Cepljenje - klop

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Prej sem zasledil na Svetu na Kanalu A da je mislim da cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu povsod -50%. A ve kdo kaj več o tem? Namreč sem malo pogooglal in očitno vsi skrivajo ta podatek... jasno da je boljše pokasirati 100%
smile-1.gif
lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Odvisno, cene so vedno komercialne ker gre za samoplačniško stvar. Nihajo pa od ponudnika do ponudnika. Lahko dobiš stvar tudi subvencionirano od "nekoga" in je nižja cena, eni imajo pa tudi zastonj (plača delodajalec če želijo). Recimo v najbolj ogroženih regijah plačajo tudi občine oz. lokalni zavodi za zdravstvo neke delež, velja pa samo za občane. Občasno so akcije in je cena v določenih regijah nižja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.877
113
pri taščici
Jeseni je imel Zd Ljubljana neko akcijo. Tudi za neobcane MOL.
Sem šel po.pozivitveni odmerek, čeprav bi moral dobiti vse tri. Ampak ocitno je ceneje zaračunati pozivitveni odmerek, kot pa testirati ali staro cepljenje se drži.
Reskiral bi se za enega.

Prve tri doze sem dobil še kot taborniki SV pred 20 leti.

Delodajalec najbrž lahko cepi, če lahko upraviči tveganje.se pravi delo v gozdu, parkih.... Nekemu pisarniškem molju to težje zagovarja kot upravičen strošek.
Obcina do.zale vem.da je nekoč plačala cepljenje ali pa vsaj sofinancirala. Videl obvestilo pri moji zdravnici. Vendar nisem več domžalčan.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Haha prasci, sem pogledal casovni preskok in pravi na koncu da do konca marca poteka akcija za pol cene in da odmerek stane samo okoli 9€, ne pove pa kje, ali v vseh ZD ali....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.877
113
pri taščici
A ni redna cena okoli 30 za eno dozo. Rabiš pa tri. Če se nisi bil v, oziroma je minilo več kot x let od zadnjega cepljenja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Jaz sem bil že 100x ampak zdaj po nekaj letih mi zopet piše v cepilni knjižici 2017. Pa bi izkoristil... skratka omenja neko ceno okoli 9€...
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Kolikor sem jaz seznanjena, velja akcija le za cepivo ENCEPUR. Do konca marca.
Velika večina cepljenj v Slo v preteklosti je opravljena s cepivoma FSME, ker Encepurja dolgo ni bilo na tržišču. Zdaj ej pa spet par mesecev (mogoče kakšno leto) dobavljiv.
Cepiv med sabo ni glih priporočljivo menjavati, zato ta akcija načeloma velja le za tiste, ki bi se cepili na novo.
V bistvu dobra marketinška akcija. Začneš s tem cepivom in potem tudi za vse obnovitvene odmerke rabiš isto cepivo.
Ker je akcija le do konca meseca, v bistvu znižano ceno dobiš le za prvi odmerek, pogojna prva dva.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
NIJZ ima znižano za 50% ker proti koncu leta potečejo cepiva. Se pravi, če se cepite sedaj, boste dve dozi spravili skozi po znižani ceni. Tako za odrasle, kot za otroke.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Kolikor sem jaz seznanjena, velja akcija le za cepivo ENCEPUR. Do konca marca.
Velika večina cepljenj v Slo v preteklosti je opravljena s cepivoma FSME, ker Encepurja dolgo ni bilo na tržišču. Zdaj ej pa spet par mesecev (mogoče kakšno leto) dobavljiv.
Cepiv med sabo ni glih priporočljivo menjavati, zato ta akcija načeloma velja le za tiste, ki bi se cepili na novo.
V bistvu dobra marketinška akcija. Začneš s tem cepivom in potem tudi za vse obnovitvene odmerke rabiš isto cepivo.
Ker je akcija le do konca meseca, v bistvu znižano ceno dobiš le za prvi odmerek, pogojna prva dva.

Bo tole kar držalo... bil kolega na cepljenju in je izgledalo takole:
zdravnica: katerega pa boste? dražjega ali cenejšega?
kolega presenečeno: kakšna je pa razlika?
zdravnica: ja v ceni!
kolega: a pa druge razlike ni? raje plačam več, če je dražji boljši!
zdravnica: tega pa jst ne vem. Razlika bi naj bila samo v ceni.
kolega: katerega ste izbrali vi?
zdravnica: jaz se nisem cepila. Šefica pa je izbrala cenejšega.

No in potem napadate starše, ki so proti cepljenju... Če zdravnik, ki je za to tam prelaga odgovornost izbora na končnega uporabnika BREZ tega, da bi sam vedel v čem je razlika potem... eh... Ja res je, to je tržna zadeva.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
NIJZ ima znižano za 50% ker proti koncu leta potečejo cepiva. Se pravi, če se cepite sedaj, boste dve dozi spravili skozi po znižani ceni. Tako za odrasle, kot za otroke.
Kaj to pomeni? Da se moram cepiti pri osebnem zdravniku ali se javiti na NIJZ ali kako?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
ksz...

Kmalu se bo spet začela aktivna sezona klopov, saj je pomlad že skoraj tu. To pomeni, da smo najboljši termin za prvo cepljenje že zamudili, optimalno bi bilo to narediti konec jeseni.
tongue-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Kolikor sem jaz seznanjena, velja akcija le za cepivo ENCEPUR. Do konca marca.
Velika večina cepljenj v Slo v preteklosti je opravljena s cepivoma FSME, ker Encepurja dolgo ni bilo na tržišču. Zdaj ej pa spet par mesecev (mogoče kakšno leto) dobavljiv.
Cepiv med sabo ni glih priporočljivo menjavati, zato ta akcija načeloma velja le za tiste, ki bi se cepili na novo.
V bistvu dobra marketinška akcija. Začneš s tem cepivom in potem tudi za vse obnovitvene odmerke rabiš isto cepivo.
Ker je akcija le do konca meseca, v bistvu znižano ceno dobiš le za prvi odmerek, pogojna prva dva.

Bo tole kar držalo... bil kolega na cepljenju in je izgledalo takole:
zdravnica: katerega pa boste? dražjega ali cenejšega?
kolega presenečeno: kakšna je pa razlika?
zdravnica: ja v ceni!
kolega: a pa druge razlike ni? raje plačam več, če je dražji boljši!
zdravnica: tega pa jst ne vem. Razlika bi naj bila samo v ceni.
kolega: katerega ste izbrali vi?
zdravnica: jaz se nisem cepila. Šefica pa je izbrala cenejšega.

No in potem napadate starše, ki so proti cepljenju... Če zdravnik, ki je za to tam prelaga odgovornost izbora na končnega uporabnika BREZ tega, da bi sam vedel v čem je razlika potem... eh... Ja res je, to je tržna zadeva.

Povsem isto je z gripo in ostalim, povsem. Ozioma osebno še slabše, sploh če zaj. z izbor letnih sevov... kot pred leti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Hja jaz sem zdaj gledal v cepitveni knjižici in imam cepivo od Baxterja tako da dvomim če bo OK če zdaj vzamem to cenejše...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Kje pa je kakšen vir za 50% popust za cepljenje pri NIJZ? Nič ne najdem.

Kar se tiče tajminga, kolikor jaz razumem je vseeno tudi če se zdaj cepiš, pač ne boš še zaščiten letos poleti, ampak zakaj ne bi začel s postopkom že zdaj, da boš pripravljen na naslednjo sezono klopov, če imaš zdaj voljo in čas?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Verjetno imaš prav: drugih posledic kot to, da še ne boš zares imun, po moje ne bo
smile-1.gif