Centralno zaklepanje mi zmrzuje

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Če ti še služi, je brez veze menjat. Niti ni 100% nujno, da bo potem v redu. Za kater avto se pa sploh gre?
Jaz bi kupil en masten spray (WD je prepust oz. ko izhlafi, ostane samo suh film) in bi najprej vse našprical - malo skozi režo za ključ, malo ob kljukici navzdol in ob strani, kjer je ključavnica, če je kaka luknja.
A s ključem tudi ne moreš odkleniti?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Običajno ključavnico in vse okol špricam s sprejem za ketno od Motorexa.
Evo, zadnje dni s tem nimam problemov. Sej se mi ne pojavlja tolk pogost, ene parkrat do zdej.
Kljukica gre normalno gor, ko odklenem avto. Vendar vrat ne morem odpret. Tudi odklepanje s ključem ne da nobenih rezultatov. Pa notranja kljuka za odpiranje vrat se odziva kot da so vrata zaklenjena.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj v tem je finta da vrata ostanejo napol zaklenjena, za cilinder klucavnice pa je grafitni prasek ne pa wd.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Tamara, potem tebi res samo mehanizem šteka, s centralnim je verjetno vse v redu. Ker če niti s ključem ne moreš odkleniti, potem zašteka mehanizem ključavnice.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ok, še enkrat. Zakaj je potem vse ok, ko se avto ogreje?
Deluje mi namreč kot bi kaj primrznilo, pa potem odmrznilo, ko se avto segreje. To se mi namreč dogaja samo pozimi, pa še to občasno. Sej dokler lezen skozi zadnja vrata samo, ko sem doma, še ni panike
grin1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Saj to je. Verjetno primrzne del ključavnice. Ne vem pa kako imaš izvedeno in kaj se da pomagat. Če jo pri pranju zaliva voda, je to že slabo. Če mazalno sredstvo na mrazu otrdi ali zmrzne tudi. Ne vem kako bi ti še lahko pomagal.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Čudno da pri fiatu ni teh problemov
evil.gif
. Mogoče vseeno nebi bilo slabo namazati dihtung. Tole z mehanizmom mi je pa kosovska vas. V čem je pravzaprav štos?

Imajo pa kakšne druge probleme, drugače te pa razumem, kaj hočeš povedati.
evil.gif

Samo moram priznat, da sem zadnjič kot tele stala na Metelkovi in poskušala preko daljinca odpret vrata v dva meseca starem Bravu, pa on ni bil za to.
grin1.gif
Na ključ pa je šlo.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Ok, še enkrat. Zakaj je potem vse ok, ko se avto ogreje?
Deluje mi namreč kot bi kaj primrznilo, pa potem odmrznilo, ko se avto segreje. To se mi namreč dogaja samo pozimi, pa še to občasno. Sej dokler lezen skozi zadnja vrata samo, ko sem doma, še ni panike
grin1.gif
Res tipično za vag! Imam trenutno tak avto in imam enake teževe kot ti. Skozi rinem pri katerih vratih pač se da. Celotno zadevo pošprical z wd-jem in tudi nič ne pomaga. Problem ni v zaklepanju,ker avto normalno odklepa in zaklepa,mogoče,da pri odklepu res česa ne premakne do konca,nevem. Pa pranje tud ni problem ker moj avto že lep čas ni videl vode.
Včasih pomaga če malce bolj na hitro potegneš kljuko...
shocked-1.gif
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
tudi jaz mam problem z centralnim. ko odklenem se mi odklenejo vsa vrata razen sovoznikova, ko pa zaklenem se zaklenejo vsa, le občasno zadnja desna ostanejo odklenjena. ali je možno da je akumulator, ker je ponavadi bolje ko ga zaklenem takoj za tistem ko sem ugasnil avto in je slabše če odklenem večkrat brez da bi se avto vmes zagnal? ali je kaj drugega?
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Če ti vrata sploh ne zaklene oz. odklene,potem ti najbrž nekje pušča vakum. Zdaj nevem,kak avto imaš. Če ima na zrak ali na elektiko.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
VAG avti imajo kar lepo na štrom že nekaj časa: poleg tega da so razni G4, passat, octavia, leon cepljeni na to da pride voda v enoto (ključavnica je mehanski del potem za njo v črni "škatli" se skup drži pa motor notri s 4imi mikrostikali) in že tko požre in vezje (šipe gredo same dol) in kontakte potem je pa ZAKLEP
zaklep je tisti del ki "skače" in se zatakne za del ki je montiran na stebru vrat
no ta zaklep je prvič plastificiran, drugič ima pod sabo mikrostikalo ki zazna kdaj so vrata odprta/zaprta
zadnjič sem popravljal leona 2004 so šle šipe same dol ob dežju, sedaj imam na svojem da ne prižge lučke (ne ve da sem vrata odprl) skratka jajca
že od leta 98 vedo da je sranje z vodo ki pride v enoto pa še zmer delajo vezje z 1 mm debelimi linijami, samo mal laka so dali čez LOL

torej tebi šteka zaklep skoraj 100% ker to je precej na tesno:ko se bodo vrata odprla POZABI KETTENSPRAY vzami kak teflon spray ki je zelo tekoč in pride povsod, tudi tukaj in z izvijačem pri odprtih vratih "zapri" zaklep, pošpricaj, odpri s kljuko in to parkrat ponovi
ne pozabit odpret zaklepa, da ne bodo potem vrata ob zapiranju butnila nazaj vate:)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ce sumite akumulator,vzemete kleme in z pomocjo drugega PRIZGANEGA avta probate odklenit svojega.

Drugace pa ce zadeva zmrzuje,potem nekje tece voda v mehanizem,vrjetno kje pri steklu,slabe/umazana tesnila pri steklu,ali ali pa tesnilo dobro ne stika pri robu/vogalu.
Najbolje bi bilo namazati/naspricati mehanizem in vse premikajoce se dele ko vzamete tapeto dol,tako bo za nekaj casa mir.