Cene oblačil v ZDA

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Naslednji teden grem v ZDA za nekaj mesecev. Od že kar nekaj ljudi sem slišal, da so v ZDA cene oblačil priznanih blagovnih znamk (adidas, nike, Levi's itd) enkrat ali večkrat bolj poceni kot pri nas.
Torej od dveh, ki sta že bila v ZDA pred leti, sta mi enkrat pravla, da je najboljše v ZDA iti kar brez potovalke, ker tam so cote (in tudi higienski pripomočki) tako poceni, da si jih brez težav kupiš za majhne denarje, in tudi niso ponaredki. Torej, oba sta mi že pravla, da sta šla v ZDA brez potovalke, s sabo sta imela le to, kar sta imela oblečeno. En mi je pravil, da si je v adidasovi trgovini kupil ogromno trenirk za 150 dolarjev. Če je to res, bi sam naredil enako.
Mogoče bi vzel s sabo en komplet cot, za vsak slučaj, ostalo bi tam kupil. Problem je tudi, da tam, kjer bom stanoval, je polno supermarketov okrog v razdalji enega km, kolko sem gledal na Google Earth. Torej sem v dilemi, ali je res ali ni, ali vzamem kaj s sabo, ali ne ...

Zato bi rad vedel kako je s tem, in kakšne izkušnje imate tisti, ki ste že bili kdaj v ZDA oz. se tam osredotočali prav na oblačila.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ce znas post napisat, znas verjetno tud poguglat cene v stacunah okol tvoje lokacije?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.371
1.753
113
Meni se je bistvena razlika zdela predvsem v tem, da je tam Outlet res Outlet in Factory store res Factory store.

DC čevlji npr so bili v factory storu od $30 do $60.

Nikar ne pričakuj, da boš uletel v prvi dizajnerski salon in dobil aktualne modele česarkoli po blazno nizkih cenah. Pač poišči zgoraj omenjeno in se čudi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.880
3.399
113
40
Lj
Tam niso cene nizke, ampak so normalne, v Evropi pa so previsoke. Za obleke iz Kitajske je par deset dolarjev še prevelika cena.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Naslednji teden grem v ZDA za nekaj mesecev. Od že kar nekaj ljudi sem slišal, da so v ZDA cene oblačil priznanih blagovnih znamk (adidas, nike, Levi's itd) enkrat ali večkrat bolj poceni kot pri nas.
Torej od dveh, ki sta že bila v ZDA pred leti, sta mi enkrat pravla, da je najboljše v ZDA iti kar brez potovalke, ker tam so cote (in tudi higienski pripomočki) tako poceni, da si jih brez težav kupiš za majhne denarje, in tudi niso ponaredki. Torej, oba sta mi že pravla, da sta šla v ZDA brez potovalke, s sabo sta imela le to, kar sta imela oblečeno. En mi je pravil, da si je v adidasovi trgovini kupil ogromno trenirk za 150 dolarjev. Če je to res, bi sam naredil enako.
Mogoče bi vzel s sabo en komplet cot, za vsak slučaj, ostalo bi tam kupil. Problem je tudi, da tam, kjer bom stanoval, je polno supermarketov okrog v razdalji enega km, kolko sem gledal na Google Earth. Torej sem v dilemi, ali je res ali ni, ali vzamem kaj s sabo, ali ne ...

Zato bi rad vedel kako je s tem, in kakšne izkušnje imate tisti, ki ste že bili kdaj v ZDA oz. se tam osredotočali prav na oblačila.

še pred 2 leti je bil dolar proti evru 1:1,3. Danes pa je skoraj 1:1, torej so se tudi tam zadeve za nas podražale za cca 30%. In kot ti je nekdo napisal, v outletu bo ceneje, v navadnih trgovinah pa skoraj tam tam. Recimo Leviske bodo povsod ceneje, Diesel hlače pa drage kakor v evropi...uglavnem ne it ravno v gatah...
pozdrav.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ni ravno 50% razlike, morda 20-30%. Itak so tudi pri nas stalno razprodaje, redkokdo sploh kupuje po rednih cenah.

Sicer pa walmart.com in ne pozabi prišteti še cca. 10% davka, odvisno od zvezne dežele pač
tongue-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Outlet je outlet ja. To lahko tudi pomeni da v celi nike hali ne najdeš enih patik, ki bi ti bile prav in všeč. Ali da so v levisu najožje kavbojke take da gre cela familija notr.

OP, pred leti ko je bil tečaj EUR/USD 1,5 je bilo res ugodno, danes je pa malo manj. Samo kot so že rekli. Ne v navadnih trgovinah na ulici, ampak v outlet villagih ob avtocestah (kot palmanova recimo).
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
29
48
ksz

Jaz sem že v NY (Macy's, Times square,...) opazil precejšno razliko v cenah, tako, da je verjetno v outletih še boljše. Dakine softshell 75€, Quiksilver zimska jakna 70€, Ralp Lauren hoodie 70€. Vse to bi pri nas bilo čez 100€.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ok, torej je nekaj bolj poceni kot pri nas ... za vsak slučaj si bom vzel cote s sabo, če bodo pa tam poceni cote, bom pa si še eno potovalko kupil za cote.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
In prijavi se na newsletter od http://www.premiumoutlets.com/ pa boš še kakšne dodatne popuste dobil. Če greš res na shopping izlet, bi jaz vzel s sabo mali kufer za ročno prtljago, tam pa bi v TK Maxxu kupil veliki kufer kamor bi nametal vse kar sem kupil v outletih in v TK Maxxu. V normalnih supermarketih ni nekaj pretirano poceni. Lahko preveriš tudi malo Amazon ipd., če je kaj poceni od tistega kar te zanima. Ne bo pa vse ful ceneje - se pa najde... recimo Tommy Hilfiger je ful cenejši v outletih kot v Evropi. Levis je cenejši itak, še posebej če kupiš npr 3 pare, v outletih imajo večkrat variante, da če kupiš 3 pare, je cena na par 30 USD (+ davek).
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Dacho, ja to je praksa tudi v Veliki Britaniji, kjer imajo pogosto tako varianto, kupiš eno za 2 funta, dve pa staneta 3 funte ... Največ tega sem opazil v trgovini kot je ASDA ipd ... pač, običajna trgovina s kar nekimi cotami, ampak akcije vseeno imajo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Meni se je bistvena razlika zdela predvsem v tem, da je tam Outlet res Outlet in Factory store res Factory store.

DC čevlji npr so bili v factory storu od $30 do $60.

Nikar ne pričakuj, da boš uletel v prvi dizajnerski salon in dobil aktualne modele česarkoli po blazno nizkih cenah. Pač poišči zgoraj omenjeno in se čudi.
če otroci v bangladešu delajo za 2€ na dan potem je factory store tudi po 30$ čisti nateg.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Leviske iz amerike, kanade (made in mexico) so slabse kakovosti kot tiste pri nas (made in hrvaska).
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Veliko športam, tako da večinoma v trenirki, drugače pa kavbojke, ko ne športam.

Panicar, niti ni drago. Hvala za info. Jaz drugače nosim 32-34 ... torej okoli 50 dolarjev, niti ni drago.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Amerika je ogromna,tko da
smile-1.gif
Ce imas budget za cunje,gres pac brez in si gor kupis,ker drazje kot.pri nas ne bos placeval...