Centralno zaklepanje mi zmrzuje

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Mogoče je naslov malo štorast. Da razložim.
Imam avto z daljinskim centralnim zaklepanjem. Odklepa normalno, ampak zdaj, ko je zunaj minus, se dostikrat zgodi, da mi sprednjih vrat (na voznikovi in sovoznikovi strani) ne odklene. Kljukica je normalno gor, ampak vrat ne morem odpret.
In potem plezanje skozi zadnja vrata in sedeže spredaj, da zalaufam motor. Ko se avto ogreje, lahko vrata normalno odprem.

Kje bi bil problem?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
mogoče kondenz, ki se zvečer nabere na mehanizmih ponolči zmrzne. WD40 pa mal našpricat. Upam, da ne bo treba vratnih oblog dol jemat.

lp
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tipicno za VAG, se mi zdi da je edina resitev zamenjava mehanizmov za zapiranje v vratih ki se obrabijo, sam imam enak problem na voznikovi strani.Ponavadi pomaga da na koncu vrat pri kljuki vrata malo potisnes noter in se slisi da noter pokne v mehanizmu , potem se da s kljuko odpret.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne vem, jaz vceraj prvic nisem mogel odpret, tako sem slisal na enem nemskem forumu da drugo ne pomga kot mehanizem menjat, ker tudi jaz sem ze vse sprical z WD, nastavljal tiste vzvode pa nic ne pomaga.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
meni se to dogaja samo na voznikovi strani,ce imas 3vratno verzijo potem si najebal
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
se ne spomnim tocno, ker se mi je vceraj prvic po poletju zgodilo da nisem mogel v avto, samo sem sprobal s kljucem odklenit in od znotraj odpret pa vseeno ni slo dokler se avto ni ogrel.



Bom spet cez vikend snel tapeto da vidim ce se da kaj naredit.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:

tipicno za VAG, se mi zdi da je edina resitev zamenjava mehanizmov za zapiranje v vratih ki se obrabijo

Aha, sedaj razumem strička s (starim) Passatom, ki je danes zjutraj nekaj čaral pri voznikovih vratih, drmal ključ, žmigavci so besno utripali, on pa je osta(ja)l na mrazu...

B.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Čudno da pri fiatu ni teh problemov
evil.gif
. Mogoče vseeno nebi bilo slabo namazati dihtung. Tole z mehanizmom mi je pa kosovska vas. V čem je pravzaprav štos?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
In kaj imajo dihtunge na vratih z mehanizmom za odklepanje/zaklepanje.

Vagi so imeli/imajo ta problem, pa renoji tudi (vsaj moja 19-ka) pa verjetno še kdo. Pri meni je pomagalo da sem zadevo samo našprical, večji del vzroka pa tiči v akumulatorju. Mraz mu zniža napetost, motorčki teže laufajo in posledično ne odklene. Zaklepa se običajno po vožnji in takrat ni nikoli problemov, ker ima akumulator višjo napetost.

S starim akumulatorjem sem prej vsako zimo mazal pa še vedno ni zmeraj odklenila, zadnja 3 leta odkar je aku menjan, dela bp.



Aja - moč motorčka raste s kvadratom napetosti, vsaj v štartu, torej to močno vpliva. Hitro pade za 25%.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
predvsem se ne splača prati avta ko napovejo nizke temperature...ker je enostavno preveč mraz da tudi čez daljše obdobje voda ne izhlapi popolnoma....sam sem iel iste težave na Uno-tu....pa kljub 192 cm sem kar nakajkrat šel v vato skozi prtljažnik
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
predvsem se ne splača prati avta ko napovejo nizke temperature...ker je enostavno preveč mraz da tudi čez daljše obdobje voda ne izhlapi popolnoma....sam sem iel iste težave na Uno-tu....pa kljub 192 cm sem kar nakajkrat šel v vato skozi prtljažnik
smile-1.gif

Avto že dolg ni bil opran, nekako je že barva težko določljiva
redface-1.gif


Drgač sem si pa zdej v živo predstavljala tebe, kako lezeš skozi prtljažnik
hysterical-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Običajno so motorčki enaki, pri vagu je pa na kompresor narejeno in so cevke speljane. Zadnja vrata nimajo možnosti odklepanja s ključem in jih običajno lažje odklene/zaklene.