če je prej toplotno obdelan.

Je pa zdrav hec. Za grlo in prehlade je sicer veliko boljša surova čebula.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
za grlo in prehlade svetujejo čebulo in med, vse skupi zmešano eno žlico na dan, zjutraj.

ogabno je
crazy1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Za grlo je najboljš naredit dobro pleskavico, nanjo lepo nadevaš svežo, bolj na debele krhlje narezano čebulo, ajvar + lepinja. (deluje tudi konjska varianta - rečeš, nej ti gor nadeva veliiiiiiiiiiiiiik čebule).



Pa ne pozabit na veliko pivo.
zmaga.gif




Orengi se najest in napit (če veliko pivo premal, pa dve veliki - ne smeta biti glih ledeno mrzli, samo glih prav mrzli).



In iti spat pod debel kouter.



Garant pomaga.
nahrung002.gif




PS: McDonalds jajca so zanič. Pleska mora biti tista prava, stara, konkretna pleska. Ne pa papirnato sranje.
 
Nazadnje urejeno: